• Хід заняття
  • Заняття з малювання в 1 молодшій групі «Красиві листочки»




    Дата конвертації09.01.2019
    Розмір4.89 Kb.
    ТипТемочка

    Варламова Тетяна
    Заняття з малювання в першій молодшій групі «Красиві листочки»

    Тема: «Красиві листочки»

    Мета: знайомство з нетрадиційною технікою малювання - способом принт (друк).

    завдання:

    Розвиваючі:

    - викликати у дітей інтерес до створення зображення способом принт (друк);

    - розвивати почуття кольору і форми.

    освітні:

    - розширювати уявлення дітей про фарбах як художньому матеріалі;

    - вчити наносити фарбу на листя (тримати за черешок і занурювати в ванночку, прикладати їх до тла пофарбованої стороною

    виховні:

    - виховувати інтерес до яскравих, красивих явищ природи.

    Розширювати і активізувати словниковий запас: осінь, листопад.

    Прийоми керівництва діяльністю дітей:

    Прийоми постановки цілей і мотивації діяльності дітей: ігрова мотивація.

    Прийоми активізації діяльності дітей: художнє слово, створення розвивального середовища.

    Прийоми організації практичної діяльності: коментування, пояснення прийомів малювання.

    Прийоми підтримки інтересу у дітей: ситуація вибору, физкультминутка, чергування видів дитячої діяльності.

    Прийоми оцінки і самооцінки: заохочення.

    Створення середовища для організації і проведення заняття: красиві осіннє листя простої форми невеликого розміру з міцним і довгим черешком, аркуш паперу на кожну дитину, 2 - 3 кювети з фарбою жовтого, червоного, оранжевого кольору, вологі серветки, клейонка для застиланні столу під час роботи .

    Види дитячої діяльності:

    • ігрова;

    комунікативна;

    • пізнавально - дослідницька;

    • читання художньої літератури;

    Очікувані результати:

    • вміння дітей діяти самостійно;

    • прояв емоційної чуйності в діяльності і спілкуванні з дорослими і однолітками;

    • виховання моральних якостей;

    • формування універсальних передумов до навчальної діяльності;

    • розширення та активізація словникового запасу.

    Хід заняття:

    Перед дітьми на стенді кілька картинок про осінь. Вихователь читає дітям вірш А. Толстого «Осінь»:

    Осінь. Обсипається весь наш бідний сад,

    Листя пожовкле за вітром летять ...

    Педагог бере кілька красивих листочків і підкидає їх високо, зображуючи листопад. Пропонує дітям зібрати яскраві осінні листя і уважно розглянути їх, помилуватися їхньою красою.

    А тепер давайте ми перетворимося в осінні листочки.

    Фіз. хвилинка «Ми - листочки осінні»

    Ми, листочки осінні,

    На гілочках сиділи.

    Вітер дмухнув, полетіли.

    Ми летіли, ми летіли.

    І на землю тихо сіли.

    Вітер знову набіг.

    І листочки все підняв.

    Повертали їх, покружляв.

    І на землю опустив.

    (Діти імітують дії «листочків» відповідно до тексту вірша: сідають навпочіпки, літають по кімнаті, знову тихо сідають, піднімаються, кружляють і знову сідають.)

    Педагог бере красивий осінній листок, занурює його в фарбу жовтого кольору і ставить відбиток на папері. Звертає увагу дітей на те, що вийшов гарний жовтий листочок, схожий на справжній.

    - Хлопці, у ванні знаходиться фарба. Ця фарба за кольором схожа на помідор, ця нагадує апельсин, а ця - сонечко.

    Педагог занурює інший листочок в фарбу оранжевого кольору і ставить помаранчевий відбиток поруч з жовтим. Дає можливість дітям розглянути і помилуватися, після чого ставить відбиток червоного кольору.

    Педагог звертає увагу дітей на дії, які виконує в повільному темпі.

    1. Беру листочок за хвостик.

    2. занурюють у фарбу (показує в уповільненому темпі).

    3. Виймаю листочок з ванночки і прикладаю до паперу.

    Дітям пропонується самим спробувати зробити оптечаткі листя на папері. Діти вибирають сподобалися осінні листочки і за допомогою педагога «друкують» ними на папері.

    Проводиться аналіз готових робіт.

    - У тебе листок за кольором як помідор. У тебе - як апельсин. А твій листочок схожий на сонечко. Дуже красиво!