• Хід заняття.
  • Знайомимо з казковими образами в музиці. Музичне заняття «В гості до доброї чарівниці».




    Дата конвертації03.10.2019
    Розмір9.91 Kb.
    ТипТемочка

    Ірина Архипова
    Музичне заняття «В гості до доброї чарівниці»

    Знайомимо з казковими образами в музиці

    i] Музичне заняття з художньо-естетичного розвитку

    «В гості до доброї Чарівниці»

    (в рамках творчого проекту «Казкові образи в музиці

    »). [/ I]

    Вікова група: 6-7 років (підготовча)

    Тема: «Казкові образи в музиці»

    Тема заняття: «В гості до доброї чарівниці» (художньо-естетичний розвиток)

    Вид музичного заняття: тематичне.

    мета:

    1. Викликати засобами музики інтерес і активність при слуханні класичної музики у дітей дошкільного віку.

    2. Формувати вміння представляти музичні образи.

    3. Формувати вміння висловлювати свої музичні враження в кольорі, формах і композиціях.

    4. Розвивати творчу уяву.

    завдання:

    Навчальні:

    • закріплення знань про засоби музичної виразності

    Розвиваючі:

    • на основі емоційного сприйняття музики П. І. Чайковського, розвивати уяву дітей

    • розвивати творчі здібності дітей

    • розвивати культуру слухання музики у дітей

    виховні:

    • виховувати інтерес, потреба в спілкуванні з мистецтвом

    Види діяльності: музична (сприйняття і розуміння сенсу музичних творів, спів, музично -рітміческіе руху, гра на музичних інструментах, пізнавально-дослідницька, комунікативна, сприйняття художньої літератури, рухова.

    Форми організації: групова, подгрупповие, індивідуальна.

    Форми реалізації дитячих видів діяльності: гра на музичних інструментах, музично -рітміческіе руху, співочі поспівки, художнє читання, ситуативний розмову.

    Устаткування: музична мультимедійна установка, шумові інструменти, картки, ліхтарики, світильник.

    Попередня робота: Знайомство з музикою балетів П. І. Чайковського "Лускунчик" і "Спляча красуня", Читання художньої літератури: казка Шарля Перро "Спляча красуня", казка Гофмана "Лускунчик". Розгляд картин, перегляд мультфільмів.

    Хід заняття.

    Звучить музика з балету "Спляча красуня" П. І. Чайковського.

    Діти заходять в зал.

    Організаційний момент.

    Музичне вітання.

    Музичний керівник. Хлопці, ми вже знайомилися з вами з казковими образами Гнома і Баби Яги. А сьогодні ми зустрінемося з образами чарівників з балету П. І. Чайковського "Спляча красуня". Ви знаєте що таке балет? Відповіді дітей. (Це музичний спектакль, в якому головним є танець.) (Слайд. Балет)

    Як ви думаєте, які бувають чарівники?

    Діти. Добрі і злі.

    М. Р. А ви знаєте таких чарівників? Хто вони такі?

    Діти. Кошів. Баба Яга, Зла Чаклунка - це злі, негативні герої. (Слайд№)

    Діти. А ще є добрі чарівниці - позитивні герої: це маленькі Феї, у яких є крильця, Ельфи, Дорослі добрі Феї, які допомагають героям казок перемогти Зло. слайд №

    М. Р. Правильно, хлопці. Я знаю, що ви прочитали недавно казку "Спляча красуня". А які ж чарівники є в цій казці?

    Діти. Зла і добра Фея.

    М. Р. Зараз я поставлю вам музику, а ви спробуєте визначити якому чарівникові вона належить.

    Звучить тема Феї Карабос.

    Діти. Це образ злої чарівниці. (Слайд Образ Злий чарівниці)

    М. Р. А що зробила ця зла чарівниця в казці?

    Діти. Вона наклала на принцесу закляття. Коли дівчина виросте, вона вколеться веретеном і засне.

    М. Р. Хлопці, а як ви визначили, що це музика належить злий феї?

    Діти. Тема злої феї звучить тривожно, голосно, уривчасто, напружено, загрозливо, зло. Її грає весь оркестр. (Слайд Оркестр)

    Педагог. Які інструменти зображують злий Фею в цій музиці?

    Діти. Труба, барабани, тарілки. (Індивідуальне опитування 3-4детей, викладають картинки із зображенням інструментів на дошці).

    М. Р. А зараз послухайте хлопці ще один музичний уривок з цього балету. (Звучить тема Сирени) (Слайд образ доброї чарівниці)

    Діти. Це образ доброї феї-Феї Сирени. музика звучить м'яко, красиво, ніжно. Мелодію починає флейта, потім струнні інструменти. а коли вона починає звучати урочисто, світло - грає весь оркестр, чутні звуки арфи.

    Педагог. А якими музичними інструментами ви самі хотіли б зобразити Фею Сирени?

    Діти. Музичні трикутники, дзвіночки, металофоні, дзвіночки.

    М. Р пропонує дітям взяти будь-які інструменти і зобразити образи злий і доброї чарівниці за допомогою шумового оркестру.

    Шумовий оркестр- Тема Феї Карабос і Феї Сирени.

    Педагог. Хлопці, а може бути ви знаєте вірші про чарівників, хочете їх розповісти?

    Маленька Фея (Скороходова Лариса)

    Маленька фея на лісовому квіточці

    Чари творила, як їжу в горщику

    Щось говорила, щось підсипала

    І з посмішкою ніжною людям посилала.

    Маленька фея, чудное створення

    Запроси удачу знову на побачення

    Легкими крилами нехай вона торкнеться

    І з посмішкою теплою в серце порине

    Маленьку фею може кожен зустріти

    Але не кожен може диво запримітити

    З чистою душею і відкритим серцем

    Відкриває фея людям в щастя дверцята.

    Вірш Зла Фея.

    Хоч мене і не кличуть

    Я весь час тут як тут.

    Псувати я люблю веселощі.

    У мене з собою є зілля

    З болотних жаб і змій.

    Так що мені грубити не смій!

    Варто краплі лише пролитися

    Вмить підете в лікарню.

    А як паличкою махну,

    Всіх в баранячий ріг зігну.

    Нікого не пошкодую!

    ЧАРІВНИЦЯ ФЕЯ

    Ми довго мріяли, щоб диво сталося,

    Щоб Фея одного разу до нас в садок з'явилася!

    І парасольку чарівний зовсім недаремно

    Завжди б в руці був у Феї прекрасною.

    І в небі легко б з ним Фея парила,

    У нас на очах чудеса б творила.

    За допомогою парасольки Феї неважко

    Осколки скла перетворити в смарагди.

    Трохи парасолькою зачепить вона хулігана -

    І вмить перетворюється він у таргана.

    І гарбуз вона перетворює в карету,

    Злодюжку легко перетворить в табуретку.

    Кривдника маленьких зробить щуром,

    І миттю обманщик стає лисим.

    Одяг на Попелюшку, та, що в латках,

    Розкішним стає весільним платтям.

    Хто вірний друзям, хто в біді не залишить,

    Тим зустрітися Фея допоможе з мріями.

    Педагог: -І що б ви думали ?. Чудо сталося:

    До нас Фея - чарівниця в садок з'явилася!

    Зустрічайте, хто людям бажає добра.

    Прекрасна Фея з'явилася, ура!

    Звучить тема Феї Сирени. У залі з'являється Фея Сирени.

    Вона танцює під музику, диригуючи своєю чарівною паличкою.

    в іншій руці у неї витончена маленька сумочка, в якій лежать світяться ліхтарики.

    Фея. Привіт хлопці!

    Я добра Фея, звуть мене Фея Сирени.

    Чарівною паличкою махну,

    Бажання загадаю,

    Я вірю в чудо,

    Тому. завжди його зустрічаю!

    У дитячий сад я до вас прийшла.

    І з собою в цій сумці

    Вогники вам принесла.

    Нехай сяють вони яскраво,

    Дуже радісно, ​​тепло,

    І кружляють у танці ніжному,

    Нехай приносять усім добро,

    Здійснюючи диво.

    Фея роздає ліхтарики дівчаткам, запрошуючи їх на танець.

    Звучить музика "Фея Драже" П. І. Чайковського з балету "Лускунчик"

    Дівчата виконують танець з ліхтариками.

    Фея. Хлопці, мені дуже сподобався ваш танець. Я хочу залишити ліхтарики у вас в дитячому саду. Нехай вони нагадують вам про нашу зустріч.

    А ще мені хочеться, щоб ви були дружними і добрими, і завжди робили тільки хороші вчинки. Пам'ятайте, в казках добро завжди перемагає зло.

    Звучить пеня Б. Савельєва на сл. Е. Птічкіна "Казки гуляють по світу"

    Фея змахує своєю чарівною паличкою і пропонує дітям потанцювати разом з нею.

    Фея. Спасибі хлопці. Я бажаю всім добра і щастя! До нових зустрічей!

    Фея йде.

    М. Р. підводить підсумок заняття. Сьогодні на занятті ми слухали музику з балету Петра Ілліча Чайковського "Спляча красуня" і "Лускунчик". Порівняли образи злих і добрих чарівників. Зустрілися з доброю чарівницею Феєю Сирени. Вам цікаво було на занятті?

    Відповіді дітей. А зараз я пропоную вам хлопці пройти в групу і в своїх малюнках зобразити найбільш вподобаний образ злий або доброї чарівниці. Діти під музику йдуть із залу.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Знайомимо з казковими образами в музиці. Музичне заняття «В гості до доброї чарівниці».