Звук [ш]. Підготовчий етап.




Дата конвертації08.01.2020
Розмір4.69 Kb.
ТипТемочка

Ильмира Субаева
Конспект заняття «Звук [ш]. Підготовчий етап"

Тема: Звук [ш].

Мета заняття: підготувати артикуляційний і слуховий апарати до постановки звука [ш].

завдання:

Корекційно-освітні:

- вчити дитину приймати округленої форму губ і верхнє положення кінчика язика;

Корекційно-розвиваючі:

- розвивати фонематичний слух і сприйняття;

- розвиток фонематичного аналізу і синтезу;

- розвивати дрібну моторику рук.

Корекційно-виховна:

- виховувати у дітей організованість.

Обладнання: картки із зображенням артикуляційної гімнастики, 2 кулі у вигляді грудок снігу, султанчік з сніжинок, чарівна скринька.

хід заняття

I Організаційний момент.

(На столі стоїть скринька покритий хусткою). Учитель - логопед запитує у дитини:

- Сьогодні перший день зими - 1 грудня. В кінці місяця буде свято. Яке свято? (Новий рік).

- Правильно, Новий рік. Чудове свято Новий рік! Загоряються різнобарвні вогники ялинок, приходять з подарунками Дід Мороз і Снігуронька. Дід Мороз і Снігуронька нам прислали подарунок, подарунок з сюрпризом. Як ти думаєш що в скриньці? (Учитель - логопед

Л: Це чарівна скринька,

А на ньому висить замок.

А як же нам відкрити?

Як дізнатися, що там лежить?

Якщо в щілинку заглянути,

Подивитися уважно,

Те дізнатися про це ми

Чи зможемо обов'язково.

II Основна частина.

(Учитель-логопед заглядає в скриньку. Учитель-логопед дістає з скриньки картки з артикуляційної гімнастикою).

- Перший сюрприз, ми з тобою повинні виконати гімнастику артикуляції.

1. Артикуляційна гімнастика:

«Хоботок»

Робити так зовсім не важко,

Губи витягнемо вперед -

Вийшов хоботок.

«Млинці»

На нижній губі

Язичок ми покладемо,

Як млинець на блюдце

Він кругленький теж.

«Чашечка»

Смачних ми млинців поїли,

Випити чаю захотіли.

Язичок ми до носа тягнемо,

Чашку з чаєм представляємо.

«Смачне варення»

Блін ми їли із задоволенням,

Забруднилися варенням.

Щоб варення з губ прибрати,

Ротик потрібно облизати.

«Конячка»

Я весела конячка,

Темна, як шоколадка.

Язичком поклацати голосно -

Стукіт копит почуєш дзвінкий.

«Грибок»

На тоненькій ніжці,

Високий грибок.

Мова на присоску.

Ворухнутися не зміг.

Назар, молодець, ми виконали це завдання. Що ще там є в скриньці?

1. Пальчикова гімнастика: «Снігова куля»

(Учитель-логопед, дістає «грудки снігу» у вигляді куль). Подивися які гарні грудки снігу.

Раз, два, три, чотири, п'ять, загинати пальчики.

Ми з тобою сніжок зліпили. Діти "ліплять".

Круглий, міцний, дуже гладкий Показують коло, стискають долоні, гладять однією долонею іншу.

І зовсім-зовсім не солодкий. Загрожують пальчиком.

Раз - підкинемо, "Підкидають".

Два - зловимо, "Ловлять".

Три - упустимо "Роняють".

І. зламаємо. Тупають.

Н. Нищева

Назар, ми з вами і це завдання виконали.

1. Дихальна гімнастика: «поду на сніжинки»

Вправа для вироблення тривалого видиху.

Назар, закрий широким мовою верхню губу, піднести сніжинки (трохи вище носа). Дуємо на паперовий султанчік (повітряний струмінь повинна йти косо вгору). Молодець добре виходить.

2. Гра «Спіймай звук»

Я тобі зараз буду вимовляти звуки, якщо ти серед них почуєш звук ш, шипіння змії, лясни в долоні. Звуки: [з], [ш], [з], [з], [ш], [ц], [ж], [з]. А тепер буду вимовляти склади. Будь уважний. Склади: са, за, пані, зі, ша, цо, су, шу, зи, ши, си. Слова зозуля, сова, горобчик, лисиця, жук, джміль і ін. (Дитина піднімає руку або плескає в долоні, якщо почує звук [ш]).

- І останній сюрприз, це солодкий подарунок для тебе. За те, що ти добре відповідав, правильно виконував гімнастику артикуляції.

III Заключна частина.

Учитель-логопед: Про яке свято ми сьогодні говорили? В яку пору року відзначаємо це свято? Які завдання ми виконували?