• Хід заняття
  • "Зимова прогулянка". Дозвілля в першій молодшій групі




    Дата конвертації19.05.2017
    Розмір6.54 Kb.
    ТипЗима. Зимові свята. Сценарії, розваги

    Валентина Кололейкіна
    "Зимова прогулянка". Дозвілля в першій молодшій групі

    «Зимова прогулянка»

    Дозвілля в першій молодшій групі.

    мета:

    Збагачувати увагу на красу природи, використовуючи вірші, загадки, спонукати дітей повторювати їх;

    Знайомити з властивостями снігу - білий, холодний, тане на долоньці від тепла.

    Розвивати увагу, уяву, мислення і спостережливість.

    Удосконалювати рухову активність. Закріплювати навички ходьби з високим піднімання ніг; ходьба зі зміною напрямку за вказівкою вихователя. (Підгрупою). Закріплювати навички в переступання через перешкоду.

    Створити позитивні емоції у дітей.

    Попередня робота:

    Продовжувати знайомити дітей з зимовими явищами (йде сніг, він покриває землю, іноді бувають морози, люди одягають теплий одяг ....

    Матеріали: площинні дерева в сніжинки, замети, блюдце зі снігом, м'яка велика іграшка «Ведмідь», ватман із зображенням пейзажу «Зимовий ліс». Матеріали для малювання (синя і біла і вологі серветки).

    Техніка малювання пальчикова.

    Хід заняття:

    (Проводиться з підгрупою дітей)

    Вихователь пропонує підійти до вікна і звернути увагу на вигляд з вікна. (розглядаємо зимовий пейзаж).

    Вихователь: Подивіться як кругом красиво!

    Сніг кружляє,

    Сніг лягає.

    Сніг! Сніг! Сніг!

    Ради снігу звір і птах

    І звичайно людина.

    Відкриваємо календар, починається січень.

    У січні, в січні

    Всі доріжки в сріблі.

    Сніг на даху, на ганку

    На деревах, проводах

    І у всіх, у всіх дворах.

    Вихователь: Де лежить сніг? (На доріжках, на даху, на деревах) Подивіться як за вікном красиво! Біло! Світло!

    А ви любите гуляти? (Так)

    Хочете ми з вами погуляємо в зимовому лісі? (Так)

    Тоді одягайтеся по швидше.

    Динамічна гра.

    Нам пора причепуритися,

    І в дорогу спорядитися.

    Ну-ка, все дружніше

    Ну-ка, веселіше!

    Одягайтеся, наряжайтесь

    На прогулянку збирайтеся

    Один два три

    Шапку, рукавиці бери.

    (Діти імітують одягання різних предметів)

    Вихователь: Ну що, всі готові? Пішли гуляти.

    На землі всюди сніг.

    Сніг лежить на даху,

    Може, зробимо втечу

    Одягайте лижі

    Можна валянки взути

    У сніг глибокий щоб,

    Було весело зробити крок

    Не страшні замети.

    Вихователь: Ой, як багато снігу намело.

    Подивіться, які великі замети намело, важко нам йти. Ноги провалюються (діти йдуть, повільно піднімаючи високо ноги) Втомилися? Важко йти? Треба надіти лижі! (Зупинилися, «надягають лижі», використовується ковзний крок)

    Яка краса все білим, білому. Сніжок блищить на сонці.

    Подивіться на дерева, що ви на них бачите? (Сніжинки)

    А якщо ми зловимо сніжинку на долоньку, що з нею статися? Правильно, вона розтане.

    Вихователь: Подивіться, замет. Якого кольору замет? (білий). Якого розміру замет? (Великий) Скажіть, а замети з чого? (зі снігу) А сніг який на дотик? (Холодний) (чіпають сніг на блюдце).

    А ось тут, я бачу ще замети, та як багато.

    Хто ж їх подолає і переступити їх хто зуміє.

    Вправа «переступимо замети».

    Сюрпризний момент.

    Подивіться, а ось ще замет! Який він великий. Так це ж барліг! Хто ж тут живе? Відгадайте загадку.

    Хто в барлозі до весни

    Вдень і вночі дивиться сни? (Ведмідь)

    Вихователь: Мишка шепоче мені на вушко, що хоче з вами пограти.

    Рухлива гра: «Ведмедик»

    Як на гірці - сніг, сніг (встаємо з витягнутими руками на носочки).

    І під горою - сніг, сніг (присідаємо)

    І на ялинці - сніг, сніг (встаємо з витягнутими руками на носочки).

    І під ялинкою - сніг, сніг (присідаємо)

    А під ялинкою спить ведмідь (схиляємо голову набік, приклавши складені долоні під щоку)

    Тихіше, тихіше не шуміти (прикладаємо палець до губ)

    (підходять до ведмедя)

    Щоб ведмедика розбудити,

    Будимо ми в долоні бити (плескають у долоні)

    Мишка - Михайлику, вставай

    І ребяток догоняй. (Вихователь в ролі ведмедя)

    Вихователь: Мишка, який ти веселий. Тобі сподобалося грати з хлопцями? Мишка вас дякує, за те, що ви з ним пограли. Каже вам до побачення. Йому пора лягати спати.

    (Діти прощаються з ведмедем).

    Вихователь: Молодці хлопці!

    Нам пора повертатися в дитячий сад. Ось ми і прийшли. Вам сподобалася наша прогулянка в ліс? (Так).

    Ой, подивіться, а що у нас на столі лежить? (на столі ватман, з незакінченою пейзажем «зимовий ліс»)

    Подивіться, художник намалював зимовий ліс, в якому ми з вами гуляли. Але тут, щось не вистачає? (Снігових заметів, снігу, на дерев). А давай ті, ми самі намалюємо сніг!

    Тільки у нас немає пензликів, але зате у нас є наші пальчики.

    Будемо малювати пальчиками. Хто мені покаже, як ми будемо малювати? Правильно, ось так, «тик- тиць» пальчиком.

    Багато фарби брати не будемо, зайве знімаємо про край баночки, ось так.

    Сніг йшов, йшов, йшов

    І в ліс прийшов

    На гілках гойдався

    З ведмедем зустрівся

    Знайшов замети в частіше

    І пішов далі.

    (Малюють, розглядають колективну роботу)

    Вихователь: Вам сподобалося малювати? Вийшла у нас картина, красиво? Багато снігу? Заметів? А де у нас найбільший замет? Давай ті знайдемо, та ось же він!

    Сюрпризний момент:

    Вихователь: Хороша прогулянка у нас вийшла? (Так)

    Кого ми в барлозі розбудили? (Медведя).

    Ой, дивіться, ведмедик передав нам кошик. Давай ті подивимося, що там! Схоже на сніжки. А які сніжки ароматні. Це не сніжки, це зефір. Пригощайтеся хлопці!

    Давайте скажемо ведмедику спасибі за частування.