Відкрите логопедическое заняття з дітьми 6-7 років




Скачати 10.45 Kb.
Дата конвертації28.07.2019
Розмір10.45 Kb.
ТипТемочка

Світлана
Логопедическое заняття по темі «Послідовність і особливості роботи зі словами різної складової структури»

Логопедическое занятие по теме «Последовательность и особенности работы со словами разной слоговой структуры»

Відкрите логопедическое заняття з дітьми 6-7 років по темі "Послідовність і особливості роботи зі словами різної складової структури без збігу згодних".

МКОУ № 196 дитячий садок «Пролісок»

Учитель-логопед: Нятіна Світлана

Новосибірськ 2019

Відкрите логопедическое заняття з дітьми 6-7 років по темі "Послідовність і особливості роботи зі словами різної складової структури без збігу згодних".

Мета: Формувати навички роботи зі словами різної складової структури.

завдання:

1. Чітко вимовляти слова різної складової структури.

2. Вчити утворювати двох-трискладові слова, виражених іменником множинне числа від односкладових слів однини в називному відмінку.

3. Сприяти розвитку правильного звуковимови, чіткого і ясного проголошення слів відповідно до мовними нормами.

4. Тренувати в слоговом і звуковому аналізі і синтезі.

5. Розширювати і активізувати словниковий запас.

6. Продовжувати сприяти розвитку фонематичного слуху і лексико - граматичних категорій.

7. Розвивати навички складання пропозицій з трьох і більше слів, навички граматичного оформлення пропозицій.

6. Розвивати слухове і зорове увагу, пам'ять, логічне мислення.

Устаткування: квітку-семицветик, картки з цифрами, фішки-символи, конверти з наявністю гри «Склади слово по першій букві», набори для викладання схеми пропозицій, літери, м'яч, Сюрпризний конверт.

хід ЗАНЯТТЯ

Організаційний момент.

Діти входять в зал, вітаються з гостями і стають півколом близько логопеда.

Логопед:

- Діти, подивіться на цей чудовий квітка. А хто з вас знає, з якої казки він до нас потрапив?

діти:

- З казки "Цветик-семицветик".

Логопед:

- Ви маєте рацію, дійсно, ця квітка з казки "Цветик-семицветик" Валентина Катаєва.

-Це не простий квітка, а чарівний. А чому він чарівний?

діти:

- Квітка чарівний, тому що виконує бажання.

Логопед:

- У казці квітку-семицветик допомагав Жене виконувати бажання, а сьогодні ми будемо виконувати завдання чарівниці, які вона сховала в квітці.

- І так, починаємо. (Логопед відриває перший пелюстка.)

- Лети, лети, пелюстка,

Через захід на схід,

Через північ, через південь,

Повертайся, зробивши коло

Лише торкнешся ти землі,

Бути по-моєму вели.

Логопед читає завдання на пелюстці:

- Хлопці. Проговорите чістоговркі, стежте за своєю мовою.

* Та-та-та - це вата.

* Так-так-так - у Діми їжа.

* Чу-чу-чу - диню хочу.

* Ли-ли-ли - я мою підлоги.

* Шо-шо-шо - кажу я добре.

* Ру-ру-ру - шубу беру.

* Жи-жи-жи - у нас живуть їжаки.

* З-з-з - лисиця котить колесо.

- Молодці! А зараз сяде на своє місце той, хто придумає слово з одного складу. (Діти називають слова і сідають на свої місця.)

2. Основна частина.

- Діти, подивіться уважно на столи. Знайдіть картки з цифрами, вони допоможуть нам отримувати завдання від чарівниці. Перший пелюстка ми з вами вже зірвали.

Який тепер пелюстка нам треба зірвати? (Діти: "Нам треба зірвати другий пелюстка.)

- У кого цифра? Покажіть.

Логопед підходить до дитини, який показав 2 і пропонує відшукати потрібний пелюстка і відірвати його.

Всі хором разом з учителем логопедом говорять слова:

- Лети, лети, пелюстка,

Через захід на схід,

Через північ, через південь,

Повертайся, зробивши коло

Лише торкнешся ти землі,

Бути по-моєму вели.

- Гра "Договори слівце",

Я буду говорити початок слова, а ви повинні його закінчити стилем - ША, а потім назвати все слово. Запам'ятайте свої слова.

Логопед- Дитина:

Ке - ... - ша, Кеша

Ле - ... - ша, Льоша

Так - ... - ша, Даша

Та-ню ... --- ша, Танюша

Ми - ... - ша, Миша

Па - ... - ша, Паша

Ка-ло ... -ша, калоша

Ка-тю- ....-Ша, Катюша

- Молодці, а тепер згадайте кожен своє слово, порахуйте склади і покажіть потрібну схему. (Діти по черзі пишуть схему на дошці.)

- Ви відмінно впоралися з другим завданням чарівниці.

- Хлопці, а який наступний за рахунком пелюстка треба знайти? (Діти: "Третій.".)

- У кого картка з цифрою 3? Покажіть.

Дитина відшукує пелюстка з цифрою 3 і відриває його. Всі хором промовляють слова:

- Лети, лети, пелюстка,

Через захід на схід,

Через північ, через південь,

Повертайся, зробивши коло

Лише торкнешся ти землі,

Бути по-моєму вели.

Логопед бере пелюстка і читає завдання:

- Дістаньте з конвертів картки. Вам потрібно скласти слово за першою літерою. Ви повинні знайти букву, яка стоїть на початку кожного слова, і дізнатися, яке вийшло у вас слово.

Діти виконують завдання, педагог контролює.

Діти по черзі читають слова.

Педагог видає заохочує картинку відповідну одержали слову у дитини.

- Молодці. А тепер треба зашифрувати свої слова.

Діти шифрують слова фішками-символами.

Забирають фішки на місце.

- Молодці, відмінно впоралися з цим завданням чарівниці.

Який пелюстка нам треба зірвати зараз? Діти: «Четвертий»

4.- Физминутку нам потрібні,

Для дітей вони важливі!

Физминутку (інтерактивне додаток).

5. - Тепер треба взяти наступний пелюстка. Який він буде за рахунком? (Діти: "П'ятий.")

- У кого картка з цифрою 5?

Дитина знаходить пелюстка з цифрою 4 і відриває його. Всі хором говорять слова:

- Лети, лети, пелюстка,

Через захід на схід,

Через північ, через південь,

Повертайся, зробивши коло

Лише торкнешся ти землі,

Бути по-моєму вели.

Логопед читає завдання:

- Пограємо в гру "Один - багато".

для цього ви повинні тихенько встати зі своїх місць, підійти до мене і встати півколом.

- Я називаю слово з одного складу, воно означає один предмет, і кидаю вам м'яч. А ви, піймавши м'яч, повинні назвати слово, яке позначає багато предметів. Наприклад: бик - бики. Запам'ятайте свої слова, тому що після гри треба буде сказати, скільки складів вийшло в слові у кожного.

Логопед - Дитина

сад-сади

Будинок-будинку

Кот- коти

Телефон-телефони

Помідор-помідори

Літак-літаки

Ананас-ананаси

Папуга-папугай

- Скільки складів вийшло в ваших словах?

- Молодці! Ви відмінно впоралися і з цим завданням бабусі-чарівниці. Проходьте на свої місця.

6. - Який пелюстка нам треба зірвати зараз? (Діти: "Шостий".)

- У кого картка з цифрою 6?

Дитина знаходить потрібний пелюстка.

- Лети, лети, пелюстка,

Через захід на схід,

Через північ, через південь,

Повертайся, зробивши коло

Лише торкнешся ти землі,

Бути по-моєму вели.

Логопед читає завдання:

-Бабуся-чарівниця бажає, що б ви придумали пропозицію з картинкою, яка у вас на столі і виклали схему цієї пропозиції.

Кожен говорить пропозицію.

Діти викладають схеми пропозиції, використовуючи «Набори для викладання схем пропозицій».

Визначають кількість слів у реченні.

- Молодці, хлопці! Шосте завдання чарівниці виконали відмінно.

7. - У нас залишився останній пелюстка. Під яким він номером? (Діти: "Під номером сім".)

- У кого така цифра?

Дитина відкриває останній пелюстка. Всі говорять слова:

- Лети, лети, пелюстка,

Через захід на схід,

Через північ, через південь,

Повертайся, зробивши коло

Лише торкнешся ти землі,

Бути по-моєму вели.

3. Підсумок заняття.

Логопед читає послання на сьомому пелюстці:

- Чарівниця пише, що завдання для вас у неї закінчилися, і вона хоче дізнатися, що вам сподобалося на занятті?

Діти по черзі висловлюють свою думку.

- Молодці, хлопці, ви все сьогодні попрацювали відмінно.

Подивіться ка, конверт? - Що ж це? Хлопці, чи є у когось така картка ?. (На конверті зображення -подарок. Дитина з таким же зображенням на картці, виходить, відкриває конверт.)

-Хлопці, це вам подарунки від чарівниці, за те, що ви все відмінно впоралися з її завданнями!

Дитина роздає подарунки.



Скачати 10.45 Kb.