• Хід заняття
  • Заняття для молодшої групи «Незнайко в гостях у хлопців»




    Дата конвертації17.03.2020
    Розмір5.6 Kb.
    ТипТемочка

    Шемсинур Муратова
    Заняття для молодшої групи «Незнайко в гостях у хлопців»

    Конспект заняття з математики для дітей молодшої групи.

    Тема: «Незнайко в гостях у хлопців»

    Мета: Вчити розрізняти і правильно називати коло і квадрат обстежити фігури (дотикальним і зоровим шляхом)

    завдання:

    1. Навчальні:

    - вчити дітей розрізняти і правильно називати геометричні фігури;

    - закріплювати знання кольорів;

    - тренувати дітей в обстеженні моделей фігур різними способами;

    2. Розвиваючі:

    -розвивати орієнтування в просторі.

    - розвивати у дітей мислення, сприйняття.

    - розвивати у дітей творчу уяву, довільну пам'ять, довільна увага.

    3. Виховують:

    - виховувати у дітей інтерес до математики.

    - закріплювати навички організаційної поведінки на заняттях і в іграх.

    4. Мовні:

    - продовжувати розвивати у дітей мова за допомогою пізнавальної та ігрової діяльності на заняттях;

    - збагачувати і активізувати словник дітей.

    Демонстраційний матеріал:

    Великі і маленькі моделі геометричних фігур різного кольору.

    Роздатковий матеріал:

    Великі і маленькі різнокольорові моделі геометричних фігур (коло, квадрат, трикутник) на кожну дитину, альбомні листи, рульове колесо для рухомий гри.

    Хід заняття:

    Діти заходять в групу під музику.

    В: Хлопці до нас сьогодні на заняття прийшли гості. Давайте з ними привітаємось.

    Організаційний момент:

    Пісенька-гра «Здрастуйте»

    Ручки, ручки прокидайтеся, Здравствуйте.

    Ласкаві наші ручки, здрастуйте

    Пальчики красиві, здрастуйте

    І долоньки наші крихти, здрастуйте!

    Розбудіть наші ніжки, здрастуйте!

    Топа тушки, топа тушки, здрастуйте!

    І пружинки, і пружинки, здрастуйте!

    І притупування, і притупування, здрастуйте!

    Наші локони і кучері, здрастуйте!

    Наші вушка, наші щічки, здрастуйте!

    Ви один одному посміхніться, здрастуйте

    І головкою вклоніться, здрастуйте.

    Діти сидять за столами.

    Сюрпризний момент:

    В: Хлопці! Сьогодні до нас в гості прийшов Незнайко. Здрастуй Незнайко!

    Незнайка: Доброго дня, діти! Я сьогодні знайшов красиву коробочку, а в ній якісь фігурки, допоможіть, будь ласка, розібратися. Я не дуже добре вмію визначати фігури. Давайте будемо вчитися разом!

    В: Будь ласка, Незнайка, ми тільки раді тому, що ти хочеш отримати нові знання.

    Хлопці! Яку фігуру і якого кольору я тримаю в руці? Коло червоного кольору. Правильно, знайдіть у себе в тарілочці коло червоного кольору і покладіть на стіл. Знайдіть квадрат жовтого кольору, покладіть на стіл.

    Зараз ми будемо обстежувати червоне коло. Дивіться, в лівій руці я тримаю червоне коло, а палець правої руки біжить по колу і ніде не зупиняється. Спробуйте і ви обстежити червоне коло (вихователь стежить за правильністю обстеження фігури дітьми).

    А тепер обстежуємо жовтий квадрат. Дивіться, в лівій руці я тримаю жовтий квадрат, а палець правої руки біжить по сторонам, але зупиняється на кутах. Тепер ви спробуйте обстежити жовтий квадрат (вихователь стежить за роботою дітей). Отже, хлопці, де зупиняється палець? На кутах. У якої фігури є кути і сторони? У квадрата. Давайте всі разом скажемо квадрат.

    А тепер покатаємо коло. Котиться коло? Коло котиться. Покатайте квадрат. Чому квадрат перестав котиться? Тому, що у квадрата є кути. Подивіться, я накладу коло на квадрат. Скільки кутів у квадрата? (показує кути). У якої фігури немає сторін? Немає кутів? (У кола). Молодці!

    В: А тепер зробимо фізкультхвилинки:

    Руки догори піднімаємо

    А потім їх опускаємо

    А потім до себе притиснемо

    А потім їх розведемо

    А потім швидше, швидше

    Ляскай, ляскай, веселіше

    Які фігури сьогодні ми обстежили? Коло і квадрат, (хорові повторення назв фігур). Якого кольору коло? Червоного. Якого кольору квадрат? Жовтого (хорові повторення назв квітів). Правильно.

    В: Незнайка, тепер ти навчився визначати геометричні фігури?

    Незнайка: Тепер-то, я все зрозумів. Дякую вам хлопці.

    В: Незнайка, а ти любиш грати? (Так) Тоді я пропоную трохи пограти.

    Проводиться рухлива гра «Автомобілісти»

    Кожній дитині лунає рульове колесо червоного, синього, жовтого, зеленого кольору (діти визначають форму, колір). За сигналом вихователя: «Машини їдуть в гаражі», дитина повинна визначити колір свого рульового колеса і знайти за кольором свій гараж.

    Незнайка: Дякую! Хлопці, сьогодні я отримав багато знань, але прийшов час попрощатися. До побачення!

    В: Хлопці, вам сподобалося заняття? Що вам найбільше сподобалося. (Відповіді дітей). Ви молодці з усіма завданнями впоралися. Наше заняття підійшло до кінця.