• Хід роботи
  • Хід бесіди
  • Хід заняття
  • «Здорові діти у здорової сім'ї». Сценарій свята в другій молодшій групі




    Скачати 11.67 Kb.
    Дата конвертації21.11.2019
    Розмір11.67 Kb.

    Вероніка Шабаева
    «Здорові діти у здорової сім'ї». Сценарій свята в другій молодшій групі

    Сценарій проведення заходу в другій молодшій групі на тему "Здорові діти у здорової сім'ї"

    Безпосередньо освітня діяльність.

    Хід роботи:

    Бесіда на тему: «Вітаміни я люблю, бути здоровим я хочу»

    мета:

    Закріпити у дітей назви деяких овочів, фруктів, ягід, продуктів харчування; розширювати уявлення дітей про те, на скільки корисні багато продуктів, і як важливо правильно харчуватися; продовжувати удосконалювати мова дітей і вміння відповідати на питання; навчати дітей вмінню вести діалог з педагогом. Наочний матеріал: муляжі фруктів і овочів.

    Хід бесіди:

    Вихователь запитує дітей: - Хлопці, ви любите вітаміни? А які ви любите вітаміни? (відповіді дітей) Хто вам дає вітаміни? (швидше за все, діти назвуть когось із членів сім'ї, вихователя або медсестру) А де ж мама (або ін.) їх купують? Вислухати, проаналізувати і узагальнити відповіді дітей. Далі вихователь повідомляє дітям, що вітаміни не тільки продаються в аптеці в красивій упаковці, а й містяться в продуктах, які ми їмо. Вихователь звертає увагу дітей на муляжі фруктів і овочів: - Подивіться, діти, що це у мене? (відповіді дітей) А ви знаєте, скільки вітамінів в них міститься! Ось, будь ласка, підніміть руки ті малюки, які люблять морквину. Молодці! Будь ласка, хлопніть в долоні ті малюки, які люблять лимон. Молодці! Будь ласка, тупни ніжкою ті, хто люблять апельсини. От молодці! Від застуди і ангіни Допомагають апельсини! Ну а краще з'їсти лимон, Хоч і дуже кислий він. Їж побільше апельсинів, Пий морквяний смачний сік, І тоді ти точно будеш Дуже стрункий і високий. Немає корисніше продуктів - смачних овочів і фруктів. - Але знаєте хлопці, вітаміни містяться не тільки в овочах і фруктах, але і в інших продуктах. Дуже корисно їсти кашу з маслом, мед, багато вітамінів міститься в рибі, обов'язково треба їсти м'ясо. Багаті вітамінами і ягоди. А які ви знаєте ягоди? (відповіді дітей) Якщо хочеш бути здоровим, Правильно харчуйтеся. Їж побільше вітамінів. І з хворобою не знайся. - Ось бачите, малята, скільки користі від вітамінів! Тому їжте вітаміни, які купують вам в аптеці. Але, а найголовніше, добре їжте, щоб не хворіти, рости здоровими і розумними!

    розминка

    Пальчикова гра «Пиріжки».

    Один два три чотири

    Спритно тісто замісили. Стискають і розтискають пальці. Розкатали ми гуртки. Труть круговими рухами

    І зліпили пиріжки, долоні одна об одну.

    Пиріжки з начинкою: По черзі ляскають однієї

    Солодка малиною, долонею зверху по інший.

    Морквиною і капустою,

    Дуже-дуже смачною.

    З печі дістали,

    Пригощати всіх стали.

    Пахне в хаті пирогами. Показують долоньки.

    Ось і гості. Все з квітами. Простягають обидві руки вперед,

    - Будь красива, наша коза! - розвівши їх трохи в сторони. Протягнули гуси трояндочки.

    Масаж рук «Будуємо дім»

    Цілий день тук та тук, поплескувати долонею правої руки по лівій

    руці від кисті до плеча.

    Лунає дзвінкий стукіт. Поплескують по правій руці.

    Молоточки стукають, бив по правим

    Будуємо будиночок для зайчат. кулачком по лівій руці від кисті до плеча.

    Молоточки стукають,

    Будуємо будиночок для бельчат.

    Цей будинок для білочок, Розтирають правим

    кулаком ліву руку круговими рухами.

    Цей будинок для зайчиків, Розтирають праву руку.

    Цей будинок для дівчаток, Швидко «пробігають» пальчиками правої руки

    по лівій від кисті до плеча.

    Цей будинок для хлопчиків. «Пробігають» по правій руці.

    Ось який гарний будинок, погладжувати долонею ліву руку від кисті до плеча.

    Як ми славно заживемо, погладжувати долонею праву руку.

    Будемо пісні співати, «Тарілочки» Веселитися і танцювати. (ковзаючі удари долонь один про одного).

    Ліплення вітамінів.

    Читання художньої літератури: Сергій Михалков «Про дівчинку, яка погано їла»

    мета:

    Виховувати у дітей уміння слухати нові вірші, стежити за розвитком сюжету в творі; пояснювати дітям вчинки персонажів і наслідки цих вчинків.

    Хід заняття:

    - Малюки, ми сьогодні з вами багато говорили про здоров'я, про те, як важливо добре харчуватися, вживати вітаміни. А зараз я хочу прочитати вам вірш «Про дівчинку, яка погано їла». Вихователь показує дітям ілюстрацію і читає вірш. «Про дівчинку, яка погано їла» Юля погано їсть, Нікого не слухає. - З'їж яєчко, Юлечка! - Не хочу, мамусю! - З'їж з ковбаскою бутерброд! - Прикриває Юля рот. - Супик? - Ні ... - котлетки? - Ні ... - Холоне Юлечкін обід. - Що з тобою, Юлечка? - Нічого, мамусю! - Зроби, дівчинка, ковточок, Проковтни ще шматочок! Пожалій нас, Юлечка! - Не можу, мамусю! Мама з бабусею в сльозах - Тане Юля на очах! З'явився дитячий лікар - Гліб Сергійович Пугач. Дивиться строго і сердито: - Ні у Юлі апетиту? Тільки бачу, що вона, Безумовно, здорова! А тобі скажу, дівчина: Всі їдять - і звір і птах, Від зайчат і до кошенят Все на світі є хочуть. З хрестом Кінь жує овес. Кость гризе дворовий пес. Горобці зерно клюють, Там, де тільки дістають, Вранці снідає Слон - Обожнює фрукти він. Бурий Ведмедик лиже мед. У нірці вечеряє Крот. Мавпочка їсть банан. Шукає жолуді Кабан. Ловить мошку спритний Стриж. Сир швейцарський Любить Миша ... Попрощався з Юлею лікар - Гліб Сергійович Пугач. І сказала голосно Юля: - Нагодуй мене, мамуля! - Малюки, як звали дівчинку в вірші? Добре поводилася Юля? Що вона погано робила? Хто строго з нею розмовляв? Про кого їй розповідали? (вихователь слухає відповіді дітей, коригує і доповнює їх, узагальнює, робить висновок) - А знаєте, хлопці, щоб бути здоровими, треба не тільки добре їсти, але і гуляти, тому що під час прогулянки ми загартовується, особливо корисно загартовуватися влітку.

    Сюжетно-рольова гра «Лікарня»

    ЗАВДАННЯ: Формувати у дітей уміння приймати на себе роль і виконувати відповідні ігрові дії, використовувати під час гри медичні інструменти і називати їх; сприяти виникненню рольового діалогу, формувати чуйне, уважне ставлення до хворого викликати співчуття до хворим іграшок.

    ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА: екскурсія в кабінет медсестри, читання худ. літератури, розглядання сюжетних ілюстрацій.

    АТРИБУТИ: дидактичний посібник «Чудо дерево»; іграшки: лялька, ведмедик, зайчик, кішка; шапочки, халати дитячі; комплект гри «Доктор»: градусник, шприц, бинт, вата, піпетка, фонендоскоп.

    Ігрове ЗАВДАННЯ: вилікувати хворих іграшок.

    загадка:

    Хто в дні хвороб всіх корисніше

    І лікує нас від усіх хвороб? (Доктор)

    Вихователь: Правильно, хлопці, це доктор, а тепер подивимося, що у вас в мішечках?

    Діти дістають з мішечків медичне приладдя, розглядають і називають їх.

    Вихователь: Хлопці, чуєте, хтось у нас в куточку плаче. Ой, та це ж лялька Маша. Давайте дізнаємося, що сталося з Машею?

    Лялька повідомляє, що вона захворіла.

    Наша лялька захворіла.

    Вранці навіть не поїла.

    Ледве очі відкриває,

    Чи не сміється, не грає.

    Цілий день вона мовчить,

    Навіть «мама» не кричить.

    Вихователь: Давайте запитаємо Машу що у неї болить, де у неї болить?

    Діти запитують. Лялька показує: у мене ось тут болить.

    Вихователь: Що болить у Маші?

    Діти: Голова.

    Лялька показує, а вихователь пропонує назвати, що ще болить у ляльки. Діти здогадуються, що болить горлечко. Лялька скаржиться: мені навіть боляче ковтати!

    Вихователь: Треба терміново щось робити. Як допомогти Маші? Чим допомогти?

    Я вигадала. Зараз я одягну білий халат і буду її лікувати. Я доктор. Тут у мене лікарня, мій кабінет. Тут лежать ліки, градусники, шприци для уколів, бинт.

    Вихователь: Як будемо лікувати Машу?

    Діти починають пропонувати: виміряти температуру, дати ліки тощо. Вихователь вислуховує всіх.

    Вихователь: Ось молодці, всі хочуть допомогти! Давайте почнемо. Допомагайте мені.

    - Здрастуйте, хворий! Проходьте, сідайте! Що у вас болить. голова, шийку?

    Вихователь: Зараз візьму фонендоскоп і послухаю тебе. У легенях чисто. Давай подивимося шийку, відкрий ротик ширше, скажи «а-а-а-а». Еше потрібно температуру виміряти - поставимо їй градусник. У нашій ляльки - ангіна. Дамо їй таблетки і побризкати шийку.

    Ожила раптом лялька знову,

    Ось тепер вона здорова!

    Може очками моргати.

    Нахиляючись, маму звати.

    Вихователь: Маша, щоб не хворіти, вранці потрібно обов'язково робити зарядку.

    Фіз. хвилинка

    Чи всі ви вранці робите зарядку? Давайте зробимо разом її.

    Сонце глянуло в ліжечко,

    Раз два три чотири п'ять.

    Всі ми робимо зарядку,

    Треба нам присісти і встати.

    Руки витягнути ширше,

    Раз два три чотири п'ять.

    Нахилитися - три, чотири.

    І на місці поскакати.

    На носок, потім на п'яту.

    Всі ми робимо зарядку.

    Вихователь: А тепер у мене буде обід. На моє місце прийде інший лікар. Альоша, давай ти, тепер будеш лікар. Одягни білу шапочку, халат ти тепер лікар, ти будеш оглядати хворих і призначати ліки. Максим буде медсестрою, він буде лікувати хворих: ставити уколи, давати таблетки.

    Вихователь: Андрюша, а давай, як ніби захворів зайка і теж в лікарню прийшов.

    Зайка вушко застудив -

    Кватирку закрити забув.

    Потрібно доктора покликати

    І ліки зайчику дати.

    Вихователь: Що болить у зайчика? Як йому допоможемо? (відповіді дітей).

    Вихователь: Максим, ведмедик теж захворів.

    Плаче ведмедик-ведмежа

    Уколов його ежонок

    Прямо в носик чорний

    Лісовик моторний

    Вихователь: Що болить у Мишка? Як йому допоможемо? (відповіді дітей)

    Гра продовжується.

    висновок

    Вихователь: Молодці, хлопці, допомогли своїх іграшок, всіх вилікували! Вам сподобалася гра? У що ми сьогодні грали? (в доктора). Правильно!

    Завжди уважно, з любов'ю

    Наш доктор лікує вас, хлопців.

    Коли поправить вам здоров'я -

    Він більше всіх буває радий!

    «Здоровые дети в здоровой семье». Сценарий праздника во второй младшей группе


    Скачати 11.67 Kb.