• Хід заняття
  • Прикріплені файли
  • Заняття по експериментування «Лабораторія професора Всезнайкіной»




    Дата конвертації07.01.2020
    Розмір8.3 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Дьоміна
    Заняття по експериментування «Лабораторія професора Всезнайкіной»

    Тема: «Лабораторія професора Всезнайкіной»

    Мета: Розвивати пізнавальну активність дітей в процесі експериментування.

    завдання:

    виховні:

    Виховувати інтерес і бажання дітей розширювати свій кругозір;

    виховувати допитливість, взаємодопомога,

    виховувати позитивне ставлення до навколишнього світу, бажання досліджувати його всіма доступними способами. Бажання допомагати природі, берегти її.

    Розвиваючі:

    розвивати у дітей розумові операції: вміння висувати гіпотези, робити висновки, підбирати способи дії.

    освітні:

    сприяти формуванню у дітей пізнавального інтересу; узагальнити, уточнити раніше отримані знання про властивості води і снігу; вчити працювати в колективі і індивідуально під час дослідів;

    збагатити словник дітей новими словами.

    Словникова робота: лабораторія, досліди, фільтри.

    Атрибути для обіймання: Мікроскоп, блокнот, ручка, колбочки і стеленние воронки, паперові фільтри, невеликий скляний акваріум або ваза кругла, піна для гоління, харчові барвники, ємності під сніг, що нагріває плитка (для танення снігу) піпетка або ложечка, пісок, марля , вата, відерця з двома видами сніжок: Сріблясті і білі, екран, музичний супровід, ноутбук.

    Хід заняття:

    Професор Всезнайкіна займається своєю справою. Дивиться в мікроскоп, веде записи в блокнот.

    Входять діти.

    П. В: «Хлопці заходите, як добре, що ви прийшли в мою лабораторію. Сідайте будь ласка. Секундочку (на екрані планета Земля)

    П. В дивиться в мікроскоп і знову щось записує в свій блокнот.

    П. В: «Вибачте, будь ласка! Дуже, дуже багато роботи. Я тут займаюся дуже серйозними проблемами. Проблемами екології. А цей рік оголошений роком екології, тому роботи хоч греблю гати. Ось я і вирішила покликати вас сьогодні. Сподіваюся, ви будете мені допомагати?

    "Ой вибачте! Забула представитися. Мене звуть: П. В. Привіт хлопці! Я працюю тут в лабораторії не одна, у мене є учениця Почмучкіна, але чомусь вона спізнюється (професор дивиться на годинник) Повинна давно бути вже тут.

    Лунає стук у двері. З'являється Почемучкіна з перев'язаним горлом.

    П. В «Учениця П, що з тобою сталося? Ти захворіла? Попей чаю з медом, це тобі допоможе »

    Професор подає склянку з чаєм, учениця робить ковток і починає кашляти

    П: Кхе-кхе

    Холодна бурулька смачніше льодяника

    Таку б цукерку, лизати мені без кінця!

    Але ось тепер з ангіною і мені гуляти не можна,

    Послухайте, адже можна бурульки є друзі?

    П. В «Ти, що бурульки їла?

    П: «Так їла. Вони такі смачні. Ще й сніг спробувала. Навіть вам принесла спробувати.

    (Вибігає, приносить сніг (брудний, потаємний.) Ставить хлопцям на столи.

    Можна використовувати інверторну не нагрівається плиту і разом з дітьми поспостерігати, як з білого снігу, при нагріванні сніг перетворюється в брудну воду.

    П: «Ой, що з ним сталося. Подивіться сніг почав танути. В яку воду він перетворився? Спробуйте розтанути сніг в своїх долоньках »

    На екрані картинка мікроби.

    П. П: «Там, де бруд живуть мікроби, дрібні, не злічити

    Їх мікробів дуже багато, неможливо побачити.

    Зменшити комарів і мошок, багато, багато тисяч разів,

    Темрява небачених звіряток, жити краще в нас.

    П: «Ось тепер я зрозуміла і більше ніколи не буду їсти сніг і лід.

    П. В: «хлопці. А як ви думаєте, чому тала вода така брудна?

    Діти роблять свої висновки. аналізують

    Лунає стук у двері Голо через двері «Вам лист»

    Почемучкіна тікає і приносить лист - зачитує його:

    «Здрастуйте професор Всезнайкіна,

    Я маленька хмаринка, допоможіть мені, будь ласка.

    Мені дуже, дуже погано »

    На екрані з'являється хмаринка, яка сумує.

    П. В «Дивно, що трапилося з хмаркою, слід розібратися. Почемучкіна, десь тут був чарівний телескоп.

    Почемучкіна приносить телескоп.

    П. В: «Зараз подивимося в чарівний телескоп і в усьому розберемося.»

    Почемучкіна: «Ой! тут в конверті ще щось є.

    Дістає з конверта картинки і просить дітей розкласти картинки по порядку.

    Картинки: Труба, Дим, Завод. Озеро, Труба забруднює воду, Померлі риби на березі, Хмара, Сніг. Діти розбираються в картинках і роблять висновки.

    Професор дивиться в телескоп і підтверджує, що труби забруднюють повітря

    (на екрані відео Дим, що йде з труб)

    П. В; «Ось так забруднення, через дим потрапляють в атмосферу, в хмари. Хочете подивитися, що відбувається далі.

    Діти разом з професором підходять до столика і проводять досвід:

    Досвід: Наливаємо воду в прозору ємність (майже ущерть)

    На поверхню води (гарненько струснувши) видавлюємо піну для гоління

    рясно, імітуючи хмари.

    Потім харчовий барвник синього кольору розводимо з водою і за допомогою піпетки

    або маленької ложечки поливаємо наші хмари. Спостерігаємо, як повільно барвники, просочуючись, відпускаються на дно. (Завораживающее видовище)

    Физкультминутка:

    П. В «Ось так і сніжок падає на землю. А давайте пограємо зі сніжками.

    Діти діляться на дві команди

    Команда П. В і команда П

    За статтю розсипаються два види сніжок білі і сріблясті.

    Під музику діти збирають сніжки в свої коробочки або відерця. Чия команда швидше збере.

    Погравши зі сніжками П. В запрошує дітей за столики.

    П. В: «Хлопці подивіться на екран. На екрані хмаринка, на яку потрапляє забруднене повітря, що виходить з труб і сніг, який падає на землю.

    Ми з вами розібралися чому, такий брудний сніг. Він стає брудним, ще перебуваючи в атмосфері. Сніг падає на землю, тане і виходить брудна вода. А як ми зможемо допомогти водичці? Зробити її чистою?

    Діти аналізують.

    П. В «ми можемо очистити воду за допомогою фільтрів.

    Досвід: «Фільтрація води»

    Діти самостійно проводять досвід з очищення води, за допомогою паперових фільтрів, вати, марлі, піску - очищають воду.

    П. В «Давайте подивимося на екран, чи змогли ми допомогти нашій хмаринці?»

    У тому місці, де йде сніг, з'являється смайлик.

    П. В «Але, наша хмаринка все одно сумує, як ви думаєте чому?»

    Діти: «Ми не очистили повітря»

    П. В «А як ми можемо очистити повітря? Чи можемо ми використовувати фільтри? »

    Діти роблять висновок, що фільтри можна поставити на труби, для очищення повітря.

    П. В знову звертає увагу дітей на екран. У тому місці де на хмаринку потрапляє дим з труб. з'являється смайлик. І хмаринка починає усміхатися.

    П. В «Ну що ж, хлопці наша хмаринка посміхається. Ми змогли їй допомогти. Спасибі вам велике. Сьогодні я переконалася, що в моїй лабораторії побували розумні діти. Скажіть, будь ласка, чому ви сьогодні навчилися? Що вам сподобалося в нашій лабораторії?

    А прийдете чи до нас ще в гості? Сподіваюся, коли ви виростите, то станете справжніми дослідниками, і зможете допомогти нашій блакитній планеті. Будете вирішувати масштабні екологічні проблеми. Винайдете щось нове, цікаве і корисне. А сьогодні дозвольте

    Нагородити вас медальйонами «Юні дослідники»

    Дітям вручаються медальйони.

    Прикріплені файли:

    slaid-9_4efuf.pptx | 788,5 КБ