Заняття з ознайомлення з навколишнім світом у підготовчій до школи групі «Подорож у світ живої природи»




Скачати 10.29 Kb.
Дата конвертації10.01.2020
Розмір10.29 Kb.
ТипТемочка

Олена Кузовлева
Заняття з ознайомлення з навколишнім світом у підготовчій до школи групі «Подорож у світ живої природи»

«Подорож у світ живої природи»

Автор освітнього заходу: Кузовлева Олена Іванівна, вихователь.

Освітня установа: Муніципальне дошкільний навчальний заклад «Дитячий садок комбінованого виду № 14« Маленькая страна »м.Дмітров, Московська область.

Мета: узагальнення та систематизація знань про диких тварин, птахів і риб рідного краю.

завдання:

1. Розширювати уявлення дітей про живу природу рідного краю.

2. Розвивати зв'язне мовлення та навички спілкування, спільних мовних навичок; закріплювати вміння правильно вживати прийменник «в».

3. Розширювати і активізувати словник дітей словами: «фауна», «клімат», «хижак», «пернаті», «перелітні», «зимуючі», «травоїдні».

4. Розвивати пам'ять, мислення, загальну і дрібну моторику.

5. Виховувати активність, ініціативність, самостійність, навички співпраці, дбайливого ставлення до природи.

Устаткування і матеріали:

Ноутбук, мультимедійний проектор, проекційний екран. CD-програвач, диски з музичними творами та записом голосів птахів. Картки - квитки із зображенням геометричних фігур. Матеріали для виготовлення годівниць.

Приміщення для проведення заходу:

Групове приміщення.

ІКТ-додаток до заняття:

Комп'ютерна презентація «Подорож у світ живої природи».

Попередня робота:

Удосконалення навички розгадування загадок. Перегляд DVD- фільму про диких тварин, зимуючих і перелітних птахів. Розгляд ілюстрацій в альбомах «Тваринний світ». Прослуховування CD із записом голосів птахів. Читання художніх творів про тварин і птахів автора Е. Чарушина. Складання пропозицій з приводом «в» на індивідуальних і подгруппових заняттях з вихователем. Розучування рухомий гри «Йшла лисичка в гості». Розучування на музичному занятті пісні «Ми їдемо, їдемо, їдемо ...».

хід заняття

(Вихователь звертає увагу дітей на гостей, привітання гостей)

Вихователь: - Зібралися всі діти в коло.

Я твій друг, і ти мій друг.

Міцно за руки візьмемося

І один одному посміхнемось

Діти виконують відповідні рухи і завдання.

Вихователь: - Подивлюсь на ваші обличчя, з ким тут можна подружитися?

Я, Олена Іванівна, а ти хто? Відповідай ласкаво, як тебе звати?

Діти називають себе.

Вихователь: - Хлопці, я пропоную вам відправитися в подорож. Ви згодні?

Діти: - Так!

Вихователь: - Ми поїдемо по дорозі, в царство фауни. Ви знаєте, хто така Фауна?

Діти: - Фауна - це богиня, цариця і покровителька всіх тварин.

Слайд 1 Зображення залізниці.

Вихователь: - Вірно. А вирушимо ми в подорож на поїзді, але перш, потрібно придбати квитки і вибрати машиніста. Пройдіть до столу і візьміть будь-яку картку. Геометрична фігура на картці відповідає зображенню на стільчику - місці в поїзді. Перш ніж зайняти місце, назвіть свою геометричну фігуру.

Діти швидко називають, що зображено на картці і займають «місце в поїзді».

Вихователь: - Чудово, все на місцях, пора в дорогу!

Звучить фонограма пісні «Ми їдемо-їдемо-їдемо ...». (трек 1)

Діти співають перший куплет і приспів.

Вихователь: - Перша зупинка, «Лісова». Виходьте з вагонів, подивіться, куди ми з вами приїхали?

Слайд 2 Зображення лісу.

Звучить фонограма голосів птахів (трек 2).

Діти: - У ліс.

Вихователь: - Що таке ліс?

Діти: - Це будинок для багатьох диких тварин і птахів.

Вихователь: - Вірно! Щоб не потривожити жителів лісу, потрібно вести себе тихо, не кричати, говорити спокійним голосом.

Слайд3. Летючі птиці.

Вихователь звертає увагу на конверт, що лежить під берізкою.

Вихователь: -Подивіться птиці упустили конверт. Цікаво, для кого він? Читає: «Хлопцям підготовчої групи». Цікаво, що в ньому? (Відкриває і читає).

- Хлопці, розгадати загадки і скажіть відгадки.

«По гілках скаче, а не птах.

Руда, та не лисиця .... »

Діти: Білка.

Слайд 4. З'являється зображення білки.

Вихователь: «Що за звір небезпечний, ходить в шубці червоною,

Сніг розгрібає, мишок вистачає ... »

Діти: Лиса.

Слайд 4. З'являється зображення лисиці.

Вихователь: «Влітку ходить без дороги біля сосен і беріз,

А взимку він спить у барлозі, від морозу ховає ніс .... »

Діти: Ведмідь.

Слайд 4. З'являється зображення ведмедя.

Вихователь: «Швидкий стрибок, теплий пушок,

Червоне вічко, короткий хвосток ... »

Діти: Заєць.

Слайд 4. З'являється зображення зайця.

Вихователь: «Хто восени холодної,

Ходить похмурий і голодний? »

Діти: Вовк.

Слайд 4 З'являється зображення вовка.

Вихователь: «В клубок згорнеться, взяти не дається»

Діти: Їжачок.

Слайд 4. З'являється зображення їжачка.

Вихователь: - Як назвати одним словом зображених тварин?

Діти: Дикі.

Вихователь: Розкажіть, хто з тварин чим харчується.

Розповідь дітей про звички та спосіб життя диких тварин.

Вихователь: Як називають тварин, які вживають в їжу тільки рослини?

Діти: Травоїдні тварини.

Вихователь: Як називають тварин, які вживають тільки м'ясо?

Діти: Хижі тварини.

Вихователь: Пропоную пограти в гру «Що не так?» Слухайте уважно, якщо почуєте помилку, виправте її, сказавши вірно фразу.

У волка- лисенята. Вони живуть в лігві.

У ведмедя - зайчата, вони живуть в норі.

У білки - вовченята, вони живуть в барлозі.

У їжачка - білочки, вони живуть в дуплі.

Діти виконують вправу, відповідаючи повними розгорнутими відповідями.

Вихователь: А зараз, пропоную трохи відпочити і трохи розім'ятися «Йшла Лисичка в гості».

Всі разом: Йшла лисичка в гості.

Забралася на місток

Стрибала, стрибала, в річку впала.

У воду потрапила,

Рибок налякала.

Намочила шубку, ой!

Побіжу ка я додому.

Вихователь: Чудово відпочили, пора вирушати далі. Займайте свої місця в вагоні.

Звучить фонограма пісні «Ми їдемо-їдемо-їдемо ...».

Діти співають другий куплет і приспів.

Слайд 5. Зображення річки. (Звуки струмочка)

Вихователь: Наступна зупинка «Річкова». Давайте пройдемо до річки.

Діти і педагог підходять до екрану.

Вихователь: Хто живе в річці?

Діти: У річці живуть риби.

Вихователь: Яких річкових риб ви знаєте?

Діти: Карась, щука, сом, окунь, голець.

Слайд 6. Зображення риб.

Вихователь: Що потрібно мешканцям водойм для життя?

Діти: Вода, кисень, сонце.

Вихователь: Молодці, ви відповіли вірно!

Звучить фонограма пісні «Ми їдемо-їдемо-їдемо ...».

Діти співають Третій куплет пісні і приспів.

Слайд 7. Зображення неба.

Вихователь: Третя зупинка «Пташина». Пройдіть до екрану і скажіть, хто мешкає в небі?

Діти: Птахи.

Вихователь: Чим відрізняються птиці від тварин?

Діти: Птахи живуть в повітрі, а тварини на землі. У тварин немає крил, а у птахів є. У тварин зростає шерсть, а у птахів пір'я.

Вихователь: Як можна по іншому назвати птахів?

Діти: Пернаті.

Вихователь: Як називають птахів, які відлітають у вирій?

Діти: Перелітні птахи.

Слайд 8. Зображення перелітних птахів.

Вихователь: Перерахуйте перелітних птахів. (Діти відповідають).

Чому птахи відлітають у теплі краї? (Відповіді дітей).

Як називають птахів, які залишаються зимувати з нами?

Діти: Зимуючі птахи.

Слайд 9. Зображення зимуючих птахів.

Вихователь: Назвіть зимуючих птахів. Розкажіть, чим вони харчуються.

Відповіді дітей.

Вихователь: Хлопці, зимуючим птахам дуже складно в холодну пору року. Як ми допомагаємо їм? (Відповіді дітей). Вірно, робимо годівнички для них. А скоро до нас повернуться перелітні птахи з вирію, як ми можемо їм допомогти? Пропоную змайструвати для них шпаківню. Пройдіть до столів, на яких приготовлені матеріали, з них ми зробимо скроречнік.

Продуктивна діяльність «Шпаківня для птахів»

Вихователь: Хлопці, пташкам так сподобалися ваші шпаківні, що вони вирішили відразу оселитися в них (роздаю шпаків, діти наклеюють на шпаківні)

Вихователь: Давайте повісимо ваші шпаківні на дерево, щоб пташкам було добре (роботи вішаємо на березу).

Вихователь: Наше заняття підходить до кінця. Ви сьогодні мене дуже порадували. А вам, сподобалося заняття? Що найбільше запам'яталося? Чим сподобалося? (Відповіді дітей).

Пропоную зайняти місця в поїзді і повернутися назад в групу.

Звучить фонограма пісні «Ми їдемо-їдемо-їдемо ...»



Скачати 10.29 Kb.

Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Заняття з ознайомлення з навколишнім світом у підготовчій до школи групі «Подорож у світ живої природи»

Скачати 10.29 Kb.