• Хід заняття.
  • «Весна» комплексне заняття підготовча група




    Дата конвертації04.05.2019
    Розмір8.67 Kb.
    ТипТемочка

    Ольга Полянська
    «Весна». Комплексне заняття в підготовчій групі

    МДОАУ дитячий садок «Сонечко»

    Комплексно заняття в підготовчій групі

    «Весна»

    Підготувала: музичний керівник

    Полянська О. Н.

    2018 р. П. Світлий.

    Мета: Формувати у дітей основи музичної культури. Розвивати їх творчі та музичні здібності на основі синтезу різних видів мистецтв.

    Завдання: Освітні - закріпити знання дітей про музичних творах.

    Закріпити навичку природного звукоутворення, вміння співати легко, вільно, чисто.

    Спонукати дітей визначати характер твори і співпереживати настрою музичного твору, вірші і картин.

    Виховні -виховувати в дітях почуття краси. Висловлювати своє настрій в образотворчому творчості.

    Розвиваючі - розвивати поетичний слух, здатність сприймати музикальність поетичного мовлення.

    Матеріал й устаткування: Картини і репродукції художників про весну,

    Мультимедійний екран, проектор, п. К., Папір, пензлі, фарби.

    Хід заняття.

    М. р. Сьогодні я запросила вас на незвичайне заняття. Ми поговоримо з вами про весняні місяці. А ви знаєте, що бувають три весни? Весна світла, весна води, весна зеленої трави.

    Перший місяць весни - березень називається предвесенніком. Березень - місяць загадок, і зараз ми спробуємо відповісти на наступні питання:

    1. Коли починається танення снігу?

    2. Де раніше починає танути сніг-в лісі або в місті?

    3. Де лежить торішній сніг?

    Узагальнення: Я задоволена вашими відповідями: У місті сніг тане швидше, тому що він брудний, поглинає більше сонячних променів, від будинків йде тепло. А які ще ознаки березня можна назвати (сонце пригріває, сніг тане, осідає, з'являються бурульки, проталінкі)

    Зараз я загадаю вам загадки про одну з найбільш характерних особливостей березня.

    -Виросло, зросла, з бороди повиросло,

    сонце встало - нічого не стало.

    -Виси за віконцем кульок крижаний, а пахне весною.

    -У нас під дахом білий цвях висить, сонце зійде, цвях впаде (бурулька)

    Весна - це час пробудження природи, А. С. Пушкін назвав цей час «вранці року».Зараз ви послухаєте твір, згадайте його назву і композитора, який написав цей твір.

    - «Ранок» Е. Гріга.

    Композитор у творі зобразив схід сонця.

    Діти слухають і дивляться презентацію Е. Гріга «Ранок».

    Дит. Гнані весняними променями з навколишніх гір вже снігу

    Втекли каламутними струмками на потоплені луки.

    Посмішкою ясною природа крізь сон зустрічає ранок року,

    Синє блискучі небеса ще прозорі лісу

    Як - ніби пухом зеленіють.

    М. р. Не тільки поети і композитори, а й художники виражають своє ставлення до весняної природи - фарбами і пензлем.

    Подивіться, як художник Ісаак Левітан в картині «Март» зобразив свій настрій. А тепер послухаємо музичний твір композитора П. І. Чайковського «Март».

    Діти слухають музику.

    Який настрій висловлює у вас картина Левітана?

    Який характер музики Чайковського? (Аналіз відповідей дітей).

    Узагальнення: Один і той же місяць може викликати різний настрій: у художника відчувається смуток легка, світла, у композитора смуток і тривога. Давайте згадаємо березня добрим словом і проводимо його піснею.

    «Весна» музика і слова І. Менших.

    М. р. Який наступний місяць весни?

    Чому квітень народі називають водолієм?

    Узагальнення: Все тане, річки звільняються від льоду.

    Вірш. Благининой «Струмок».

    Дит. Сонце ласкаво сміється, світить яскравіше, гарячої

    І з пагорба дзвінко ллється балакучий струмок.

    М. р. Поетеса називає струмок балакучим. Послухайте, як письменник Сергій каратів пише про струмочках.

    С. каратів «Два струмка»

    1 дит. Розпустилася верба вся, і дізнатися її не можна.

    Поруч дзвінких два струмка, їх бесіду чую я.

    Каже струмка струмок:

    2 дит. Ти куди поспішаєш? Ти чий?

    1 дит. Відповідає струмочок:

    3 дит. Мені до моря шлях далекий, А вода в мені сладка-

    Я біжу з потічка.

    Нині маленький такий-стану я великий рікою.

    Ну а ти куди поспішаєш? І звідки сам біжиш?

    1 дит. Каже інший у відповідь.

    2 дит. Бачиш, снігу поруч немає.

    Я струмок для детвори- ось кораблик з кори.

    Струмочок я сніговий, та лісової і луговий.

    Я і з гір великих бігу, я по місту можу,

    За бульварної бруківці ...

    3 дит. А давай дружити з тобою.

    М. р. Зараз ми послухаємо твір С. Рахманінова

    «Весняні води». Послухайте, як композитор зобразив потоки весняної води. І яка картина більше підходить під цей твір.

    Звучить твір С. Рахманінова «Весняні води»

    Репродукції картин І. Левітана «Велика вода» і «Останній сніг».

    М. р. Один весняна квітка особливо люблять поети і музиканти за його сміливість і мужність, незважаючи на його дуже крихкий і ніжний вид. Як ви думаєте, про яке квітці я говорю? Правильно про проліски. Давайте згадаємо, як про проліски писали поети.

    1реб. У лісі, де берізки стовпилися юрбою

    Проліска глянув вічко блакитний

    Спершу потроху зелену витягнув ніжку.

    Потім потягнувся з усіх своїх маленьких сил

    І тихо запитав:

    2 дит. Я бачу, погода тепла і ясна.

    Скажіть, адже правда, що це весна?

    М. р. А який відомий вам композитор написав музику про цю квітку?

    Діти: Петро Ілліч Чайковський «Пролісок» (і знаходять портрет композитора.)

    М. р. Давайте візьмемо блакитні султанчики і виконаємо вправу під пісеньку Сосніна «Сонячна капель»

    Діти виконую вправу з султанчік під музику.

    М. р. Останній весняний місяць - травень. До травня в народі особливе ставлення. Травень - веселий, так- як пробуджується природа.

    Коли в травні дощ - значить буде жито.

    Травнева трава і голодного годує.

    Чому наш місяць травень називають місяць, Ай (тому, що він і теплий і холодний). Днем сонечко, а вночі мороз.

    Травень - травень, цветень. Чому його так назвали? Природа оживає, травичка з'являється, розпускаються бруньки на деревах.

    Давайте прочитаємо вірші про травні.

    Дит. Стали розкривати квіти

    Різнобарвні парасольки.

    Хлинув теплий травневий дощик,

    А трохи згодом після теплого дощу

    Радуга кольоровий дугою

    Розгорілася над річкою.

    Діти виконують пісню «Веселка» муз. Е Архипової.

    Дит. На могутньому тополі

    Дружно нирки лопнули

    А з кожної нирки

    вилізли листочки

    Розгорнули трубочки,

    Розпустили спіднички,

    Озирнулися, посміхнулися,

    І сказали-ми прокинулися.

    М. р. Давайте виконаємо хоровод «Травушка - муравушка»

    Діти виконують хоровод З. Я Роот «Травушка - муравушка»

    М. р. Я хочу запросити вас в чарівну майстерню, де вас чекають пензлика і фарби.

    Ви повинні вибрати ті фарби, які підходять травня.

    Коли ви будете малювати, прозвучить музика Чайковського «Май» з альбому «Пори року».

    Діти малюють, звучить музика.

    Аналіз робіт.

    М. р. Хлопці, давайте порівняємо квіткову палітру ваших малюнків і репродукцій. Ми намалювали таку ж, як і художники яскраву, світлу, радісну картину.

    А зараз висловимо травневе настрій веселою піснею.

    Діти виконують хоровод А. Островського «Здрастуй, весна»

    М. р. Весна, травень, природа пахне, співають птахи, розпускаються квіти. Травня прийде до нас з веселим, радісним настроєм.

    Наше заняття закінчилося, до свиданья.

    «Весна». Комплексное занятие в подготовительной группе