«В гості до Мишка» на закріплення пройденого матеріалу по ФЕМП. (З дітьми від 2 до 3 років)




Дата конвертації08.08.2018
Розмір8.92 Kb.
ТипТемочка

Оксана Никитенко
«В гості до Мишко». Конспект заняття на закріплення пройденого матеріалу по ФЕМП з дітьми від 2 до 3 років

Пояснювальна записка

Тема: «В гості до Мишка»

Спрямованість: Методична розробка на закріплення пройденого матеріалу по формуванню елементарно математичних уявлень у сучасній освітній діяльності.

Передбачувані результати: В результаті спільної безпосередньо освітньої діяльності у дітей розвивається пізнавальна активність, елементарні математичні уявлення.

Методична розробка побудована так, щоб вихователь сприяв спонуканню інтересу дітей до процесу пізнання. На всіх етапах НСД дітям надається можливість брати активну участь. Діти вчаться знаходити способи дій, роблять висновки, в слідстві чого реалізується принцип визнання дитини повноцінним учасником освітньої діяльності.

Безпосередня освітня діяльність проводиться з дітьми першої молодшої групи. Використання даної методичної розробки допоможе педагогам організувати і провести підсумковий захід по закріпленню пройденого матеріалу по ФЕМП.

Мета: Закріпити знання дітей про форму геометричних фігур (квадрат, коло, трикутник); величиною (великий, маленький, довгий, короткий); кольорі (зелений, жовтий, синій, червоний).

завдання:

Пріоритетна освітня галузь - пізнавальний розвиток

Навчальні: Продовжувати вчити розрізняти і називати геометричні фігури; основні ознаки предметів, колір, форму, величину; закріпити вміння порівнювати предмети за розміром.

Розвиваючі: Розвивати увагу, пам'ять, уяву, варіативної мислення дітей.

Виховні: Виховувати у дітей допитливість і самостійність.

В ході безпосередньо освітньої діяльності рекомендується використовувати такі методи:

- Методи підвищення пізнавальної активності: порівняння, рішення проблемних ситуацій.

- Методи підвищення емоційної активності: ігрові ситуації, Сюрпризний момент.

- Методи за джерелом отримання знань: Д / ігри, практичні завдання.

- Методи за зовнішніми ознаками діяльності педагога і вихованців: бесіда, робота з дидактичним матеріалом.

В ході НСД представлені наступні види діяльності дітей: ігрова діяльність - П / І «Мишка»; пізнавальна Д / І «Виклади картинку», Д / І «Розклади шишки за розміром»; комунікативна - бесіди, промовляння дітьми своїх дій.

Для проведення НСД потрібно устаткування:

-Кольорові плоскі геометричні фігури (коло діаметром 10см, 6см, 4см; квадрат10х10см, 6х6см, 4х4см; трикутник 8х4см, 6х6см, 11х11см) чотирьох кольорів: червоний, синій, жовтий, зелений для складання картинок;

- Коробочки для подарунків різних розмірів;

-Дорожкі (коротка 1м., Длінная1,5 м.);

- Дитячий посуд (ложка, кружка, чашка чотирьох кольорів: червоний, синій, жовтий, Злена);

-Шішкі кедрові великі 10шт. ; шишки ялинові маленькі 20 шт.

Попередня робота:

З дітьми: бесіда про геометричні фігури, розгляд ілюстрацій, відгадування загадок, мовні ігри, складання картин з геометричних фігур по опорним схемам, дидактичні ігри.

З батьками: виконання батьками і дітьми домашніх завдань.

З літературою: підбір фізкультхвилинки, загадки, потішки, матеріал для виготовлення посібників до НСД.

Структура НСД:

Етап НСД Зміст Час

Організаційний момент Сюрпризний момент 2 хвилини

Основна частина Бесіда

дидактичні ігри

рухлива гра

Обігрування потішки 16 хвилин

Заключна частина Бесіда 2 хвилини

хід НСД

Діти грають в групі.

Вихователь: Хлопці, сьогодні до нас з вами прийшов гість. А щоб дізнатися, хто це, потрібно відгадати загадку!

Бурий він і клишоногий,

Ловить рибу потужної лапою.

А ще він любить мед!

Хто Сластьон назве?

Діти: Мишка

Вихователь: Правильно до нас в гості прийшов ведмедик. Давайте привітаємося з ним.

Діти: Здрастуй Мишко.

Мишко: Доброго дня хлопці.

Вихователь: Хлопці у ведмедика сьогодні день народження і він запрошує нас в гості. Живе він далеко в лісі, шлях буде довгий. Хочете відправитися в дорогу?

Діти: Так

Вихователь: Тоді треба поспішити. Ось і дві стежки, які ведуть в ліс, за якою підемо? По довгій або короткій?

Діти: Сперечаються, по довжиною, по короткій.

Вихователь: Я пропоную, піти по довжиною доріжці ви згодні?

Діти: Так

Вихователь: За рівної доріжці крокують наші ніжки, ось так, ось так, крокують наші ніжки. Ми крокуємо друг за другом, лісом і зеленим лугом.

Ось ми і прийшли. Дивіться хлопці, ведмежаті подарували багато подарунків на День народження, і він бажає показати їх нам. А я допоможу йому їх відкрити.

Відкриваємо першу коробочку - там геометричні фігури

Мишко: Дивується, не знає, що це таке?

Вихователь: Діти, а ви знаєте, що це?

Діти: Геометричні фігури (квадрати, трикутники, кола)

Вихователь: А яких вони кольорів?

Діти: Зеленим, жовтим, синім, червоним.

Вихователь: Так, це геометричні фігури, але не прості, а чарівні, вони можуть перетворюватися в різні картинки.

Дидактична гра «Виклади картинку»

Вихователь: Хлопці, що можна зібрати з геометричних фігур?

Діти: Будинок, сонечко, ялинку (викладають з геометричних фігур)

Вихователь: Молодці хлопці.

Мишко: Хлопці, а давайте ми з вами пограємо в мою улюблену гру.

Я буду вас наздоганяти, а ви від мене тікати.

Рухлива гра «Мишка»

Вихователь: Мишка в будиночку живе.

Діток в гості він кличе.

Буде з дітками грати.

Дітлахів наздоганяти.

(Гра повторюється 2 рази).

Вихователь: Пограли хлопці молодці. Відкриваємо другу коробочку. Хлопці що це?

Діти: Шишки.

Вихователь: Давайте їх розглянемо. Які шишки за величиною?

Діти: Великі і маленькі.

Дидактична гра: «Розклади шишки за розміром»

Мишка: Ребята помогите розкласти мені шишки.

(висипає шишки на підлогу).

Діти: розладжуватися шишки.

Мишко: Як цікаво, які мені друзі подарунки хороші прислали. А вам, діти, подобаються мої подарунки?

Діти: Чи подобаються.

Мишко: А ось ще у мене є гарна коробочка, що ж у ній? Вихователь: (відкриває, а в ній тарілочки різного кольору і ложки такого ж кольору)

Вихователь: Мишко, тепер ти будеш кашу варити і гостей своїх пригощати.

Мишко: А я не вмію кашу варити.

Вихователь: Ми тебе зараз навчимо.

Обігрується потешка «Сорока-білобока»

Роль сороки грає вихователь, а решта дітей - з-рочата сидять за столом.

Вихователь: (читає забавку і роздає тарілочки дітям)

Сорока - білобока

Кашку варила,

ребяток годувала:

Цьому дала, цьому дала, цьому дала, а ложку не дала, ти сам її знайди, ти сам її підбери.

Дидактична гра: «Підбери ложку за кольором»

Вихователь: Хлопці підберіть ложку за кольором своєї тарілочки.

Діти: (Підбирають ложку за кольором тарілочки і називають кольору).

Мишко: Дякую вам хлопці за те, що навчили мене кашу варити і пригощає їх цукерками.

Вихователь: Скільки у Мишка цукерок на тарілочці, багато чи мало.

Діти: Багато

Вихователь: Давайте по дякуємо ведмедика за частування.

Діти: Дякую Мишко.

Вихователь: Спасибі тобі Мишко, але нам пора повертатися в дитячий сад.

Вихователь: Хлопці, вам сподобалося в гостях у ведмедика?

Діти: Так!

Вихователь: За якою доріжці живе ведмедик?

Діти: За довжиною.

Вихователь: Що вам найбільше сподобалося в гостях?

Діти: Грати




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



«В гості до Мишка» на закріплення пройденого матеріалу по ФЕМП. (З дітьми від 2 до 3 років)