• Хід заняття
  • Відкрите заняття в середній групі з розвитку мовлення. Тема: «Подорож у світ казки» c інсценуванням казки «Рукавичка»




    Скачати 10.27 Kb.
    Дата конвертації24.10.2019
    Розмір10.27 Kb.
    ТипТемочка

    Світлана Полеваева
    Відкрите заняття з розвитку мовлення «Подорож у світ казки» c інсценуванням казки «Рукавичка» в середній групі

    Муніципальне бюджетне освітня установа

    Дитячий садок «Сонечко»

    Відкрите заняття в середній групі з розвитку мовлення.

    Тема: «Подорож у світ казки» c інсценуванням казки «Рукавичка».

    вихователь старшої

    різновікової групи:

    С. Л. Полеваева

    с. Топольное2016

    Мета: розвивати усне та діалогічну мова через відгадування загадок і елементи театралізації. Вчити дітей передавати зміст казки складно, у логічній послідовності. Будити в дітях емоційну чуйність. Виховувати любов до тварин.

    Освітня завдання: активізувати в мові дітей іменники (назва тварин, прикметники, прийменники. Удосконалювати діалогічну мова: брати участь в бесіді, інтонаційну сторону мови. Вчити проводити просту інсценування знайомої казки.

    Розвиваюча завдання: розвивати у дітей творчу фантазію, зображати характерні особливості поведінки персонажів.

    Виховна задача: виховувати дружбу, товариство, вміння діяти узгоджено.

    Плановані результати: вміють підтримувати бесіду, висловлюють свою точку

    зору; емоційно сприймають українську народну казку і висловлюють своє

    ставлення до її персонажам; проявляють інтерес до виконання фізичних вправ.

    Висловлюють позитивні емоції (інтерес, радість, захоплення) при розгадуванні

    загадок.

    Матеріали та обладнання: ширма, рукавиця, корзинка, картинки і медальки із зображенням тварин.

    Попередня робота: читання казки «Рукавичка», закріплення

    поняття лісові звірі - дикі тварини.

    Хід заняття:

    Вихователь входить в групу разом з дітьми, вітаються з гостями.

    Вихователь: Хлопці! Я дуже рада вас бачити. Уявіть, що ви тварини, і я хочу з вами привітатися.

    Привіт, кошенята!

    Няв-няв-няв!

    Привіт, каченята!

    Кря-кря-кря!

    Привіт, корівки!

    Му-му-му!

    Привіт, жабенята!

    Ква ква ква!

    Ось ми і привіталися!

    (Діти стають в коло, слухають вихователя.

    Вітаються з вихователем на «мові тварин»)

    (Діти сідають на стільчики)

    Вихователь: У мене є чарівний мішечок, я зараз до кожного підійду, а ви спробуйте вгадати, що ж в моєму мішечку. Але поки мовчите і нікому не кажіть, що ви там знайшли. (Вихователь підходить до кожної дитини і просить його опустити руку в мішечок). А тепер скажіть, що ж ви там знайшли.

    Діти: рукавиця, рукавичка

    В: Який тепла будиночок для пальчиків! Покажіть, скільки

    їх і вас? Як багато і всі поміщаються в маленьку рукавичку. На що ми надягаємо рукавицю?

    Д: На руку.

    В: Правильно, на руку. Тому її можна назвати рукавичка. А ми з вами знаємо казку «Рукавичка». Давайте в неї пограємо. Ви пам'ятаєте, хто помістився в рукавичці? А які це були звірята, ви пам'ятаєте? Давайте підійдемо до казкової галявинці і знайдемо тих звірів, які були в рукавичці. Ну що? Знайшли? А тепер перевіримо, чи правильно ви вибрали звірят. Я буду вам загадувати загадки, а у кого цей казковий герой, нехай підійде до мене і отримає медальку. Ну що, відгадає їх?

    Д: так!

    В: У підпіллі, в комірчині

    Живе вона в нірці.

    сіра малятко

    Хто ж це? (мишка)

    Мишка яка?

    Д: Сіренька, маленька, пухнаста, спритна, м'яка.

    А як вона пищить?

    Д: Пі-пі-пі.

    В: Влітку в болоті

    Ви її знайдете.

    Зелена жаба

    Хто це? (жаба)

    А яка буває жаба?

    Д: Зелена, мокра, холодна, слизька, маленька.

    В: А що вона вміє робити?

    Д: квакають, стрибати, плавати.

    (Вихователь пропонує дітям по квакати, як жаби)

    В: Хто ж ще ховався в рукавичці?

    грудочку пуху

    довге вухо

    стрибає спритно

    Любить морквину. Хто це? (заєць)

    Давайте скажемо, який буває зайчик? (сірий, білий, швидкий, косою, боягузливий)

    А що він любить?

    Д: Моркву, капусту, гриби, ягоди.

    В: Хитра шахрайка

    руда головка

    хвіст пухнастий

    Ах, краса! А звуть її (лисиця)

    Яка у нас лисичка?

    Д: Руда, хитра, пухнаста, м'яка, красива.

    В: Сірий, страшний і зубастий

    Справив переполох,

    Всі звірята розбіглися,

    Налякав їх сірий (вовк)

    А який буває вовк?

    Д: Сірий, зубастий, великий, злий, страшний.

    В: Давайте покажемо, як вовк клацає зубами, як він виє в лісі.

    В: Спереду - п'ятачок,

    Позаду - гачок,

    Посередині - щетина,

    Хто це? (кабан)

    Який же буває кабан?

    Д: Великий, сердитий, ікластий.

    В: А як хрюкає кабан?

    Д: Хро-хро- хро.

    В: А хто ще є в рукавичці?

    Клишоногий і великий

    Спить у барлозі він взимку.

    Любить він малину, мед.

    Ну - ка, хто ж назве? (ведмідь)

    Який же буває ведмідь?

    Д: Клишоногий, великий, товстий, коричневий, білий.

    В: Молодці! Всі загадки відгадали.

    Физкультминутка

    В: А тепер закрийте очі (вихователь вивішує шірму- рукавичку, відкриваємо. Ось, діти, ми потрапили у казку. А казка ця називається ...

    Д: «Рукавичка»

    В .: Згадайте, що робили герої нашої казки?

    Д: Чи хотіли потрапити в будиночок - рукавичку.

    В .: А як же вони просилися в будиночок - рукавичку? Що вони говорили? Що питали?

    Д: Хто - хто в рукавичці живе?

    В .: Отже, казка починається:

    Посередині лісу, на лісовій галявині лежала рукавичка. Повз мишка бігла, побачила рукавичку, здивувалася і питає:

    Мишка (здивовано): Хто - хто в рукавичці живе?

    В .: Ніхто їй не відповідає. І тоді вирішила мишка там жити (заходить за рукавичку - ширму)

    Ось по полю - полю жаба скаче. Побачила рукавичку і питає:

    Жаба: Хто-о-о-о, хто-о-о-о в рукавичці живе?

    Мишка: Я, мишка - норушка (боязко, а ти хто?

    Жаба: А я жаба - квакушка. Давай разом жити?

    Мишка: Давай (дитина заходить за шірму- рукавичку)

    В .: І стали вони жити удвох.

    Ось по полю - полю зайчик стрибає, побачив рукавичку і питає: «Хто - хто в рукавичці живе?»

    Діти: Я, мишка - норушка; я, жаба - квакушка, а ти хто (разом)

    Зайчик: Я, зайка - побегайка. Давайте разом жити?

    Діти: Давай! (заходить за ширму - рукавичку)

    Вихователь: І стали вони жити втрьох. Ось по полю- полю кабан біжить. Побачив рукавичку і питає.

    Дитина: Хтось хто в рукавичці живе?

    Діти: Я, мишка-норушка, я жаба - квакушка, я зайка - побігай-ка, а ти хто?

    Дитина: Я кабан - кликан. Давайте разом жити?

    Діти: Давай (заходить за ширму «рукавичку»)

    Вихователь: І стали вони жити вчотирьох. Ось по полю- полю лісонька біжить. Побачила рукавичку і питає.

    Дитина: Хтось хто в рукавичці живе?

    Діти: Я мишка - норушка, я жаба - квакушка, я зайка - побегайка, я кабан - кликан, а ти хто?

    Дитина: А я лисичка - сестричка, Давай разом жити?

    Діти: Давай (заходить за ширму)

    Біжить, по полю вовк, побачив рукавичку і питає.

    Дитина: Хтось хто в рукавичці живе?

    Діти: Я мишка - норушка, я жаба - квакушка, я зайка - побегайка, я кабан - кликан, я лисичка - сестричка, а ти хто?

    Дитина: Я дзига - серий- бочок. Давайте разом жити?

    Діти: Давай (заходить за ширму)

    Вихователь: І стали вони жити вшістьох. Ось по полю- полю ведмідь йде. Побачив рукавичку і питає.

    Дитина: Хтось хто в рукавичці живе?

    Діти: Я мишка - норушка, я лягушка- жаба, я зайка - побегайка, я кабан - кликан, я лісічка- сестричка, я дзига сірий бочок, а ти хто?

    Дитина: Я ведмідь клишоногий. Давайте разом жити?

    Діти: Давай (заходить за ширму)

    вихователь:

    Так вони й порішили

    Дружно, весело все жили

    Нам запам'ятати потрібно:

    Перемагає дружба!

    Ось які дружні звірята помістилися в рукавичці. В тісноті та не в образі.

    Вихователь: Молодці, хлопці! Всі старалися!

    Хлопці, вам сподобалася наша казка?

    Діти: Так.

    Вихователь: А що запам'яталося?

    (Відповіді дітей)

    Вихователь: Молодці! А зараз: 1.2.3.4.5 - казку нам пора кінчати. Звучить музика «У гостях у казки».

    Вихователь: Хлопці, давайте попрощаємося з гостями.



    Скачати 10.27 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Відкрите заняття в середній групі з розвитку мовлення. Тема: «Подорож у світ казки» c інсценуванням казки «Рукавичка»

    Скачати 10.27 Kb.