• Хід заняття.
  • Заняття з дітьми середньої групи «Теремок»




    Дата конвертації04.07.2019
    Розмір6.67 Kb.
    ТипТемочка

    Таьяна Тещин
    Заняття з дітьми середньої групи «Теремок»

    Мета: закріплення знань дітей про кількісний і порядковий рахунку в межах п'яти, назви геометричних фігур, тимчасових уявлень.

    завдання:

    -закріплення знань прямого рахунку в межах п'яти;

    -вміння знаходити подальше і попереднє число від названого

    і позначеного;

    -Продовжуємо вчити співвідносити цифру з кількістю предметів;

    - розрізняти кількісний і порядковий рахунок в межах 5;

    - продовжувати вчити складати фігуру з геометричних фігур;

    - закріплення знань про пори року, часу доби, назві і форм геометричних фігур.

    Хід заняття.

    вихователь:

    У світі багато казок

    Сумних і смішних

    І прожити на світі

    Нам не можна без них

    Чудо-чудное стань

    Казка добра почнися.

    Хлопці сьогодні ми з Вами вирушимо в казку. Ви любите казку?

    діти:

    Так

    вихователь:

    А потрапимо ми в неї на чарівному «килимі-літаку» (розгортаю, а там дірки у вигляді геометричних фігур).

    Хлопці, мишка погриз килим. Допоможіть полагодити його. (На таці лежать заплатки у вигляді геометричних фігур, подивіться які заплатки потрібні для ремонту килима).

    Молодці, які геометричні фігури Вам знадобилися?

    Тепер стаєте на килим і повторюйте чарівні слова:

    Наш килим як літак

    Він по небу мчить

    У казку ми на ньому летимо

    А в яку? Ми зараз дізнаємося.

    Варто в поле теремок, він не низький не високий.

    Як Ви думаєте, в яку казку потрапили?

    Діти: «Теремок» (на екрані з'являється теремок)

    вихователь:

    Біжить мишка-норушка (на екрані мишка)

    Побачила теремок, зупинилася і запитує:

    Терем- теремок! Хто в теремі живе?

    Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає завдання!

    Хлопці, хочете, допоможемо мишці потрапити в теремок?

    Діти: Так

    Загадка1

    З кожним днем ​​все холодніше

    Гріє сонце все слабше

    Усюди сніг як бахрома

    Значить до нас прийшла (Зима)

    На екрані зображення пори року зима

    загадка 2

    Тане сніжок, ожив лужок

    День прибуває, коли це буває (Весна)

    На екрані з'являється зображення пори року весна

    загадка 3

    Зеленіють луки, в небі веселка-дуга

    Сонцем озеро зігріте

    Всіх кличе купатися (літо)

    На екрані з'являється зображення пори року літо

    загадка 4

    Листя з гілок облітають

    Птахи на південь відлітають

    Що за час року? запитаємо

    Нам дадуть це (Осінь)

    На екрані з'являється зображення пори року осінь

    Молодці, а скільки всього пір року?

    Діти: 4

    Молодці, на все відповіли правильно, двері Теремка окрилися, увійшла мишка і стала там жити.

    Вихователь: Прискакала до терему лягушка- жаба (на екрані жаба)

    Побачила теремок, зупинилася і запитує:

    Терем- теремок! Хто в теремі живе?

    Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає завдання!

    Вихователь: Хлопці проходите сідайте за столи.

    Сядьте прямо, ніжки разом, спинки рівно. На столі лежать цифри, вони перемішалися їх треба розкласти по порядку.

    Правильно, молодці, тому двері Теремка відкрилися, увійшла лягушка- жаба в терем і стала там жити.

    (На екрані заєць)

    Прискакав зайчик-попригайка, побачив теремок і питає:

    Терем- теремок! Хто в теремі живе?

    Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає завдання!

    Вихователь: Хлопці виходите на галявину, покажіть свою зарядку.

    Физкультминутка:

    Скок-підскоки, скок-підскоки

    Зайка стрибнув на пеньок

    Зайцю холодно сидіти

    Потрібно лапочки погріти

    Лапки вгору, лапки вниз

    На носочках підтягнися

    Лапки ставимо на бочок

    На носочках скок-підскоки

    А потім навприсядки

    Щоб не мерзли лапки.

    Молодці двері Теремка відкрилися, увійшов зайка в терем і став там жити.

    (на екрані вовк)

    Прибіг до терему волчок- сірий бочок. Побачив теремок і питає:

    Терем- теремок! Хто в теремі живе?

    Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає завдання!

    Гра «Четвертий зайвий» (на екрані одяг, меблі, овочі і фрукти)

    вихователь:

    Ребята помогите вовку знайти зайві зображення.

    Молодці, двері Теремка відкрилися, увійшов вовк в терем і став там жити.

    (на екрані ведмідь)

    Йде повз ведмідь. Побачив теремок, та як зареве

    Терем- теремок! Хто в теремі живе?

    Теремок відкриє свої двері тільки тому, хто виконає завдання!

    А ведмідь не послухався і поліз на теремок, та розчавив його. Всі звірі вибігли розплакалися

    (на екрані лисиця)

    Бігла мимо лисиця, побачила, що теремок зламаний і запропонувала побудувати новий.

    (на екрані зображення терема з геометричних фігур)

    Вихователь: Хлопці давайте побудуємо терем за зразком.

    Молодці хлопці побудували теремок. Тепер вони всі будуть жити весело і дружно. Ви, хлопці, молодці, багато знаєте і вмієте, лісові жителі передали вам гостинці, тепер нам треба повертатися в групу. Ставайте на килим-літак і повторюйте за мною слова:

    Раз, два, три, чотири, п'ять в групі ми знову.

    Хлопці, на чому ми сьогодні літали з вами?

    Які геометричні фігури знадобилися нам, щоб ми змогли полагодити килим?

    В якій казці ми сьогодні побували?

    Які казкові герої були в казці?

    Виконувати яке завдання вам більше сподобалося?