• Тип уроку
  • Технологія
  • Атлас не зміг би утримати світ, якщо б задумався про його розмірах.
  • Освічена людина ніколи не читає - він перечитує.
  • Мета навчання - навчити обходитися без вчителя.
  • Завдання уроку
  • Підготовчий етап
  • Урок-гра КВН «Інформатика-Хімія-Географія» 10-11 клас




    Дата конвертації21.05.2017
    Розмір18.5 Kb.

    Урок-гра
    КВН «Інформатика-Хімія-Географія»

    10-11 клас



    Тип уроку: комбінований урок.
    Вид уроку: урок-гра.
    Технологія: ігрова та інформаційна технологія.

    Обладнання: комп'ютери, принтер, яка контролює програма- тест по темі: «Органічна хімія», секундомір, акустичні колонки.
    Оформлення: на дошці написані висловлювання:

    Атлас не зміг би утримати світ, якщо б задумався про його розмірах.
    Е.Хаббард
    Освічена людина ніколи не читає - він перечитує.
    Ж.Елгозм
    Мета навчання - навчити обходитися без вчителя.
    Е.Хаббард

    Мета уроку:

    • Формування системно інформаційного підходу до аналізу навколишнього світу.

    • Розвиток пізнавального інтересу, творчої активності учнів.

    • Розвиток у школярів вміння викладати думки, моделювати ситуацію.

    • Зв'язати інформатику з іншими предметами.

    • Виховати повагу до суперника, стійкість, волю до перемоги, винахідливість, уміння працювати в команді.

    Завдання уроку:

      • Виховна - розвиток пізнавального інтересу і логічного мислення до інформатики, хімії, географії.

      • Навчальна - вдосконалення навичок роботи на комп'ютері, поглиблення, узагальнення та систематизація знань з інформатики, хімії, географії.

      • Розвиваюча - розвиток алгоритмічного мислення, пам'яті, уважності, швидко знайти потрібний варіант відповіді.

    Підготовчий етап

    У класах набирається команда з 7 чоловік, серед яких вибирається капітан. Решта розбиваються на 2 групи уболівальників. Три педагога журі, оцінюють конкурси і виставляють по 5 бальній системі оцінки. Кожна команда придумує назву, рекламу і емблему своєї команди (назва команди має бути у вигляді назва фірми з виробництва комп'ютерів або туристична фірма, або хімічна лабораторія). Домашнє завдання у команди - це переробити пісню на новий лад, зробити електронну презентацію своєї фірмі.

    Хід уроку
    / Звучить музика для початку уроку /

    Учитель: Доброго дня, хлопці! Сьогодні ми проводимо урок в нетрадиційної форми. Сьогодні у нас урок - КВК з інформатики, географії та хімії.
    / Зачитуються висловлювання, написані на дошці /

    1 завдання - Привітання команд.
    Кожна команда представляє у вигляді реклами фірми з виробництва комп'ютерів або туристичну фірму, або хімічну лабораторію. Обов'язково називається президент фірми і повинна бути представлена реклама.
    / Оцінки журі /

    2 завдання - «Мозковий штурм» (розминка)
    У цьому конкурсному завданні треба відповісти на питання або продовжити фразу в жартівливій формі. Час на обдумування 30 сек / Музика «Метроном» /. Після обмірковування кожна команда дає свій варіант відповіді.

    • У нашому місті з'явилися «хакери» і. . .

    • І вдень, і вночі цинк вчений все ходить з кислотою кругом. Піде праворуч. . .

    • Ви виграли путівку на Пангею. На чому ви туди підете?

    • Що станеться, якщо від комп'ютера втече «миша»?

    • Спробувати на смак вирішив я кислоту. . .

    • Як спіймати в тазі рибу, якщо вода покрилася льодом.

    / Оцінки журі /

    3 завдання - Пантоміма (енергійно зобразити фразу жестами не промовляючи слів). На підготовку дається 2 хвилини.
    - Отримував я водень. До нього додав кисень. А вони вибухнули відразу. І залишився я без ока.
    - Показати роботу комп'ютера.

    А в цей час вболівальники слухають програмістські версії відомих російських прислів'їв і приказок і пробують згадати, як звучать вони в оригіналі.

    • Комп'ютер - кращий друг (Книга - найкращий друг)

    • Скажи мені, який у тебе комп'ютер, і я скажу, хто ти. (Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти.)

    • На дисплей не чого нарікати, коли відеокарта крива. (На дзеркало не чого нарікати, коли пика крива.)

    • Без вінчестера - полсіроти, а без материнської плати - і вся сирота. (Без батька - полсіроти, а без матері - і вся сирота).

    • Комп'ютер на столі не для одних тільки ігор. (Голова на плечах не для однієї тільки шапки).

    • Чи не Intel-му єдиним живе процесорний світ. (Не хлібом єдиним живе людина).

    • Відформатувати вінчестер- секунда, а відновити - роки. (Зламати дерево- секунда, а виростити - роки).


    / Під час показу пантоміми звучить музика. /
    / Оцінки журі /

    4 завдання - Симпозіум президентів фірм (підготовчий момент).
    Тема симпозіуму: «Нови досягнення в області хімії, відкриття в географії, винаходи в інформатиці». Але який симпозіум обходитися без секретаря. З цього президенти і секретарі видаляються на 10 хвилин для підготовки доповіді.

    5 завдання - «Золоті співробітники»
    1. В Paint з закритими очима намалювати робота. Малює 1 учасник-співробітник фірми, а решта допомагають (словами).
    / Оцінки журі /
    2. Записати за допомогою програми «Звукозапис» звіт про виконану роботи для свого начальника після його повернення з відрядження. (В жартівливій формі).

    Виконання 4 завдання.
    Заслуховування президентів фірм виступів на симпозіумі.
    / Оцінки журі /
    Заслуховування звіту співробітників про виконану роботу у відсутності начальника.
    / Оцінки журі /

    6 завдання - «Алфавіт»
    У текстовому редактори на кожну букву алфавіту записати слово, пов'язане з хімією, інформатикою або географією. (3 хвилини) Хто швидше і правильніше виконає завдання. Після виконання відправити на друк.
    / Оцінки журі /

    7 завдання - Тест на комп'ютері з хімії, географії та інформатики.
    Підраховується кількість правильних відповідей.
    / Оцінки журі /

    8 завдання - відновлення документа
    Один із співробітників на важливий документ пролив каву і частина інформації зникло. Необхідно відновити документ в первісному вигляді.
    «Історія ЕОМ»
    Ідея створення ЕОМ виникла в конце_ - початку _ рр. незалежно один від одного в чотирьох країнах: ________, _________, ________, _____________. Навесні 19 ___ г. перша ЕОМ була побудована, а навесні 19 ___ г. розсекречена. Її авторами були Джон _______, Преспер _________. Ця ЕОМ складалася з 18000 електронних ламп, займала площу _______ м2

    9 завдання - Блок-схеми прислів'їв

    hello_html_m28b881b9.jpg


    10 завдання - Демонстрація презентації (домашня заготовка)
    / Оцінки журі /
    11 завдання - Пісня. (Домашнє завдання).
    Необхідно виконати перероблену пісню.
    / Оцінки журі /

    Підбиття підсумків. Нагородження переможців.