«В гостях у казки» - вступне заняття по додаткової розвиваючої програмі по вокалу для дітей першого року навчання




Дата конвертації28.06.2019
Розмір7.92 Kb.
ТипТемочка

Оксана Золотницкая
"В гостях у казки". Вступне заняття по додаткової розвиваючої програмі по вокалу для дітей першого року навчання

Мета: встановлення контакту з дітьми, психологічний настрой, формування навички співочого дихання, знайомство з усіма частинами мовного апарату.

Обладнання: фортепіано, бубон, повітряна кулька.

хід заняття

1. Гра-привітання «Як тебе звуть?»

Діти сидять на стільчиках.

Привіт, хлопці! Мене звуть ... А тепер давайте познайомимося з вами і зробимо ми це за допомогою гри: я вам буду задавати музичний питання, а ви будете називати своє ім'я / пропевает: «Як тебе звуть?», Звертаючись до кожної дитини, діти відповідають /. Зараз назвіть ще раз кожен своє ім'я, одночасно забиваючи його на бубні / діти називають себе, забиваючи ритм на бубні /. Ось ми і познайомилися.

2. Дихальна вправа «Вітер-вітерець».

- Хлопці, до нас прийшла Фея тиші. Ось, послухайте / прислухаються /. Як стало тихо. Чути тільки наше дихання. Покладіть руку на животик і відчуйте, як він дихає / діти кладуть руку на живіт, музичний керівник (далі МР) контролює правильність вдиху - плечі не піднімаються / .Закройте очі, уявіть, що ми вийшли на вулицю, подув легкий вітерець. Він дме ласкаво, тихо / повільно випускають струмінь повітря /, трохи похитує гілки дерев / піднімають руки вгору і качають ними /. Раптом хмара закрила сонце, вітер став сильнішим, тепер він холодний, поривчастий / сильно качають руками, видуваючи струмінь повітря /. Але ось знову виглянуло сонечко, вітер став стихати і зовсім заспокоївся / качають руками все повільніше, струмінь видуває повітря стає слабкішим /.

3. Артикуляційна гімнастика «Подорож язичка», пальчикова гра «Шарик».

- Хлопці, Фея тиші прийшла до нас з казки. А ви любите казки? Які казки ви знаєте? / відповіді дітей /. Я хочу познайомити вас з новою казкою, називається вона «Подорож язичка». Ось послухайте / познайомити дітей з вмістом казки, провести бесіду, називаючи при цьому всі частини мовного апарату: рот, губи, язик, щоки, зуби /.

Прокинувся одного разу Язичок, а навколо темно і страшно / рот закритий, губи зімкнуті /. Став він вихід шукати. В одну щічку постукав / «проткнути» мовою щоку /, в іншу - не відчиняються / «проткнути» мовою іншу щоку /. «Штовхни-ка я сильніше!» - подумав Язичок і став штовхати спочатку одну щічку, а потім іншу / «проткнути» мовою щоку, / «проткнути» мовою іншу щоку /. Виходу не було. Вирішив тоді Язичок пошукати вихід в іншому місці і ткнув спочатку верхню, а потім нижню Губу / «проткнути» мовою верхню губу, «проткнути» мовою нижню губу /. В цей час Ротік позіхнув і відкрився / позіхнути /. Язичок побачив вихід і попрямував до нього, але Зубки не пропустили його, а стали тихенько покусувати / покусати кінчик язика /. "Що ви робите? Чому ви мене кусаєте! »- обурився Язичок. А Зубки відповіли: «Ми сьогодні ще нічого не жували» / пожувати мову бічними зубами /. І стали жувати Язичок спочатку з одного боку, а потім з іншого / пожувати мову з іншого боку /. І з правої, і з лівої сторони він виявився несмачним / пожувати мову праворуч, пожувати мову зліва /. Язичок знову спробував протиснутися між Зубками, але вони продовжували його покусувати / покусуючи всю поверхню язика, висовувати його вперед і прибирати назад /. Язичок сховався за Зубами. А Зубки не заспокоїлися і продовжували жувати. Вони пожевали нижню Губу, а потім і верхню / покусати нижню губу по всій довжині, покусати верхню губу /. Нижня Губа образилася / відкопилив нижню губу, надавши особі ображене вираз /, а верхня посміхнулася (їй було трохи лоскотно) / підняти верхню губу, оголивши верхні зуби і надавши обличчю виразу усмішки /. А Зубки все не заспокоювалися. Вони спробували відкусити шматочок Щоки / закусити зсередини щоки бічними зубами /. Язичок подивився на Зубки і подумав: «Чому вони такі сердиті? Може тому, що сьогодні ще ніхто не зробив їм нічого приємного? »Язичок взявся мити спочатку верхні / провести мовою між губами і верхніми зубами, як би очищаючи їх /, а потім нижні Зубки, / провести мовою між губами і нижніми зубами /. І ще раз верхні і, звичайно ж, нижні Зубки / провести мовою між губами і зубами /. Зубки подивилися в люстерко і промовили: «Ах, яка чистота! Ах, какая красота! Спасибі тобі, Язичок! Ми більше не будемо тебе кусати »/ оголити зуби, розтягнувши губи в усмішці /.

На наступних заняттях після того як діти «інсценували подорож язичка, добре запам'ятали весь текст і черговість артикуляційних дій, можна перейти до віршованій формі артикуляційної гімнастики:

вліво -

/ Проткнути мовою ліву щоку /

вправо,

/ Проткнути мовою праву щоку /

раз,

/ Ще раз ліву щоку /

Два,

/ Ще раз праву щоку /

вгору -

/ Проткнути мовою верхню губу /

вниз,

/ Потім нижню /

вгору -

/ Ще раз верхню губу /

вниз,

/ Ще раз нижню губу /

Язичок, не лінуйся!

Губи, прокидайтеся!

/ «Вібрато» губами /

Ротик, відкривайся!

/ Широко відкрити рот /

Язичок, здайся

/ Покусати кінчик язика /

І зубів? Не бійся!

/ Висовувати язик вперед і прибирати назад, покусуючи всю поверхню язика /

А зуби-то, а зуби

Кусають навіть губи.

/ Покусати нижню губу по всій поверхні /

Кусаються, кусаються

І не вгамовуються.

/ Покусати верхню губу по всій поверхні /

А губи то регочуть,

/ В усмішці відкрити верхні зуби /

Те сильно ображаються,

/ Вивернути нижню губу, надавши особі ображене вираз /

Те весело регочуть,

/ В усмішці відкрити верхні зуби /

Те знову ображаються

/ Вивернути нижню губу /

Зубах набридло кусати -

Стали мову жувати.

/ Пожувати мову бічними зубами /

Язичок - не листя капустяний,

Він зовсім, зовсім не смачний!

Зубки, зубки, заспокойтеся,

Хорошенечко вмийтеся,

/ Провести язичком між верхньою губою і зубами /

Не гнівайтесь, не кусає,

/ Провести язичком між нижньою губою і зубами /

А разом з нами посміхайтеся!

/ Посміхнутися /

- Хлопці, вам сподобалася казка? Ви так уважно слухали, добре відповідали, що я хочу зробити вам подарунок / дістає повітряну кульку / і пропоную пограти в гру «Шарик» / діти стають біля стільчиків /.

Пальчикова гра «Шарик»

Надуваємо кулька швидко,

/ Обидві долоні поставити на ребро, як кухлик /

Він стає великою,

/ Розвести руки в сторони /

Раптом куля луснула,

/ Бавовна /

Повітря вийшов,

/ Обидві долоні вгору /

Став він тонкий і худий.

/ 4 бавовни /

4. попевку «Півник».

- Хлопці, відгадайте загадку: Хто рано встає, голосисто співає, діткам спати не дає? / півник / Раз ми сьогодні говоримо про казки, згадайте казки, героями яких є півник / відповіді дітей /. Як співає півник? / Ку-ка-рі-ку! / Послухайте попевку про півника / виконання поспівки з підіграванням мелодії на фортепіано, розучування з дітьми /.

5. «Як у наших біля воріт», рос. нар. пісня.

Знайомство з піснею, бесіда про зміст і характер пісні.

Ритуал прощання.

Будується за аналогією з привітанням у вигляді діалогу МР і дітей.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



«В гостях у казки» - вступне заняття по додаткової розвиваючої програмі по вокалу для дітей першого року навчання