У пошуках скарбів




Дата конвертації07.11.2019
Розмір6.37 Kb.
ТипТемочка

Світлана Миколаєва
Сценарій розваги «У пошуках скарбів»

Мета. Розвиток у дітей командної роботи і комунікативних навичок, а також створення гарного настрою використовуючи сучасні нетрадиційні методи і прийоми, зокрема, посредствам впровадження в виховно-освітній процес ігровий квест-технології.

актуальність:

Гра-квест являє собою завдання, яке пропонується учасникам гри для реалізації освітніх завдань. Відмінністю від традиційної постановки проблеми, є те, що в квесті присутні компоненти сюжету, рольової гри, спрямовані на пошук інформації, місць, об'єктів, людей з використанням, для вирішення освітньої завдання, територіальних ресурсів і інформаційно-комунікаційних технологій.

завдання:

Навчальні:

1. Навчання рішенню пізнавальних завдань шляхом проведення дослідів;

2. Навчання самостійного висновку;

3. Навчати проведення звукового аналізу слова;

4. Навчати складати розповідь за схемою;

5. Закріплення умінь працювати з нетрадиційним матеріалом;

6. Закріплення тимчасових уявлень.

Розвиваючі:

1. Розвиток вміння вступати в діалог, сприяти мовного спілкування дітей;

2. Створити атмосферу емоційного комфорту, підвищити настрій дітей;

3. Розвиток уяви, мислення, уваги, мови, пам'яті;

4. Розвивати логічне мислення, закріплювати навички порівняння та узагальнення; розвивати дрібну моторику.

виховують:

1. Виховання позитивних моральних якостей: доброту, чуйність, бажання допомогти.

2. Виховання навичок співпраці, самостійності, ініціативності, відповідальності.

3. Виховувати у дітей інтерес до творчості, бажання дарувати радість іншим, колективізм. Виховувати посидючість, взаємодопомога.

устаткування:

Фарби, пазли, карта, ребус, скриня, лего, модель корабля, музичний супровід.

Хід заняття:

Ведуча: Ну що хлопці, давно у нас з вами не було ніяких пригод. А сьогодні до нас прийшов не зовсім звичайні гості. Давайте-но з ними познайомимося ...

заходять пірати

Пірати: Доброго дня, дітлахи - дівчата і хлопці! Як вас багато! Ось здорово, напевно зможете нам допомогти. А знаєте, навіщо ми до вас завітали? Ооох, як нам потрібна ваша допомога. Давним-давно, в далекі часи, знаменитий пірат сховав скриня зі скарбами. Легенда говорить, що скарби зариті на острові Веселих Папуг. Може бути, ви зможете нам допомогти?

Ведуча: Допоможемо, звичайно! Наші хлопці вже все знають і вміють.

Пірати: Для початку нам потрібно потрапити на острів Веселих Папуг. Але для цього нам потрібно побудувати корабель, але з чого нам його зробити?

Провідна показує дітям модулі.

Ведуча: Давайте хлопці покажемо їм, які ми вмілі і побудуємо корабель.

Діти складають контур корабля за допомогою інструкції.

Пірати: Хлопці, який прекрасний корабель! З таким кораблем ми з легкістю допливемо до острова Веселих Папуг.

Діти входять в контур корабля, і капітан бере в руки штурвал. Вмикається музика з шумом моря, а на екрані включається відео з хвилями.

Пірати: Земля! Земля! Бачу Острів Веселих Папуг!

Діти сходять з корабля і підходять до ведучого.

Ведучий: Діти ось ми й прибули на острів Веселих Папуг. А ви знаєте те, що у веселих папуг є традиція, кожен день починати з зарядки. А ви хочете зробити зарядку веселих папуг?

Діти роблять зарядку.

Ведучий: Молодці хлопці! Ви дуже сподобалися веселим папугам і вони сказали що для того щоб знайти карту скарбів вам треба вирішити кілька задач. А ось і вони.

Діти розходяться по тематичним столів.

Центр Букв - діти повинні з окремий карток складати слова.

Центр Конструювання - діти повинні закінчити макет корабля.

Кулінарний Центр - діти повинні приготувати фруктовий салат.

Лего Центр - діти повинні, дотримуючись інструкції, зібрати лего модель.

Пазл Центр - діти повинні зібрати картинки тварин (північних і тропічних) з наданих карток.

Коли діти закінчують роботу в центрах, влітає повітряна куля з прив'язаною до нього картою.

Ведуча: Хлопці дивіться карта!

Діти біжать дивитися карту.

На карті намальований острів змодельований з інтер'єру кімнати.

Орієнтуючись по карті вони знаходять скриню з шоколадними дублон.

результати:

1. Діти засвоїли нові знання і закріпили раніше вивчені;

2. Діти навчилися взаєморозумінню і почуттю товариства, сформували вміння вирішувати конфлікти;

3. Спільні зусилля сприяли розвитку мислення, мовлення, комунікативних навичок, інтелектуальних і творчих здібностей;

4. Діти проявили ініціативність і самостійність, а також дослідницьку та експериментальну діяльність;

Сценарий развлечения «В поисках сокровищ»