• Хід заняття
  • Урок Доброти. Для дітей старшої і підготовчої групи




    Дата конвертації01.06.2019
    Розмір9.03 Kb.
    ТипТемочка

    Чиркова Ганна Олегівна
    Конспект заняття «Урок Доброти» для дітей старшої і підготовчої групи

    Мета: Вчити дітей доброзичливості, розвивати мовлення, вчити злагоджено, працювати в колективі, розвивати поняття між «добром» і «злом».

    Матеріал: Дидактичні картки «Добре і погано», золоте серце.

    Хід заняття:

    В: - Хлопці, щоранку, йдучи в дитячий сад, я бачу, кожен раз таку ситуацію, хлопчик допомагає своїй молодшій сестричці сісти на велосипеді і вчить її кататися. А далі по дорозі я бачу хлопчика, який ображається на свою маму, і грубіянив їй за те, що вона не може купити йому те, що він хоче. Мама хлопчика розбудовується, за те, що її син себе так веде, але її синові завжди все одно на її почуття, і він не хотів слухати і розуміти, чому вона не може купити те, що він хоче. Як ви думаєте, хлопці, у кого добре серце, хто вихований перший хлопчик, який допомагає своїй сестричці, або у другий хлопчик, який ображає і не слухається свою маму? (Відповіді дітей)

    В: - А чому ви так вирішили, що у першого хлопчика, добре серце? (Відповіді дітей)

    В: - Які ви молодці! Діти, я знаю одне секретне місце, там живе багато людей з добрими, чистими, «золотими» сердець, а й як скрізь є і люди злі, шкідливі. Ви хочете туди потрапити? (Відповіді дітей)

    В: - Але, перш за все, скажіть мені, як ви розумієте вираз «золоте серце»? (Відповіді дітей)

    В: - Правильно, молодці! Це означає чесний, правдивий, добрий, відкритий характер у людини, так і називають «золоте серце». До цього виразу підходять все хороші прикметники і висловлювання. А тепер стаємо в коло, закриваємо очі, взялися за руки і почали кружляти все в ліву сторону, а тепер в праву, все відкрили очі. Ми з вами потрапили в село «Золотих сердець». Давайте привітаємо один одного:

    Серце, я тебе люблю,

    Серце, я тебе благаю,

    Дай мені світла і тепла,

    Дай мені щастя і добра!

    В: - У цьому місці добро вчить зло хорошим манерам, поводженню. Нам потрібно дійти до центру села, там є величезна золоте серце, і що б нам «зарядиться» добротою потрібно просто до нього доторкнутися, ось туди ми прямуємо. Давайте пройдемо на першу дорогу, яка найближче до нас, дивіться, на стежці камінь, він нам заважає пройти. Я знаю, що нам допоможе його зрушити - пальчикова гімнастика:

    Пальці встали дружно в ряд Показати долоні з випрямленими

    пальцями.

    Десять міцненьких хлопців: Стиснути пальці в кулаки.

    Ці два - всьому указки, Показати два вказівні пальці.

    Все покажуть без підказки. Пальці притримувати великими.

    Пальці - два середнячка, Показати два середніх пальця.

    Два здорових бодрячком. Пальці притримувати великими.

    Ну а ці безіменні, Показати безіменні пальці.

    Мовчуни, завжди вперті. Решта притримувати великими.

    Два мізинця - коротуна, Показати мізинці. Всі решта

    Непосиди і пустуни. притримувати великими пальцями.

    В: - Ось, які тепер у нас сильні пальчики і ми можемо прибрати перешкоду. (Прибираємо перешкоду)

    В: - Дивіться, перед нами лежать картинки «Добре і погано», давайте подивимося на запропоновані нам ситуації. Ось тримайте картки з написами «добре» і «погано».

    Дидактична гра: «Що таке добре, що таке погано»

    В: - Пошліть далі. Шлагбаум перекрив нам дорогу, він не дає нам пройти. І що б він відкрився, нам потрібно з вами потанцювати, помріяти про хороше вчинок.

    Звучить красива мелодія «Світла мрія». Діти повільно крутиться в такт музиці, і мріють про добрі вчинки.

    Музика зупиняється, діти розповідають, про яких добрі вчинки мріяли.

    В: - Слухаючи вас, я ще раз переконалася в тому, що у вас дійсно золоті серця. Ах, подивіться, як добре тут в селі «Золотих сердець». Подивіться, Ось лежить записка, давайте прорахуємо, що в ній.

    «Вітаю, вас добрі серця! Що б дійти до центру села і побачити велике золоте серце, вам потрібно сказати один одному компліменти »

    В: - Давайте встанемо в коло, і кому потрапить м'яч в руки, той каже комплемент своєму сусідові. (Діти починають грати)

    В: - Хлопці, поки йдемо ми в центр села, я хочу вам розповісти оду казку про добро:

    Жили-були мураха і метелик. Жили не тужили, раділи сонячним дням і зеленому гулу лісу.

    Одного разу мураха і метелик зустрілися на галявині.

    - Чим би нам сьогодні зайнятися? - думали вони.

    - А давай добрими справами займемося, - запропонував мураха.

    І пішли вони по лісі добрі справи робити. Допомогли сонечку дах полагодити, бабку ганок підправили, взуття стоноги здали в ремонт. У неї виявилося так багато взуття, що друзі ходили до їжака-взуттьовик кілька разів.

    Заглянули до старої метелику, що жила у корявого пня, зробили їй красиві полички в коморі.

    До вечора друзі зібралися додому. Вони вже добралися до старої берези, як раптом потемніло, і пішов сильний дощ.

    - Де б сховатися, де б сховатися? - роздумували вони.

    І раптом почули, як їх хтось кличе. Це був світлячок. Він направив світло свого ліхтарика на мурашки і метелика, щоб ті в темряві бачили, куди рухатися.

    ... І ось вони на порозі будинку світлячка.

    Яке щастя, яка радість виявитися в теплому, затишному будинку світлячка! Господар поставив на стіл чай і солодкі бублики.

    - У тебе добре серце, - сказали гості світлячку.

    Тому було радісно чути хороші слова.

    - Від добрих друзів приємно чути добрі слова, - сказав світлячок і посміхнувся.

    В: - Скажіть, який сенс у цій казки? (Відповіді дітей)

    В: - Головний сенс казки полягає в тому, що дуже важливо, щоб добрі відносини панували в цьому світі. Доброта, добро - це, безсумнівно, краще, ніж байдужість, безчестя, байдужість. З добром жити цікавіше.

    Який довгий шлях у нас. Давайте зробимо фізкультхвилинки:

    Чи не халтурити!

    Один два три чотири,

    Раз, два, три, чотири, (руки на поясі, присідання)

    Раз два три чотири п'ять!

    В: - Ми вже близько! Давайте згадаємо, який добрий чоловік:

    - не наступить, а поступиться;

    - Не захоплення, а віддасть;

    - Чи не кулак покаже, а протягне долоню;

    - Чи не сховає, а поділиться;

    - не гримне, а вислухає.

    - Чи не розірве, а склеїть.

    В: - Подумайте, порадьтеся один з одним і скажіть, якими повинні бути справжні добрі друзі? Які правила вони повинні дотримуватися? (відповіді дітей)

    В: - Хлопці, ми потрапили на бульвар Добрих казок все ви любите казки? І однією з головних тем казок завжди була тема «добра» і «зла». У казках зустрічаються добрі і злі герої. Зараз ми з вами пограємо в гру: я буду називати казкового героя, а ви будете визначати добрий чи злий. Якщо добрий, ви радісно ляскаєте в долоні, якщо злий - закриваєте обличчя долонькою. (Іван - Царевич, Кощій Безсмертний, Золота рибка, Дюймовочка, Червона Шапочка, Гуси - Лебеді, Баба - Яга, Колобок, Сірий вовк, Кіт у чоботях, Білосніжка, Чаклунка, Фея, Попелюшка.)

    В: - Ось, нарешті, то ми і дійшли! Ви відчуваєте, як від золотого серця віє добром. Давайте Доторкнемося все разом до нього і заряд найкращими емоціями, почуттями і вчинками.

    В: - Ну, що ж, нам треба повертатися додому, шкода залишати таку добру і чисте місце. Давайте станемо в коло, закриємо очі. Візьмемося за руки і з початку покружляв в ліву сторону, потім в праву. Ось ми і вдома.

    В: - Хлопці, вам сподобалося наше подорож в добру село «Золоте серце»? (Відповіді дітей)

    В: - Що вам найбільше запам'яталося? Що найбільше сподобалося? А чому ви навчилися в тій села? (Відповіді дітей)

    В: - Молодці, ви все сьогодні працювали добре, уважно слухали, були активними. Давайте завжди нести добро в цей світ, допомагати іншим, піклується про те, хто має потребу в турботі. Адже добро врятує світ!