Відкритий урок по ф. е. м. п в старшій групі «К НАМ в Гості прийшли маша і Ведмідь»




Дата конвертації05.10.2018
Розмір8.12 Kb.
ТипТемочка

Усманова Євгена
Відкритий урок по ФЕМП в старшій групі «К нам в гості прийшли Маша і Ведмідь»

Цілі: закріпити знання дітей про порядковий рахунку в межах 10,

Закріпити знання дітей про геометричні фігури і їх властивості. Тренувати дітей у визначення геометричних фігур на основі словесного опису і зорового сприйняття. Продовжувати розвивати вміння класифікувати геометричні фігури за однією з ознак.

МАТЕРІАЛ: ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ, КАРАНДАШИ, ЧИСТИЙ ЛИСТ, КЛЕЙ,

Намальованим ПЛАТТЯ З вирізати геометричні фігури, ДНІ ТИЖНЯ У ФОРМІ ХМАРИ.

Завдання: Вчити впізнавати в оточуючих предметах геометричні фігури, закріплювати уявлення дітей про геометричні фігури. Продовжувати вчити називати дні тижня. Співвідносити цифри з кількістю предметів. Тренувати в умінні складати фігури з рахункових паличок, формувати вміння вирішувати логічні завдання. Виховувати навик культури поведінки (дівчаткам треба поступатися). Розвивати дрібну моторику рук, увагу, посидючість, логічне мислення.

Демонстраційний матеріал: Ляльки, геометричні фігури, кольорові хмари.

Роздатковий матеріал: Геометричні фігури, картки з цифрами.

хід заняття

Вихователь: Діти сьогодні до нас на заняття прийшли дуже цікаві гості. Дізнаємося і побачимо ми їх, тільки коли відгадає загадку. Слухайте уважно:

Сидить в кошику дівчинка

У Ведмедики за спиною

Він сам того не відаючи

Несе її додому.

Вихователь: З якої казки гості, хлопці?

Відповіді дітей: Маша і Ведмідь.

Вихователь: Так, дійсно, ця казка називається Маша і Ведмідь. А ось і вони. Маша і Ведмідь мені розповіли, що нудно їм стало в лісі, і вони вирішили прийти до хлопців в дитячий сад і пограти з вами. Справа в тому, що Маша і Ведмідь дуже люблять у себе в лісовому будиночку займатися математикою. Але є у них і такі завдання, з якими вони впоратися не можуть. Діти, давайте ми їм допоможемо? Чи згодні?

Відповіді дітей: Так.

Вихователь: У кожного з них є конверти, в якому написані завдання. У кого ми спочатку візьмемо конверт: у Маші або у Ведмедя?

Ведмідь каже, що треба взяти конверт у Маші, т. К. Вона дівчинка, а дівчаткам треба поступатися.

Беремо конверт, відкриваємо і читаємо:

А тут у нас вірш!

На полку Максимка поставив іграшки:

Вовченя, лисеняти, тигреня, їжака і маленького смішного цуценя.

На полку поставив:

Кошеня, бельчонка, зайченя, ведмедика і забув він поставити слона.

А питання таке?

Скільки їх тут?

Діти: 10!

А як ви здогадалися?

Діти: порахували!

І так хто вважатиме?

Вставай Мадіна. (до 10 і назад)

Ви згодні?

Ой хлопці тут ще питання.

Виявляється наша Маша не знає порядковий рахунок!

Навчимо її?

Для цього ми наші іграшки поставили по порядку.

А ти Маша дивись уважно і запам'ятовуй!

І так Майїна хто стоїть на 4 місці?

Майїна: їжак.

А хто стоїть на 10 місці?

Майїна: слон.

А тепер порахуй. (1 й, 2-й, і т. Д.)

Ну як Маша запам'ятала?

Тепер ти знаєш порядковий рахунок?

А давайте перевіримо?

Скажи нам Маша хто стоїть на 4 місці?

Маша: їжак.

А хто стоїть на 10 місці?

Маша: слон.

А тепер порахуй.

А тепер візьмемо конверт у Міші!

Дивіться а що це за чарівні хмари?

Діти: дні тижня!

А скільки у нас днів в тижні?

Діти: 7!

Давайте з вами назвемо!

(діти назаваєтся)

І так Ріана виходь до дошки.

Сьогодні у нас 2 день тижня як він називається?

Ріана: вівторок.

А якого він кольору?

Ріана: оранжевого.

А який завтра буде день?

Ріана: середа.

Якого він кольору?

Ріана: жовтого.

А вчора який день тижня був?

Ріана: понеділок.

Якого він кольору?

Ріана: червоного.

Дуже добре молодець!

Хлопці як називається частина доби коли ми встаємо, вмивалися, чисти зубки і йдемо в дитсадок (ранок)

Як називається частина доби коли ми граємо в дет саду (день)

Як називається частина доби коли ми з дитсадка йдемо додому (вечір)

Який час доби настає коли ми лягаємо спати? (ніч)

(Ще раз повторимо що доба складається з 4 частин. Які це частини?

РАНОК ДЕНЬ ВЕЧІР НІЧ)

І так наступний конверт і що там у нас?

Маша: у мене є сукня але його прогризлі миші, хлопці допоможіть мені!

Хлопці що нам потрібно зробити?

Зашити, залатати, заштопати!

А що ви тут бачите?

Діти: геометричні фігури!

Ми це зробимо не тільки для тебе, але і для твоїх подружок які прийдуть на твій День народження!

І так Фатіма підійди до мене!

Так Машенька давай з тобою подивимося як наші хлопці справляються зі своїми завданнями!

Маша подивися твоє плаття готово!

Маша: ой як красиво все так непомітно стало! Я вас запрошую на свій день народження!

Ми обов'язково прийдемо.

физкультур хвилинка

І так наступне завдання ми беремо у Мишка.

Ой наш Міша виявляється не знає цифри допоможемо?

А ну ка рівненько сіли слухаємо завдання!

На дереві сиділи 2 ворони, до них прилетіла ще 1. Скільки ворон стало сидіти на дереві (3)

Будівельники побудували 4 будинки, а потім ще 1 .Скільки будинків побудували будівельники (5)

На галявині грали 4 зайця 2 зайця пішли додому скільки зайців залишилося грати (2)

У білки було 5 горішків, 3 горішка вона сьела скільки горішків залишилося у білки (2)

І так наступне завдання ми беремо у Маші!

Наша Маша виявляється не знає де правий кут, а де лівий!

Допоможемо?

Де у нас права сторона?

Де у нас ліва?

Де у нас верх?

Де низ?

Намалюйте у себе в правому верхньому куті листочка сонечко.

У лівому верхньому кутку хмара.

По середині намалюйте дерево.

Маша ти бачиш як потрібно було впоратися з цим завданням!

Що ти дізналася?

Маша: де правий верхній кут, де лівий верхній кут, і де середина! Дякую вам хлопці!

Наступне завдання.

Що це Маша лабіринт сюрприз!

Маша: цей сюрприз від нас за те, що ви допомогли нам впорається із завданням! Велике спасибі!

Так хто у нас піде по лабіринту?

Мадіна!

Так повернись на право, зроби 5 кроків вперед. повернись на право зроби 2 кроки вперед, повернись на ліво зроби 1 крок вперед!

Що ти там бачиш?

Хлопці тут для вас частування!

Але спочатку давайте подивимося пізнавальний мультфільм про геометричні фігури і веселий рахунок!

Діти давайте згадаємо ніж ми сьогодні займалися?

Кемаля: ми сьогодні вивчали геометричні фігури!

Хабіб: ми сьогодні грали і малювали!

Гюлізар: ми сьогодні вивчали порядковий рахунок!

Замира: ми навчили Мішу і Машу днях тижня, де правий верхній кут де лівий і де середина!

підсумок:

Повторили прямий рахунок в межах 10 і зворотний рахунок в межах 10.

Закріпили вміння вирішувати логічні завдання.

Закріпили понять: добу, тиждень, рік.

Навчили акуратно працювати з олівцями.

Закріпили геометричні фігури.