• Хід заняття
  • Відкрите заняття по логіко-математичного мислення в середній групі «Граємо з Фіксікі»




    Дата конвертації28.02.2020
    Розмір6.79 Kb.
    ТипТемочка

    ксенія Плиско
    Відкрите заняття по логіко-математичного мислення в середній групі «Граємо з Фіксікі»

    Мета: формування у дітей логічного мислення, через логіко-математичні ігри.

    завдання:

    Виховувати увагу, вміння зосереджуватися на поставленому завданню.

    Виховувати вміння працювати в колективі і самостійно виконувати завдання вихователя.

    Викликати інтерес і бажання займатися логіко-математичних діяльністю.

    Закріплювати вміння відгадувати загадки.

    Стимулювати розвиток розумових здібностей дітей.

    Розвивати пізнавальний інтерес.

    Розвивати зв'язне мовлення, мислення, пам'ять.

    Розвивати логічне мислення, кмітливість, увагу.

    Методичні прийоми:

    - Ігровий (використання сюрпризних моментів).

    - Наочний (використання ілюстрації).

    - Словесний (нагадування, вказівка, питання, індивідуальні відповіді дітей).

    - Заохочення, аналіз заняття

    Устаткування: Слайди з Фіксікі, чарівний мішечок, гвинтики, конверт з листом від Фіксікі, логічна гра «Танграм», коробка з медальками і цукерками, д. І. «Числа сусіди», цифри.

    Хід заняття:

    Гості сидять на стільцях. Діти з вихователем входять в зал і стають в коло.

    Вихователь: Сьогодні у нас радісний день, Тому що у нас оселилася радість!

    (читання вірша)

    - Радість побігла по доріжці,

    - Радість відчинила всі вікна,

    - Радість розбудила всіх дітей,

    - Радість запросила до нас гостей!

    - Давайте привітаємося з нашими гостями.

    Привіт гості дорогі! (Діти вітаються з гостями).

    1. Вступна частина

    Вихователь: Хлопці, сьогодні, коли я прийшла в дитячий сад, біля дверей нашої групи знайшла ось такі гвинтики. Ви не втрачали їх?

    Діти: (Відповіді дітей)

    Вихователь: Давайте їх покладемо в чарівний мішечок і подивимося, що станеться (гвинтики перетворюються в лист від Фіксікі).

    Вихователь: - Подивіться, що це?

    Діти: конверт (лист)

    Вихователь: Давайте подивимося від кого воно.

    Вихователь читає лист «Здрастуйте, хлопці! Пишуть вам Фіксікі, Дім Дімич поїхав з батьками до бабусі в гості, а нам стало нудно, т. К. Всі прилади ми вже полагодили, ось ми і вирішили пограти з вами. Ми приготували для вас сюрприз, який сховали. Але, щоб його отримати, вам необхідно виконати завдання, які ми приготували для вас, за кожне виконане завдання ви будете отримувати пазл, в кінці випробування ви зберете пазл і дізнаєтеся, що за сюрприз вас чекає. А завдання для вас, ми залишили на комп'ютері. Бажаємо успіхів!"

    2. Основна частина.

    Вихователь: Ну, що, хлопці, почнемо?

    Діти: Так!

    1. Вихователь (На екрані з'являється Сімка) Хлопці, ви ж знаєте, що Сімка розумна дівчинка-Фіксікі і ось вам завдання від неї.

    Завдання на логіку: 1. Розфарбуйте дах будиночка ні з одним і не з двома вікнами синім олівцем. (Діти виконують).

    Вихователь: Віка, скажи, ти розфарбувала дах будиночка, скільки вікон у нього. (відповідь дитини).

    2. Розфарбуйте фігури червоним олівцем, у яких немає кутів. (Діти виконують)

    Вихователь: Родіон, відповідай, які фігури ти розфарбував (відповідь дитини)

    Молодці, хлопці, впоралися із завданням, ось вам перший пазл.

    2. Вихователь: Хлопці давайте подивимося від кого наступне завдання (на екрані з'являється Нулик, Ліза, назви свого сусіда праворуч, Рома, назви свого сусіда зліва, молодці.

    (Вихователь читає завдання від нулики)

    - Хлопці, у всіх нас є сусіди. І у чисел теж. Я пропоную вам гру «Числа сусіди».

    Розставте числа в порожні віконця. (діти виконують)

    Вихователь: Марина, скажи яке число стоїть між числами 1 і 3? Василиса, яке число стоїть перед числом 4? Кирило, яке число стоїть після числа 3? Рома, яке число стоїть праворуч від числа 4.

    Молодці, все впоралися із завданням, ось вам черговий пазл.

    3. Вихователь: (на екрані з'являється Шпуля) А наступне завдання від Шпули.

    Вона приготувала для вас хитрі питання, вам потрібно дуже добре подумати, ну що почнемо?

    -Що стане з червоним м'ячиком, якщо він впаде в Чорне море? (Він намокне)

    Що можна побачити з заплющеними очима? (Сон)

    Скільки горішків в порожньому стакані? (Ніскільки. Стакан порожній.)

    На їли виросло 3 яблука, а на березі 2. Скільки всього яблук виросло? (Ні скільки, на цих деревах не ростуть фрукти)

    У січні на клумбі розцвіли тюльпани. (Взимку квіти не цвітуть, січень це зимовий місяць)

    Вихователь: Молодці, хлопці, ви молодці, от наступний пазл.

    4. Вихователь: Давайте дізнаємося від кого ж наступне завдання (на екрані з'являється Фаєр, вихователь читає завдання від нього)

    Хлопці, я люблю різні логічні головоломки, а ще дуже люблю різний транспорт.

    Пропоную вам зібрати транспорт за допомогою логічної головоломки «Танграм». Бажаю успіху. (діти виконують завдання на інтерактивній дошці)

    Вихователь: Хлопці, з яких фігур складається головоломка «Танграм» (відповіді дітей)

    Вихователь: Молодці, і з цим завданням ви впоралися! Ось нагорода останній пазл!

    Один з дітей прикріплює пазли на дошку. На фото зображений знак Фіксікі.

    Вихователь: Хлопці, а бачила сьогодні схоже зображення (вихователь дістає коробку)

    3. Заключна частина:

    Хлопці, вам сподобалося грати з Фіксікі? (відповіді дітей)

    А що вам сподобалося найбільше? (відповіді дітей)

    Я сподіваюся, що Фіксікі обов'язково приготують для вас нові завдання.

    Вихователь: а тепер давайте подивимося, що ж за сюрприз приготували для вас Фіксікі. (Відкривають коробку, в якій лежать цукерки, медальки від Фіксікі)

    А тепер давайте скажемо нашим гостям до свиданья (діти прощаються з гостями) і ми обов'язково будемо чекати їх ще до себе в гості. (виходимо із залу)




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Відкрите заняття по логіко-математичного мислення в середній групі «Граємо з Фіксікі»