• Хід заняття
  • Заняття для дітей середніх і старших груп спільно з батьками. «Подорож на повітряній кулі»




    Скачати 14.33 Kb.
    Дата конвертації03.05.2017
    Розмір14.33 Kb.
    ТипПовітряні кулі. Сценарії свят, заняття

    Наталія Олександрівна Водолажська
    Заняття для дітей середніх і старших груп спільно з батьками. «Подорож на повітряній кулі»

    Методична розробка (для дітей середніх і старших груп спільно з батьками) «Подорож на повітряній кулі»

    Підготували і провели: Музичний керівник Водолажська Наталія Олександрівна. Вихователі: Омельченко Любов Василівна, Беглуева Лариса Михайлівна

    Мета: Сполучені батьків і дітей групи, розвиток емпатії, розуміння сімейних цінностей.

    завдання:

    1. Емоційне зближення дітей та батьків.

    2. Розвиток довірчих відносин в сім'ї.

    3. Встановлення і розвиток відносин партнерства і співробітництва батьків з дитиною.

    Учасники: Батьки з дітьми, вихователі, музичний керівник.

    Матеріали: великий екран, проектор, магнітофон з дисками (релаксаційна і рухома музика, звуки природи, клубок з нитками, світлодіодна свічка, підготовлений макет квітки - «Ромашка», різне зерно, макарони і боби на тарілочках, підноси, хусточки; млинці на тарілках , ложки, фрукти на тарілці - виноград, гуртки апельсина і ківі, яблуко, згущене молоко в стаканчиках; капелюхи, хустки, намиста, сумочки, окуляри; сірникові коробки, коробочки з-під соків, духів і косметики; різнокольорові господарські губки з поролону; плетені солом'яні тарілки, шовкові азноцветние хустки; пластмасові різнокольорові стаканчики і штучні квіти; різнокольорові камінці-крапельки для кожного учасника.

    Хід заняття:

    вихователь:

    Вітаю! Сьогодні нас дуже багато зібралося - ми раді, що в нашому незвичайному подорожі беруть участь ваші, хлопці, батьки. Я пропоную всім встати в коло, взятися за руки і по черзі потиснути долоню того, хто

    стоїть ліворуч від вас, привітатися.

    (Вправа «Ток»).

    - Але а тепер давайте ближче познайомимося. У мене в руках клубочок, його нитка буде тісно пов'язувати всіх нас! Зараз ми будемо передавати його по колу, і кожен, у кого він виявиться в руках, буде називати своє ім'я і розповідати нам про те, що він любить робити найбільше. Я почну, а продовжить той, хто стоїть праворуч від мене. (Діти і батьки стають в коло. Кожен батько представляється і каже, що він любить робити найбільше. Те ж саме роблять діти, представляючи себе, називаючи своє ім'я і розповідаючи, що вони люблять робити найбільше.)

    вихователь:

    - Чудово! Ось яка дружна команда у нас вийшла - тут багато різних сімей. Тепер можна вирушати в нашу подорож. Ви готові? А подорожувати ми з вами будемо незвично - на повітряній кулі! (На екрані з'являється зображення повітряної кулі - здутої, слайд 1.) Ой, що це? Хіба на такому полетиш? Але нічого, я знаю секрет - вам потрібно відгадати загадки і повітряна куля надуется! Слухайте уважно:

    - Хто миліше всіх на світі?

    Кого люблять дуже діти?

    На питання відповім прямо:

    Наймиліший наша. (Мамо)

    - Хто ж важку роботу

    Може робити по суботах? -

    З сокирою, пилкою, лопатою

    Будує, трудиться наш. (батько)

    -Хто любити не втомлюється,

    Пироги для нас пече,

    Смачні оладки?

    Це наша. (бабуся)

    - Хто веселий карапузик -

    Спритно повзає на пузі?

    Дивовижний хлопчик -

    Це молодший мій. (братик)

    - Хто все життя працював,

    оточував турботою

    Онуків, бабусю, дітей,

    Поважав простих людей?

    На пенсії вже багато років

    Нестаріючий наш. (дід)

    - Хто любить і мене, і братика,

    Але більше любить вбиратися? -

    Дуже модна дівчина -

    Моя старша. (сестричка)

    - Мами старша сестра -

    На вигляд зовсім не стара,

    З посмішкою запитає: «Як живете?»

    Хто в гості до нас приїхав? (Тітка)

    - Хто ж з маминої сестрою

    Приїжджає до нас часом?

    На мене з посмішкою дивлячись,

    «Здрастуй!» - каже мені. (дядько)

    - Без чого на білому світі

    Дорослим не прожити і дітям?

    Хто підтримає вас, друзі?

    Ваша дружна. (родина)

    У міру відгадування загадок на екрані з'являються зображення повітряної кулі, що збільшується в розмірах, слайди 2,3,4)

    Вихователь: А зараз наші дівчатка виконають танець »У мене є три бажання»

    Виконується танець.

    - Ви все просто молодці! Подивіться - наш повітряна куля тепер готовий до подорожі! У будь-якій подорожі має бути у всіх гарний настрій, всі повинні бути згуртованими і впевненими в собі. І зараз ми з вами скажемо один одному, чому ви берете один одного в подорож (Гра «Я беру тебе з собою, тому, що ти ... найсміливіший, найспритніший, вмієш допомагати іншим і т. П.», Батьки та діти говорять, чому беруть один одного в подорож).

    вихователь:

    - Ну а тепер візьміться за руки, приготуйтеся - наш повітряна куля відправляється в політ! (Звучить легка, релаксаційна музика, на екрані з'являється картинка неба, слайд 5).

    - Зверніть увагу, як красиво навколо! Але ось під нами «Семьсад» (на екрані з'являється зображення міста, слайд 6) і щоб нас пропустили далі нам потрібно виконати одне завдання - кожна сім'я повинна спільно створити герб нашої групи. Приступайте! (Батьки з дітьми розходяться за столики, де приготовлені фотографії, ножиці і клей. На заздалегідь приготовлений макет герба батьки з дітьми прикріплюють свої сімейні фотографії.

    Вихователь: Ми знаємо чудову пісню про наш улюблений дитячий сад.

    Виконується пісня «Дитячий сад» слова. Т. Волгіної. Музика А. Філіпенко.

    - Ви всі молодці! Чудовий вийшов герб і дуже весела пісня! Візьмемо його з собою він буде супроводжувати нас в польоті. Ну ось, ми можемо продовжити нашу подорож, беріться за руки, летимо! (Звучить легка музика, на екрані з'являється зображення неба, хмар, слайд 7).

    - Але що це попереду? Подивіться, це ж Ураган втрачених домашніх речей! (на екрані з'являється картинка урагану - слайд 8, звучить шум вітру). Я знаю, щоб нам подолати цю перешкоду, потрібно всім цим речам дати інші, незвичайні назви. Я буду кожному називати якусь річ, а ви повинні згадати, як вона використовується, підставити приставку -само- і сказати нову назву. Наприклад: печка- «самоварілка», праска - «самогладілка» і т. П. (Батькам і дітям називають по одній речі, вони придумують нову назву).

    вихователь:

    - Молодці! Всі впоралися і тепер всі ці речі повернулися назад - в наші будинки! А ми можемо летіти далі! Ви готові? Але перш ніж далі відправлятися, я перевірю вас - наскільки дружні і єдині, адже це так важливо в подорожі. Чи готові до випробування? Зараз ви станете по черзі тінню один одного і повинні будете в точності повторювати дії і рухи один одного. (Звучить рухлива музика, батьки і діти грають парами - спочатку батьки виконують різні рухи, а діти виконують роль тіні, повторюючи все за ними, потім вони міняються ролями).

    вихователь:

    - Молодці! Я переконалася, що ви можете бути просто «тінню» один одного! Летимо далі! (всі встають в коло, беруться за руки, на екрані з'являється зображення неба, хмар (слайд 8, звучить музика).

    - Подивіться, внизу багато різних загадкових острівців, треба нам обов'язково їх досліджувати! (На екрані з'являється зображення островів, слайд 9).

    Психолог презентує кожен острів (острівці розташовані на столах):

    - Перший острів «Ласунів» (центр кулінарії). Я впевнена, в кожній родині є ласуни! На цьому острові люблять незвичайні млинці. Вам потрібно буде кожного придумати і прикрасити за допомогою фруктів і згущеного молока свої млинці для вашої родини. (На столах приготовлені млинці на тарілках, ложечки, фрукти на тарілці - виноград; гуртки апельсина і ківі, яблуко; згущене молоко в стаканчиках).

    - Другий острів «Театральних перетворень» (центр драматизації). На ньому ви станете справжніми артистами! Хлопці зможуть перетворитися на дорослих, а дорослі - стати знову дитиною. Ви повинні придумати і розіграти нам сімейну сценку без слів, використовуючи тільки атрибути, жести і міміку. А ми - ваші глядачі будемо вгадувати, що ж за ситуацію ви нам показали і які герої в ній брали участь? (Приготовлені матеріали для артистів - капелюхи, хустки, намиста, сумочки, окуляри, іграшки, дитяча шапка і ін.)

    - Третій острів «Казкових замків» (центр будівництва). Тут ви повинні придумати і побудувати для вашої родини незвичайний будинок-замок з незвичайних матеріалів, а потім презентувати нам його. (Приготовлені матеріали - сірникові коробки, коробочки з-під соків, духів і косметики; різнокольорові господарські губки з поролону; плетені солом'яні тарілки, шовкові різнобарвні хустки; пластмасові різнокольорові стаканчики і т. П., Штучні квіти для прикраси будинків і створення клумб).

    - І четвертий острів «Зерно- фантазійний» (центр з). На цьому острові кругом різні крупи, макарони і вам потрібно показати свою фантазію - за допомогою зерна створити на підносах портрети членів своєї сім'ї (на столі приготовлені матеріали - підноси, різні крупи, макарони, горох і боби на тарілочках).

    - Ну а тепер я пропоную вам порадитися один з одним, який же острів ближче вам, ніж ви хотіли б зайнятися і приступити виконувати завдання, інакше ми не зможемо закінчити нашу подорож! (Батьки і діти вибирають «острів» і приступають до спільної діяльності).

    По закінченню кожна сімейна пара (батько і дитина) являє свою роботу.

    вихователь:

    - Чудово ви потрудилися на загадкових островах, молодці! Але нам пора продовжити подорож! (на екрані з'являється зображення повітряної кулі, слайд 10). Всі стають в коло, беруться за руки) Ой, щось ми ніяк злетіти не можемо. Хтось нам будує підступи, вирішив нас на міцність перевірити! (звучить шум сильного вітру) Я зрозуміла - це злий вітер - розлучник і капрізнік. Він завжди всіх сварить. Але ми повинні показати йому, що в наших сім'ях немає сварок, все дружні, довіряють і завжди допомагають один одному! Правда, хлопці? Зараз ми зауважимо нашим дорослим очі, а ви хлопці повинні будете прокладати їм шлях, направляючи ззаду за лікті. Але тільки так, щоб вони не впали і не зіткнулися ні з ким! Приготувалися? Почали! (Дорослі зав'язують собі очі хусточками і пари приступають до гри, звучить рухлива музика).

    Вихователь: А «Пессенка друзів» допомогла нам.

    Виконується пісня Слова. Я. Якима Музика В. Герчик «Пісенька друзів».

    - Молодці! Ви чуєте - злий вітер - розлучник пропав і ми вирушаємо далі. Я попрошу встати вас в коло парами обличчям один до одного і взятися за руки (на екрані з'являється зображення неба і хмар - слайд 11, звучить релаксационная музика звуків природи, батьки і діти тримаються за руки).Закрийте очі, просто відчуйте дотик один одного, уявляйте наш політ, насолоджуйтеся звуками навколо себе. Вам дуже добре і спокійно, легкий вітерець дме вам в обличчя, внизу під собою ви спостерігаєте красиві пейзажі - зелені поля з красивими квітами, широкі річки і глибокі озера, ліси з могутніми деревами! А навколо - блакитне, нескінченне небо і блискучі, ласкаві промені сонця! І ось під нами здалися «Сімейні вершини любові і доброти» (на екрані з'являється зображення вершин, слайд 12). Тут наступна наша зупинка. Я пропоную вам присісти тут, відпочити і послухати чудові розповіді батьків про своїх дітей (показ презентацій, приготованих батьками).

    вихователь:

    - Ми дякуємо за такі чудові розповіді про хлопців. Звичайно ж, ми побачили в них багато почуттів і дізналися нове про наших друзів і їхні родини! А нам з вами пора повертатися з нашої подорожі. Я вас запрошую на наш повітряна куля! (всі встають в коло, на екрані знову з'являється повітряна куля, слайд 11). Подивіться як красиво! Нас оточили чарівні хмари бажань! (На екрані з'являються рожеві, іскристі хмари, звучить «чарівна» музика). Зараз саме час кожному загадати своє бажання. Ми будемо передавати по колу ось цю небесну казкову коробочку з небесними крапельками - поки вона відкрита, кожен скаже в неї своє бажання і візьме на пам'ять крапельку будь-якого кольору, а в кінці ми коробочку закриємо - і тоді всі наші бажання обов'язково здійсняться! (По колу передається відкрита пластмасова прозора коробочка, прикрашена золотими зірками, і кожен учасник говорить у неї своє бажання і бере з неї різнокольоровий камешек- крапельку).

    вихователь:

    - Ну ось, коробочка бажань пройшла весь круг, повернулася до мене і я її закриваю, щоб наші бажання обов'язково здійснилися! А маленьку небесну крапельку збережіть в пам'ять про нашу подорож і вашому загаданном бажанні. А наше незвичайне подорож закінчилася, ви все показали, як ви дружите і єдині, які у вас чудові сім'ї, як ви вмієте розуміти і любити один одного! І всі ми сьогодні з вами стали єдиною командою, маленькою сім'єю. У висновку хочеться, щоб кожен висловився - що сьогодні йому сподобалося і запам'яталося найбільше. Ми один одному будемо передавати маленьку палаючу свічку, як частинку свого тепла і говорити по черзі. Я починаю! (Рефлексія - по колу передається світлодіодна свічка, дорослі і діти висловлюються). Всім дякую!



    Скачати 14.33 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Заняття для дітей середніх і старших груп спільно з батьками. «Подорож на повітряній кулі»

    Скачати 14.33 Kb.