Урок російської мови в 2 класі. Узагальнення знань про дієслово




Дата конвертації28.06.2019
Розмір11.9 Kb.
ТипТемочка

Анна Бобкова
Урок російської мови в 2 класі. Узагальнення знань про дієслово

Урок російської мови в 2 класі.

Тема: Узагальнення знань про дієслово.

Тип уроку: узагальнення знань

Мета уроку:

- узагальнення та систематизація знання про дієслово як частини мови і зміні його по числах;

Завдання уроку:

1. Закріпити знання дітей про дієслово.

2. Удосконалювати навички грамотного письма, розвивати орфографічну пильність.

3. Працювати над розвитком пам'яті, мислення, уваги, інтересу до виконання вправ.

4. Виховувати інтерес до театру.

Плановані результати:

метапредметние:

• освоєння УУД; оволодіння ключовими компетенціями, що складають основу вміння вчитися;

• устанавліваніе причинно-наслідкових зв'язків, будова логічного міркування

• вміння застосовувати отримані знання при роботі зі словами і пропозиціями, текстом.

Предметні:

• роздільне написання частки НЕ з дієсловами;

• виділення ознак дієслова як частини мови, визначення частин мови за їх ознаками, зміна дієслів за числами.

особистісні:

• формування морально-етичних якостей особистості;

• виховання культури поведінки на уроці, розвиток пізнавального інтересу до російської мови, театру;

• вміння реалізовувати теоретичні знання на практиці;

• вміння висловлювати свою думку.

• проявляти усвідомлення власних досягнень при освоєнні навчальної теми.

Регулятивні УУД:

• Целеполагание, перетворення практичної задачі в пізнавальну

• вміння планувати і коригувати свої дії щодо заданого зразка (відповідно до поставлених завдань);

• виконувати самоперевірку і коригування навчального завдання.

Комунікативні УУД:

• вміння з достатньою повнотою і точністю виражати свої думки відповідно до завдань уроку і умовами комунікації;

• вміння організовувати навчальний співробітництво і спільну діяльність, взаємний контроль;

• виконувати практичні вправи;

• адекватно використовувати мовні засоби для вирішення комунікативних завдань.

Пізнавальні УУД:

• визначення мети свого навчання;

• устанавліваніе причинно-наслідкових зв'язків правила написання слова і його графічного зображення;

• аналізування інформації та перетворення її з однієї форми в іншу:

читання тексту, виконання завдання, відповіді на питання.

Форми організації діяльності: фронтальна, індивідуальна.

Обладнання: роздатковий матеріал, маски для театру, афіша, кластер «Дієслово».

1) Організаційний етап

Продзвенів дзвінок веселий.

Ми почати урок готові.

Будемо слухати, міркувати,

І один одному допомагати.

-Сідай.

Я зошит свою відкрию

І з нахилом покладу.

Я, друзі, від вас не приховую

Ручку я ось так тримаю.

Сяду прямо, не зігнуся,

За роботу я візьмуся.

- Запишемо число і класна робота. Маргарита коментує.

- Відкладіть зошити на край парти і приготувалися мене слухати.

2) Відтворення і корекція знань, навичок і умінь учнів, необхідних для творчого вирішення поставлених завдань.

- Хлопці, 2019 рік у Росії оголошено роком Театру. 27 березня всесвітній день театру, а так як цей день випадає на ваші канікули, то наша школа вирішила сьогодні відзначити цей день. 14 березня - день театру в Вохтінской школі. Ви не раз вже чули розповіді про театр: і на класних годинах, і на уроках музики. Що таке театр ви знаєте.

Театри всякі бувають,

І чого в них тільки немає!

Тут спектаклі вам зіграють:

Драму, оперу, балет.

Тут на сцені можна зустріти

Різних ляльок і звірів.

Театр дуже люблять діти,

Так підемо туди швидше!

-Сьогодні на уроці російської мови я вас запрошую відвідати театр. Це непростий театр, а театр-експромт. Може хто знає, що це таке?

- Цю виставу, яке проводиться без попередньої підготовки. Все наше уявлення буде будується прямо на ходу.

3) Постановка мети і завдань уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів.

-Будь відвідування театру починається зі знайомства з афішею. Подивіться і скажіть, про що буде наше уявлення? (Про прогулянці дієслова)

- А хто буде брати участь у виставі?

-Так, сьогодні в поданні ви з Глаголом в головних ролях! Як ви думаєте, які завдання будуть перед вами стояти. (закріпити знання про дієслово, отримані на уроках)

-Як і в будь-якому театрі, у нас теж присутні глядачі. Подивіться і посміхніться ім. Сьогодні не тільки глядачі будуть оцінювати ваші дії, але і ви себе самі. А як оцінюють роботу артистів глядачі. (Оплесками, квітами). Глядачі оцінять вашу роботу в кінці вистави, ви ж будете оцінювати себе після кожного акту. У виставах, як і в кіно теж є серії, тільки вони називаються актами.

-Оцінює свою роботу будете квітами певного кольору: фіолетовий, помаранчевий і червоний.

4) Узагальнення і систематизація знань.

А) - Ну що відкриваємо завісу і починаємо перший акт. Подивіться, перше, що нам пропонують - це визначити інших дійових осіб в нашій уяві, які будуть нам допомагати. (На дошці кластер: Дієслово - це ___, яка позначає ___ і відповідає на питання. Дієслова бувають. ___ з дієсловами пишеться окремо. У реченні дієслова є.) У вас на партах картки з таким же завданням. Впишіть відсутні слова. А потім перевіримо ваші відповіді. (Виконують).

- Давайте перевіряти. Богдан відповідає, ви перевіряєте свої відповіді, а я наголошую правильні відповіді на дошці. (Якщо відповідь неправильна, артист не повертається, тоді інший учень виправляє)

- Отже, оцінимо вашу роботу в першому акті нашого уявлення. Хто виконав все правильно візьме квітка фіолетового кольору, у кого 1-2 помилки - оранжевого кольору, а у кого більше помилок, то тільки червоного кольору.

Б) -Положіте квіти на край парти. Переходимо до другого акту. Перед вами уривок вірша Григор'євої Тетяни Юріївни. Маргарита, прочитай його.

Театру світ відкриє нам свої лаштунки,

І ми побачимо чудеса і казки.

Там Буратіно, кіт Базиліо, Аліса

Легко м ... няются герої, маски.

- Про що цей вірш? Про який саме театрі йде мова? (Про дитяче).

- Отже, завдання для другого акту. Знайти і виписати з вірша все дієслова. Маргарита і Богдан виконують в зошиті, а Єгор біля дошки. (Виконують)

- Перевіряємо. Єгор, прочитай свої дієслова, ставлячи до кожного питання. (Перевірка)

- Єгор, чому ти в слові змінюються написав букву е? Як називається ця орфограмма?

- Сідай, Єгор, але не забудь оцінити свою роботу квіточкою. Богдан і Маргарита, теж візьміть квітка, на який ви себе оцінили.

- А у нас антракт. Що таке антракт в театрі?)

- Антракт - перерва між діями, актами театральної вистави. Ось і ми свами відпочинемо.

Физкультминутка

- Встаємо близько парт, проведемо невелику розминку. Зараз кожен з вас буде називати фізичні вправи, які ми повинні будемо виконати. Умова: всі вправи називати тільки в формі дієслова. Починаємо. (Нахилитися, пострибати, крокувати, бігти, присідати, кивати, махати і т. Д.)

- Сідайте. Ми непогано відпочили.

В) - Продовжуємо, і у нас третій акт нашого уявлення. Запрошую до дошки Маргариту, хлопчики працюють на місці. Над кожним виписаним дієсловом потрібно написати число, до якого дієслово належить. Єгор виконує прямо в картці.

- Перевіряємо. Маргарита, прочитай і поясни, чому у дієслова таке число.

- Сідай, Маргарита, але не забудь оцінити свою роботу. Хлопчики теж беремо квіточки.

- Хлопці, а скажіть мені, будь ласка, які актори нам допомагали у другому і третьому акті? (Дієслово, питання, число)

Г) - Починаємо четвертий акт. Зараз Богдан нам прочитає вірш. Слухаємо уважно.

Завести веліли мені нові звички:

ніколи дівчат

Чи не смикати за кіски!

Ніколи з братиком

Не битися за обідом!

На уроках більше

Чи не говорити з сусідом!

-Що можна сказати про дієслова в цьому вірші? (Вони всі з часткою НЕ)

- Назвіть ці дієслова. (Не смикати, не битися, не говорити)

- Яке правило треба знати, щоб написати ці дієслова правильно?

- А які правила поведінки в театрі ви знаєте?

- Запишіть три дієслова з названих правил з часткою НЕ. Підкресліть пробіл між часткою і дієсловом. (Виконують)

- Зачитайте свої дієслова.

- Оцініть свою роботу в четвертому акті.

Д) - Настає останній акт нашого уявлення. Перед вами текст. Єгор, прочитай його.

«Їжачок кудись поспішав. Раптом він помітив кота. Їжачок пихнув і підкотив до незнайомця. Кот захотів понюхати їжачка, але вколов ніс і відвалив. Від страху

бідолаха заліз на дерево. Їжачок презирливо хрокнув слідом. А через хвилину вони дружно лопали хліб з молоком. »

Довідка: пирхнув, ласували, поспішав, підійшов, побачив, відскочив.

- Знайдіть у тексті неправильно вжиті дієслова і замініть їх. Допоможуть вам слова з довідки. Неправильні дієслова закреслює, а над ними пишемо правильні. Виконуємо.

- А зараз перевіримо. Я читаю оригінал, а відзначаєте у себе в картці правильні варіанти. «Їжачок кудись поспішав. Раптом він побачив кота. Їжачок пихнув і підійшов до незнайомця. Кот захотів понюхати їжачка, але вколов ніс і відскочив. Від страху

бідолаха заліз на дерево. Їжачок презирливо пирхнув слідом. А через хвилину вони дружно ласували хлібом з молоком. »

Ну і в кінці я пропоную вам розіграти цей спектакль. Зараз за допомогою жереба визначимося з ролями (автор, кіт, їжачок).

(Розігрування)

- Браво! Ви справжні артисти! Беремо по квіточці і сідаємо на місця.

5) Рефлексія (підведення підсумків заняття)

- Ну ось і підійшло до кінця наше уявлення! Про що воно було? Які завдання нам довелося виконувати?

- Важко було бути актором?

- Подивіться, які букети ви зібрали. Маргарита, що ти можеш розповісти про свою роботу під час представлення, дивлячись на свій букет. (Інші аналогічно)

- Хлопці, мені дуже сподобалося, як ви сьогодні виконували свої ролі. Я хочу вручити вам сертифікати початківця артиста. Сподіваюся в майбутньому ви продовжите розвивати свої творчі здібності. А зараз відкрийте щоденники і запишіть домашнє завдання - упр. 143. Підготуйтеся до кінця уроку.

Загасили світло, пішли актори,

І за мовчанкою лаштунків

Кроків розтане відлуння скоро

З оплесками на біс.

- Урок закінчено. Можете бути вільні.