• Устаткування: презентація домашніх тварин, демонстрація цифри 2, роздатковий матеріал, музичний супровід.
  • 1. Організаційний момент.
  • 2. Навчання хоровому відповіді.
  • 3. Розрізнення хорового та індивідуального відповідей.
  • 4. Знайомство з тваринами.
  • Сита чекає
  • 4. Махнатенькая, усатенькая
  • Хвіст пиріжком
  • (Курка)
  • 5. Знайомство з числом 2 і цифрою 2.
  • А ось цифра два.
  • 6. Виділення загальних ознак предметів, розвиток вміння узагальнювати.
  • гусениця.
  • 7. Розвиток спостережливості, уваги, логіки.
  • Урок з математики "Пограємо в числа" по темі "Число і цифра 2. Домашні тварини"




    Скачати 11.43 Kb.
    Дата конвертації22.05.2017
    Розмір11.43 Kb.


    Тема: Граємо в числа. Число і цифра 2.

    Домашні тварини.

    Мета: викликати у дітей інтерес до математики;

    познайомити з числом і цифрою 2;

    розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, моторику;

    виховувати любов до тварин, відповідальність за них.


    Устаткування: презентація домашніх тварин, демонстрація цифри 2, роздатковий матеріал, музичний супровід.


    Хід заняття:

    1. Організаційний момент.

    Привіт, хлопці! Молодці! Ви зі мною привіталися, як справжні школярі. Сідайте.

    2. Навчання хоровому відповіді.

    - На перших заняттях ми з вами домовилися, що при бажанні відповісти, потрібно піднімати руку. (Покажіть, як потрібно піднімати руку). Але це робиться не завжди. Бувають такі питання, на які учні відповідають все разом, хором, не піднімаючи руки.

    Учитель загадує загадки і провокує дітей на гучні відповіді.

    У. Лікує маленьких дітей,

    Лікує пташок і звірів,

    Крізь окуляри свої дивиться

    Добрий доктор ...

    (Айболить)


    Разом з Карлсоном

    Стрибав з дахів

    Пустунчик наш ...

    (Малюк)


    Вона красива і мила,

    Ім'я її - від слова «зола».

    (Попелюшка)

    3. Розрізнення хорового та індивідуального відповідей.

    Молодці! А тепер завдання складніше: на одні питання потрібно буде відповідати хором, на інші - ні. Будьте уважні:

    - Скажіть хором: скільки буде один плюс один?

    Скажіть все разом: у якої тварини довгий хобот?

    -Хто з вас знає, які ягоди ростуть в лісі?

    -листя обпадають, коли це буває?

    -Як звуть казкового героя з довгим носом, скажіть дружно?

    -ваша улюблена іграшка?



    -хор: який день тижня буде після понеділка?

    -Все разом: ким ви хочете стати?

    (Це питання - «пастка»: на нього не можна відповісти хором. Діти повинні це помітити, і вчитель виправляє питання:

    -Ким ти хочеш бути?)


    4. Знайомство з тваринами.

    Кошеня приготував нам загадки. Якщо ми їх відгадає, то можемо розгадати кросворд.



    1.






    6



    2.

    3

    5





    4











    М





    Е
















    При відгадуванні загадок, заповнюється кросворд. Використовується презентація із зображенням домашніх тварин

    1. Чи не мій б працю,

    Чи не мій б біг,

    Те погано жив би людина.

    (Кінь)

    2. Голодна мукає,

    Сита чекає,

    Всім хлопцям молоко дає.

    (Корова)

    3.Гладішь - лащиться,

    Дражниш - кусається.

    (Собака)

    4. Махнатенькая, усатенькая,

    Молоко п'є,

    Пісеньки співає.

    (Кішка).

    5. Лежить замазура

    У щетинистою сорочці,

    Хвіст пиріжком,

    Ніс п'ятачком.

    (Свиня)

    6. клохчет, квокче,

    Дітей скликає,

    Всіх під крило збирає.

    (Курка)

    Физминутку. Покажіть, як скачуть коники (біг).

    Показати, як б'ються рогами корови. Показати, як умиваються кішки. Показати як стрибають кролики.


    Ми відгадали всі загадки. А тепер порахуємо тварин. (Хором)

    Рахунок прямий і зворотний.

    Про яких тварин ми будемо говорити сьогодні? (З відгадати кросворду виділено назву «ДОМАШНІ») А чому їх так називають?

    Висновок: Ці тварини не можуть жити без турботи людини: люди будують їм житла, годують, вигулюють, миють, розчісують і т.д.

    5. Знайомство з числом 2 і цифрою 2.

    А ось і щаслива сімейка.

    Скільки тут зображено тварин? (два)

    А якою цифрою ми це можемо позначити? (2)


    А ось цифра два.

    Помилуйся, яка:

    Вигинає двійка шию,

    Волочиться хвіст за нею.

    (С. Я. Маршак).

    2

    1) .Заштріхуй цифру. А тепер обведи її по точках і запам'ятай, як вона пишеться.

    2). У своїх зошити намалюйте стільки кружечків, скільки у мене на дошці кошенят.


    6. Виділення загальних ознак предметів, розвиток вміння узагальнювати.

    Пропоную пограти в гру «Третій зайвий». Я вам буду говорити слова, а ви повинні визначити, яке слово зайве і чому?

    1. Гусь, гуска, гусениця. (Зайве слово - гусениця, тому, що ця комаха, а не птах.)

    2. Віслюк, індик, гусак. (Зайве слово віслюк, тому, що він не належить до птахів. Віслюк ссавець тварина).

    3. квакають, кукурікати, говорити. (Зайве слово - говорити, тому, що перші два позначають звуки, які вимовляють тварини, а говорить тільки людина.)


    Физминутку. (Імітація рухів)

    Йшла коза по містку

    І виляла хвостиком.

    Зачепилася за поручні,

    Прямо в річку потрапила.




    7. Розвиток спостережливості, уваги, логіки.

    Знайди однакові сніжинки і з'єднай їх лініями.

    (Дітям лунають листочки із зображенням сніжинок)

    Перевірка завдання.

    Підсумок заняття.

    Молодці! З усіма завданнями успішно впоралися.





    Скачати 11.43 Kb.