Відкрите заняття по ФЕМП в середній групі «Белочкін горішки»




Скачати 10.31 Kb.
Дата конвертації06.04.2019
Розмір10.31 Kb.
ТипТемочка

поля моршнева
Конспект відкритого заняття з ФЕМП в середній групі «Белочкін горішки»

Тема: «Горішки для Білочки»

рамках тематичного тижня «Як звірі готуються до зими»)

Мета: Закріпити знання дітей по ФЕМП

Програмні завдання:

Освітні завдання:

• Закріплювати вміння з пройденого матеріалу: кількість і рахунок в межах 5; вміння порівнювати предмети за величиною, розрізняти геометричні фігури.

• Вчити орієнтуватися в часі і в просторі;

Розвиваючі завдання:

• розвивати увагу, спостережливість, мислення

Виховні завдання:

• виховувати самостійність, вміння розуміти навчальне завдання і виконувати її самостійно.

• виховувати інтерес до математичних занять.

Методичні прийоми:

Ігровий (використання сюрпризних моментів).

Наочний (використання ілюстрації).

Словесний (нагадування, вказівка, питання, індивідуальні відповіді дітей).

Заохочення, аналіз заняття.

Матеріал до заняття: мішечок, горіхи волоські, горіхи солодкі, картинки із зображенням частин доби, парні картинки (предмет + геометрична форма, тарілка з іграшок кругла, корзинка, звірі: сова, ведмідь, вовк, лисиця, заєць, їжак, 3 ялинки різної висоти; роздатковий матеріал: рахункові палички, гриби, геометричні фігури, білочки, картки з подвійними смужками.

хід заняття

I. Організаційний момент.

Вихователь: Нам вітатися не лінь:

Всім привіт!" і "Добрий день!";

Якщо кожен посміхнеться -

Утро доброе почнеться.

- ДОБРОГО РАНКУ!

Діти: Доброе утро!

Вихователь: -Хлопці, сьогодні у нас знову гості, привітаємося з ними.

Діти хором: ЗДРАСТУЙТЕ)

Вихователь: Вони прийшли подивитися, як ви займаєтеся, помахаємо ручкою і на занятті не відволікатися!

II.Основная етап.

Вихователь: Починаємо наше заняття з математики.

До нас на заняття прийшов ще один гість, а хто це ви дізнаєтесь, отгадав загадку:

Слухайте і повторюйте руху!

пальчикова гімнастика

Ходжу в пухнастою шубці (рука на кулачок)

Живу в густому лісі. (руки в замочки, піднімаємо пальчики вгору)

У лісі на старому дубі (розкриваємо долоню)

Горішки я гризу. (долонька на долоньку в формі горішка)

Хто це?

Діти: Це Білочка.

Вихователь: -Правильно хлопці, до нас прийшла Білочка!

Скажіть, а як Білочка готується до зими (відповіді дітей)

Білочка заготовила горішки, їх виявилося так багато, що вона вирішила нас пригостити. Але по дорозі до нас вона втратила все горішки, тому що мішечок, в який вона їх поклала виявився дірявим (показ дірявого мішечка З ОДНИМ горішки)

-Що ж нам тепер робити, може запитаємо у Мудрого сови (Сова на ялинці) вона все про всіх у лісі знає. Сова, ти не бачила Белочкін горішки?

Сова: бачила, їх зібрали лісові звірі і віддадуть їх лише тоді, коли ви виконаєте їх математичні завдання!

Вихователь: Ви готові, хлопці? Щоб виконати завдання, потрібно бути дуже уважним і старанним.

1 завдання від Медведя, він приніс з собою конверт, а що в цьому конверті ми зараз подивимося. Тут лежить листок з загадками:

а) Сплять ведмеді і слони,

Заєць спить і їжачок,

Все навколо заснути повинні

Наші діти теж.

Коли всі сплять?

Д: (вночі)

(виставляємо картінку- ніч)

б) Сонце яскраве встає,

Петушок в саду співає,

Наші діти прокидаються

У дитячий садок збираються.

Коли це буває?

Д: (вранці)

-картінка

в) Сонце в небі яскраво світить

На прогулянку пішли діти.

Коли це буває?

Д: (вдень)

-картінка

-А що слідує за днем? (вечір)

-картінка

- А коли діти роблять зарядку?

Мишка теж любить робити зарядку!

Физминутку.

- Раз - піднятися, підтягнутися,

- Два - зігнутися, розігнутися,

- Три - в долоні три бавовни,

- Головою три кивка.

- На чотири - руки ширше.

- П'ять - руками помахати.

- Шість навпочіпки присісти. (2-3 рази)

Мишка вам пропонує гру «Вірно, невірно»

(Гра «Правильно-неправильно» на визначення частин доби.)

Діти стають біля столів.

Вихователь: я буду говорити пропозиції, якщо ви почуєте те, що вважаєте правильним, хлопайте в долоні, якщо ж те, що не правильно-покачайте головою.

-Вранці сонечко встає.

-По вранці потрібно робити зарядку.

-Ніч ми граємо.

-Обедаем ми ввечері.

-Вранці нас мами приводять в дитячий сад.

-Днем ми гуляємо.

-Днем на небі багато зірок

Вихователь: Молодці, хлопці! Ви дуже уважні. Ведмідь повертає нам втрачений Белочкін горіх!

Скажіть, а що ведмідь робить взимку?

Діти: -Спіт в своєму барлозі

(Поставити ведмедя в сторонку під велику ялинку, горіх покласти в кошик)

Завдання від Їжака

Вихователь: Їжачок, як проводить зиму (в сплячці) Але восени він любить грибочки!

Подивіться, скільки грибочків він зібрав? (на фланелеграфе гриби)

_Посчітайте, скільки грибочків? (5 (вважаємо зліва направо, чи не пропускаємо грибочки, використовуємо пальчик, перший раз хором, другий Даша, Лена)

_найдіте у вашій коробочці грибочки і викладіть стільки ж грибочків!

Їжачок з'їв один грибок, скільки залишилося, порахуємо? (4)

Зробіть так, щоб у вас грибочків стало стільки ж, скільки у Їжачка. Як це зробити? (прибрати один, перевіряємо рахунком)

Їжачок вирішив пригостити білочок грибочками (картинки білочок) скільки білочок, порахуйте, покладіть кожної білочку грибок, скільки грибочків (3) Де більше грибочків, у їжачка і у білочок?

Діти: у їжачка

-Молодци, хлопці, вмієте рахувати, Їжачок повертає нам ще один горішок (ховаємо під ялинку низьку)

Ще один горішок знайшов Зайчик, він хоче дізнатися, чи знаєте ви геометричні фігури?

У вас на столах лежать геометричні фігури. На стіл перед собою треба викласти геометричною фігурою предмети, які я буду називати, наприклад, тарілка, якої форми? Кругла, значить, викладаємо коло. (Для прімера- Показ тарілки!

А далі думайте самі.

(Двері, вітрильник, мішень, хустку.)

- Які геометричні фігури виклав Діма?

- Які фігури виклав Діма, Ксюша?

-Скільки всього фігур?

У вас в коробочках є рахункові палички, викладіть фігуру, у якої 3 кута, 3 боку і 3 вершинки. (діти викладають трикутник)

Молодці, як швидко ви впоралися із завданням. Зайчик віддає вам ще один горіх.

Физминутку музична

Давайте з Зайкою відпочинемо

(пісня-потешка)

АБО

Зайчик сіренький сидить

І вухами ворушить. (підняти долоні над головою і махати, зображуючи вушка)

Ось так, ось так

Він вухами ворушить!

Зайчику холодно сидіти,

Треба лапочки погріти. (потерти себе за передпліччя)

Ось так, ось так

Треба лапочки погріти! (диханням)

Зайчику холодно стояти,

Треба зайчику поскакати. (стрибки на місці)

Ось так, ось так

Треба зайчику поскакати.

Зайчика вовк налякав!

Зайка тут же втік. (сісти на місце за СТІЛ)

-Хлопці, а як зайчик готується до зими?

Діти: змінює шубку

Вихователь: -Чим харчується?

(віддає горіх)

Діти: Корою дерев, гілочками.

вихователь:

Ще один горіх знайшла лисичка

Вона вам пропонує пограти в гру «Математична мовчанка».

Я вам буду задавати питання, а відповідь на питання ви мені будете викладати паличками. Найголовніша умова - говорити в цій грі не можна.

- Скільки у вас очей?

- Скільки хвостів собак?

- Скільки лап у кішки?

- Скільки очей у світлофора?

- Скільки пальців на правій руці?

(перевіряємо, одна дитина відповідає)

- Все вірно, показали. Молодці.

Ще один горішок ми повернули.

Скажіть, а лисиця як готується до зими?

(лисиця -хіщнік)

Відповіді дітей.

вихователь:

Останній горішок у вовка. (три ялинки-висока, середня і низька)

Скажіть, хто із звірів сидить під високою ялинкою, а хто під низькою, хто під середньої?

Під високою (ведмідь і лисиця, під низькою їжак і заєць під середньої)

Продовжіть фразу (показ): ведмідь заліз на дерево, ведмідь сховався за дерево, ведмідь ліг під деревом ...

Молодці, хлопці!

Скажіть, а як вовк готується до зими (хижак)

III. Підсумок. Рефлексія.

Вихователь: Давайте, згадаємо, хто приніс перший горішок, другий, третій, четвертий, п'ятий (виставити звірів по порядку)

Діти: ВЕДМІДЬ, ЕЖ, ЗАЄЦЬ, ЛИСИЦЯ, ВОВК!

Вихователь: Хлопці, зверятам так сподобалося, як ви займалися і вони вирішили зробити вам сюрприз, перетворити горішки в солодкі частування! Закрийте очі і скажіть слова: Крібле-крабле- бумс!

Відкривають і бачать солодкі горішки!



Скачати 10.31 Kb.