Тетяна Хуголь
Конспект комплексного заняття для першої молодшої групи з використанням ІКТ «У бабусі в селі»
ЧДОУ Дитячий сад 170 ВАТ «РЖД» м Белово Кемеровської області
Вихователь: Хуголь Тетяна Федорівна
Конспект комплексного заняття для першої молодшої групи з використанням ІКТ «У бабусі в селі»
Інтеграція областей: соціально-комунікативний розвиток;
пізнавальний розвиток; мовленнєвий розвиток; художньо-естетичний розвиток; фізичний розвиток.
Цілі: формування уявлень дітей про домашніх тварин.
Освітні завдання:
Розширювати уявлення дітей про домашніх тварин; закріплювати вміння виділяти колір, форму, величину, як особливі властивості предметів, на основі збагачення уявлень про найближче оточення; продовжувати розширювати і активізувати словниковий запас дітей; залучати дітей в розмову під час перегляду презентацій.
Розвиваючі завдання:
Розвивати дрібно моторні навички, посидючість, увагу; розвивати вміння доводити розпочату справу до кінця; сприяти розвитку зв'язного мовлення, апарату артикуляції при вимові голосних звуків по звукоподражаниям.
Виховні завдання:
Виховувати любов до художньої літератури; прищеплювати інтерес до малювання; заохочувати прагнення дітей вирішувати пізнавальні завдання і робити найпростіші висновки; виховувати почуття любові до навколишнього світу, дбайливе ставлення до мешканців живої природи; спонукати дітей надавати один одному посильну допомогу.
Матеріали і обладнання:
ІКТ для перегляду презентацій домашніх тварин, «півник» - м'яка іграшка, піднос з камінчиками і горохом, 2 порожніх підношення, ватяні палички, гуаш жовтого кольору, половина альбомного листа на кожну дитину.
Структура заняття включає наступні елементи:
1. Привітання
2. Сюрпризний момент - поява «півника»
3. Крупотерапія: відділення камінчиків від гороху
4. Малювання «стусаном» горошини для півника
5. Презентація: домашні тварини
6. Физкультминутка «На лузі»
7. Д / і «Хто як розмовляє?»
8. Підбиття підсумку
хід заняття
1. Привітання.
Вихователь: Доброго дня хлопці, сьогодні ми з вами проведемо незвичайне заняття. До нас сьогодні прийшли гості.
2. Сюрпризний момент.
Вихователь: Хлопці, я чую, до нас хтось йде. Ну-ка, вгадайте, хто це?
Разом з сонечком встає,
«Ку-ку-рі-ку!» Він співає.
Шпори є і гребінець.
Хто ж це?
Діти. Петушок!
Вихователь: І справді, це Петя-півник, золотий гребінець!
Жив-був Петя-Півник
Гострий дзьоб і гребінець,
Яскравий хвіст з візерунками,
Чоботи зі шпорами.
Любить Петя рано встати
І ку-ка-рі-ку кричати!
Голосно півник співає,
Спати діткам не дає.
По двору він важливо ходить,
У травичці зернятка знаходить.
Як же півник хороший -
Краще Петі НЕ знайдеш!
3. Крупотерапія: відділення камінчиків від гороху.
Вихователь: а давайте хлопці почастуємо нашого півника бобовим зернятком. Петушок поспішає, зернятка клює. Хлопці хтось наші горошини змішав з камінчиками, як же ми тепер почастуємо нашого півника, він же подавиться. Давайте допоможемо петушку, відокремимо камені від гороху. (Діти вибирають каміння, залишаючи горох).
Вихователь: Молодці, все впоралися із завданням.
4. Малювання «стусаном» горошини для Півника.
Вихователь: Хлопці тут мало горошин. А тепер, давайте з вами намалюємо горошини і подаруємо нашому півника. Хлопці, якої форми горох, а якого кольору? (Діти відповідають на питання, при необхідності йде навчання).
5. Презентація «Дикі і домашні тварини».
Вихователь: Які ви молодці, багато горошку намалювали для Півника, подивіться який він задоволений і радісний. А ви хочете подивитися, як живуть інші тварини? Тоді, хлопці, нам треба відправитися в село
-Петушок веде нас в село, але дорога йде через луг
6. Фізкульт хвилинка «На лузі»
Вихователь: На лузі ростуть квіти
На лузі ростуть квіти,
Чи не бувалої краси.
(Потягування - руки в сторони.)
До сонця тягнутися квіти.
З ними потягнися і ти.
(Потягування - руки вгору.)
Вітер дме іноді,
Тільки це не біда.
(Махи руками - зображуючи вітер.)
Нахиляються квіточки,
Опускають пелюсточки.
(Нахили.)
А потім знову встають
І як і раніше цвітуть.
(Випрямитися.)
- А ось і село. Хто ж там живе?
7. Д / і «Хто, як розмовляє?» Під час перегляду, діти називають тварин і відповідають на питання «хто, як розмовляє?»
8. Підбиття підсумку.
Ось, ми з вами і побували в селі, сподобалося вам? Давайте згадаємо, хто приходив до нас в гості? Що ми ще робили на занятті? (Діти відповідають на питання).
На цьому наша подорож закінчилося.