Заняття з розвитку мовлення «Що нас оточує: іграшки» (друга молодша група)




Дата конвертації16.05.2019
Розмір6.56 Kb.
ТипТемочка

Наталя Аликова
Заняття з розвитку мовлення «Що нас оточує: іграшки» в другій молодшій групі

Заняття з розвитку мовлення "Що нас оточує: іграшки" (друга молодша група)

Тема: «Предмети навколо нас: іграшки»

Мета: Розвивати і активізувати мова дітей, учити вживати в мові ласкаві слова, прикметники, активізувати словник. Уточнювати, розширювати і узагальнювати уявлення дітей про іграшки. Розвивати зорове сприйняття і увагу. Виховувати дбайливе ставлення до іграшок.

Хід заняття: Вихователь: Здрастуй, діти! Сьогодні вранці до нас в групу листоноша приніс листа. Давайте скоріше його прочитаємо.

- В одному казковому лісі жили-були ні звірі, ні пташки, ні жучки, ні черв'яки і навіть ні муравьишки. Там жили іграшки. Вони вміли говорити, сміятися, бігати, стрибати, танцювати і багато іншого.

Діти: Так!

Іграшки були великі і маленькі. Іграшки -малиші ходили в казковий дитячий сад. Після вихідних вони зібралися в групі дитячого саду з коханою вихователькою. Іграшки дуже люблять коли до них приходять гості.

Вихователь (звертається до дітей): Хлопці, давайте заглянемо в гості до них.

Вихователь з дітьми підходить до панно «Казковий дитячий сад».

Вихователь: Хлопці подивіться в казковій групі теж багато іграшок, давайте їх все назвемо.

Діти: Мишка, конячка, кубики, машинки і т. Д.

Вихователь: хлопці знайдіть велику (доросле) кішку. Це вихователь. Її звуть Муся Іванівна.

Вихователь: Подивіться, що є у Ведмедики?

Діти: Очі, вуха, лапи.

Вихователь: А ви знаєте вірш про ведмедика?

Діти розповідають вірші «Ведмедик клишоногий», «Уронили Мишка на підлогу» Вихователь: Діти уважно розгляньте картину і скажіть, хто чим зайнятий. Діти розповідають.

Вихователь: подивіться Зайка зовсім сумний. Це напевно тому що з ним сталася дуже сумна історія.

Діти розповідають вірші «Зайчика кинула господиня».

Вихователь: Ой, як недобре вчинила його господиня. Він, напевно, зовсім замерз під дощем. Покажіть, як зайчик сидів мокрий під дощем.

Діти показують.

Вихователь: Хочете розвеселити зайчика?

Діти: Так!

Вихователь: Давайте ми зараз все перетворимося в зайців і пограємо.

Гра «Зайка сіренький сидить»

Зайчик сіренький сидить і вухами ворушить.

Ось так, ось так він вухами ворушить.

Зайчику холодно сидіти, треба лапки погріти.

Ось так, ось так треба лапки погріти.

Ось так, ось так треба лапки погріти.

Зайчику холодно стояти, потрібно ніжки погріти.

Стриб скок, стриб скок, потрібно ніжки погріти.

Вихователь: Вушка Зайчику погріли?

Діти: Так.

Вихователь: Лапки Зайчику погріли?

Діти: Так.

Вихователь: Зайка посміхнувся! Давайте пообіцяємо йому, що не кинемо його і будемо з ним дружити і грати.

Вихователь: Діти, давайте подивимося хто до нас приїхав в гості, щоб подивитися як ми з вами займаємося.

Через дверей з'являється конячка на якій сидить лялька Таня.

Вихователь: Подивіться хто це?

Відповіді дітей.

Вихователь: Так правильно це конячка. А хто сидить на конячці? Якого кольору конячка, розміру? Якого кольору у неї хвіст? Що конячка вміє робити? Відповіді дітей чергуються з питаннями вихователя.

Вихователь: Таня, ти чула відповіді дітей? Правильно вони відповідали? Так правильно, які молодці! А ось Таня запитує з якими іграшками любите грати ви?

Відповіді дітей.

Вихователь: Так, іграшки бувають різними. А ви пам'ятаєте якісь вірші про іграшки? (Відповіді дітей). Є така дитяча письменниця Агнія Барто, вона написала багато дитячих віршів, ви їх вже знаєте, давайте спробуємо їх згадати.

Відповіді дітей (повторюємо вірші А. Барто «Іграшки»).

Вихователь: Молодці! Всі вірші згадали; а тепер давайте зіграємо Вігру «Докажи слівце». Я буду говорити фразу частина вірша, а ви будете продовжувати. Отже:

«Зайчика кинула господиня.». Відповіді дітей.

«Йде бичок гойдається.» Відповіді дітей.

«Ялюблю свою конячку.» Відповіді дітей.

«Уронили ведмедика.» Відповіді дітей.

«Сонний міщка ліг.» Відповіді дітей.

«У мене живе.» Відповіді дітей.

Вихователь: Молодці! Перш ніж ми продовжимо, давайте розімніть наші пальчики. Хто-небудь хоче мені допомогти провести розминку?

Пальчикова гімнастика «Хлопчик-мізинчик». По черзі кожним пальчиком торкаємося великого пальця.

Хлопчик-мізинчик де ти був?

З цим братиком в ліс ходив,

З цим братиком щі варив,

З цим братиком кашу їв.

З цим братиком пісні співав

У мене для вас є ще одна дуже цікава гра, називається «Чого не вистачає?». На дошці вивішені картинки з іграшками. Подивіться на ці картинки, запам'ятайте їх, тепер закрийте очі (прибирається одна з картинок).Откройте очі, подивіться який картинки не вистачає?

Відповіді дітей.

Гра повторюється кілька разів

Вихователь: звертаючись до ляльки - «Ну що Таня тобі сподобалося як хлопці грали? Відповідь: «Так». Але якась ти сумна. Це тому що впустила в річку м'ячик? Хлопці, давайте спробуємо розвеселити Таню. Приготуємо їй подарунки. Давайте розфарбуємо м'ячі і подаруємо їх Тані, я думаю, вона буде дуже рада. Але перш ніж ми приступимо малювати давайте трохи передохнем.

Динамічна пауза: діти виконують подібні рухи різного характеру - «бичок гойдається», «конячка скаче», «ведмідь йде», «заснув бичок», «зайка стрибає», «слон хитає головою».