Заняття «Не будемо сваритися, друзі» з дітьми 4.5 років




Дата конвертації26.05.2019
Розмір4.94 Kb.
ТипТемочка

Олена Камишова
Конспект заняття «Не будемо сваритися, друзі» з дітьми 4.5 років

Мета: соціалізація дітей в умовах дитячого колективу.

завдання:

- формувати у дітей навички встановлювати хороші доброзичливі відносини, навички спілкування один з одним;

- розвивати у дітей почуття емпатії;

- розвивати вміння співвідносити мова з рухом в пальчикової грі і хороводі;

- закріплювати вміння акуратно намазувати клей на деталі і приклеювати їх.

устаткування:

ляльки, обладнання для перешкод (канат, обручі і т. п., коло з картону жовтого кольору на синьому тлі, трафарети долоньок дітей, клей, пензлики, ганчірочки, картинки із зображенням різних ситуацій про дружбу і сварці, аудіозапис пісні «Про дружбу» .

хід заняття

(Діти входять в групу, стають півколом, на стільчиках сидять ляльки, відвернувшись один від одного.)

Вихователь: Хлопці, подивіться, що це сталося з нашими ляльками?

(Відповіді дітей: вони посварилися, відвернулися, посварилися.)

Вихователь: Я посварився з дружком, ми з ним більше не граємо

І один з одним не балакаємо, ми з ним більше не вдвох.

Кожен зі своєю образою цілий день один сидить.

Кожен про свою образу без угаву говорить.

Вихователь: Хлопці, ви хочете наших ляльок подружити (Відповіді дітей: так, хочемо.) А у вас є друзі в групі? Назвіть, хто ваш друг (подружка). Що ж таке дружба?

(Відповіді дітей: коли не сваряться, грають разом, тримаються за руки, допомагають один одному, діляться іграшками, солодощами і т. П.)

Вихователь: Зараз ми пограємо в гру «Так-ні». Я буду показувати вам картинки, а ви мені будете «так», якщо діти на зображенні дружать і «ні», якщо не дружать.

Гра «Так-ні».

Вихователь: Дружба - це коли люди хочуть бути разом поруч, разом грають, не сваряться, діляться всім. Дружба - це посмішки друзів.

Гра - імітація «Настрій».

Вихователь: Давайте з вами сміявся (діти посміхаються).

А тепер нам стало сумно, насупивши (діти супляться).

- Хлопці, коли ми з вами хмуримося, то ми сумуємо, а коли посміхаємося, нам так добре, радісно. Посміхніться і нашим лялечкам. Може їм стане теж радісно і вони захочуть помиритися?

- А зараз покажемо нашим гостям, які ми з вами дружні, і нам не страшні ніякі перешкоди. У нас в групі з'явилася «доріжка дружби». Треба, тримаючись за руки, допомагаючи один одному, парами пройти її.

Рухлива гра «Один без одного нам не можна».

(Вихователь ставить кілька перешкод на шляху дітей і показує як пройти на прикладі з однією дитиною. Діти, повернувшись обличчям один до одного, тримають один одного за ручки і долають перешкоди: переступають через кубики, стрибають з обруча в обруч і т. Д.)

Вихователь: Ось ми з вами пограли, ніженьки у нас втомилися.

Ми на стільчики підемо і трохи відпочинемо. (Діти сідають.)

Вихователь: Подивіться, хлопці, помирилися наші лялечки? (Відповіді дітей: Ще нема голосів.) Тоді покажемо їм, що у нас в групі дружні не тільки дівчатка і хлопчики, але дружні і наші пальчики.

Пальчикова гра «Дружні пальчики».

Дружать в нашій групі (пальчики в замок, згинати і

Дівчата й хлопчики. випрямляти їх)

З вами ми подружимося, (з'єднати кінчики пальців

Маленькі пальчики. обох рук)

Раз, два, три, чотири, п'ять (поплескати кожною парою

Починай скоріше вважати. пальчиків)

Раз, два, три, чотири, п'ять (струсити кистями)

Ми закінчили рахувати.

Вихователь: Ось і зігрілися наші ручки і пальчики, як від сонечка. Теплого, доброго, привітного, як дружба. Подивіться на це сонечко. Яке воно? (Відповіді дітей: жовте, кругле, велике) А чого не вистачає у сонечка? (Відповідь дітей: промінчиків) Правильно! А де ж ми візьмемо промінчики? Може ці підійдуть? (Показує вирізані трафарети долоньок дітей.) Що це? (Відповіді дітей: наші долоньки.) Вони схожі на промінчики сонечка (Відповідь дітей: так) Давайте приклеїмо наші дружні долоні до сонечка замість промінчиків.

Аплікація: «Протягнемо свої ручки назустріч солниш ку».

(Колективна робота з приклеювання своїх долоньок до сонечка. Діти виконують роботу, після відтирають руки серветками.)

(Встаємо півколом, вихователь звертає увагу на ляльок).

Вихователь: Подивіться, хлопці, наші лялечки посміхаються один одному, вони раді. Ось наші ляльки і помирилися! Тепер візьмемося за руки і зробимо великий дружний хоровод навколо нашого сонечка і ляльок, сміявся один одному і станцюємо.

(Діти в хороводі ходять по коло за руки, виставляють ніжки, роблять пружинку, ліхтарики.)

Вихователь: Давайте ж будемо дружними, добрими, і ніколи не будемо сваритися!