• Хід заняття
  • Заняття з розвитку мовлення «Зима-зима» в підготовчій групі




    Дата конвертації08.08.2018
    Розмір5.38 Kb.
    ТипТемочка

    Полухина Тетяна
    Заняття з розвитку мовлення «Зима-зима» в підготовчій групі

    Мета: узагальнити і систематизувати уявлення дітей про характерні ознаки зими.

    завдання:

    Навчальні:

    • Вчити дітей складати розповідь про зиму, використовуючи отримані раніше знання і уявлення;

    Розвиваючі:

    • Закріплювати навички зв'язного розповідання, повно і виразно; використовувати для опису зими образні слова і вирази.

    • Удосконалювати процеси уваги, пам'яті, мислення; розширювати словниковий запас дітей

    Розвивати кмітливість, уміння використовувати різні засоби виразності при переказі і відповідях на питання.

    виховні:

    • Виховувати дбайливе ставлення і любов до навколишньої природи

    Попередня робота:

    o Спостереження на прогулянки за ознаками зими, деревами, птахами, одягом людей

    o Розгляд ілюстрацій про зимових забавах.

    o Бесіди «Зима - прекрасна пора», «Зимові свята», «У природи немає поганої погоди»

    o Дидактичні ігри «Сніговик», «Яка пора року», «Четвертий зайвий», «Розрізні картинки»

    Матеріали та обладнання:

    o Дидактичні ілюстрації картинки «Зимові забави», «Пори року. зима »

    o Календар природи

    o Роздатковий матеріал - сніжинки, розрізні картинки

    Методи і прийоми:

    o словесні (бесіда, художнє слово, питання до дітей, повторення і закріплення, нагадування, Сюрпризний момент)

    o наочні (розгляд ілюстрацій)

    o практичні (робота з календарем природи, збирання розрізних картинок, вирізання);

    Вид заняття: підсумкове заняття

    Місце проведення - групова кімната

    Час заняття - 30 хвилин

    Хід заняття:

    1 частина. Вступна частина. (2 хвилини)

    Організаційний момент.

    Сьогодні вранці, коли я йшла на роботу в дитячий сад, зустріла жінку, вона була одягнена в білу шубу, шапку, а в руках у не була чарівна паличка і скринька. Як ви думаєте, хто була ця жінка (відповідь-зима)

    Прийшла до нас довгоочікувана зима, і подарувала нам свій подарунок - сундучок- ось він!

    Чик, чук, чак, чок - відкривайся, скринька!

    Скільки тут питань, загадок, подарунків, сюрпризів, і ми з вами повинні на них відповісти. Яка зараз пора року?

    Так діти, саме, зима. Ось про неї красуні ми сьогодні і будемо розмовляти.

    2. Основна частина. Практична робота дітей.

    Хлопці, я пропоную пройти до вікна і переконатися, чи дійсно за вікном зима. А давайте, ми з вами назвемо відмітні ознаки зими? Як виглядають дерева за вікном? Що ми бачимо на даху сусіднього будинку? А чим відрізняється ялинка від інших дерев за нашим вікном?

    Пропоную вам, попрацювати з календарем природи і поставити там необхідні позначки. Дітям пропонується відзначити пору року (побачене за вікном, місяць (назва пір року і місяця закріплюються з дітьми щодня, число і день тижня. Хлопці, а чому ви найбільше любите займатися взимку? Напевно, кожному з вас подобається кататися на гірці, ліпити сніговика , їздити на лижах, санках? Пропоную пройти до нашого мольберта і подивитися, чим же ще можна займатися взимку

    Діти, я підготувала для вас картинки із зимовими забавами. Подивіться на них, які вони всі яскраві, барвисті і може, хто - то з вас поділитися своїми враженнями про те, за що ж він любить зиму.

    Вихователь допомагає дітям скласти розповідь з досвіду.

    Фізкультурна хвилинка «Сніговик»

    Раз - рука, два - рука, ліпимо ми сніговика.

    Три, чотири, три, чотири - намалюємо рот по - ширше.

    П'ять - знайдемо моркву для носа,

    Угольки знайдемо для очей.

    Шість - одягнемо капелюх косо,

    Хай сміється він у нас.

    Ви все так любите зиму, стільки цікавих розповідей про неї склали. А чи зможете ви свої улюблені зимові забави зібрати? Пропоную гру «Розрізні картинки». Дітям пропонується зразок картинки, яку потрібно зібрати і розрізана картинка. Після виконання завдання, всієї підгрупою подивитися, що у кого вийшло.

    Ми з вами сьогодні багато говорили про зиму, її ознаки та забавах. Ви поділилися своїми історіями про зимовий відпочинок, і улюблені ігри, А який улюблений свято ми святкуємо взимку?

    Хлопці, скажіть, а що є символом нового року?

    Давайте ж щоб наше заняття залишилося не тільки в нашій пам'яті ми створимо свою ялинка і нарядимо її. Чи згодні? Ну, тоді проходимо до робочих місць, сідаємо за - зручніше і обводимо долоньку на зеленому папері, вирізаємо і підходимо до мене.

    3. Заключна частина. (3 хвилини)

    Діти, я приготувала для Вас не великий сюрприз. Це сніжинки. Червоні сніжинки нехай візьмуть собі ті, хто на сьогоднішньому занятті всі завдання виконав самостійно і без підказок з боку дітей та вихователів, а жовті сніжинки дістануться тим, кому доводилося утруднятися при виконанні завдань, і була потрібна допомога.

    Наше заняття підійшло до кінця, спасибі всім!