• Прикріплені файли
  • Тематичне заняття-вікторина з розвитку мовлення для дітей підготовчої групи: «Захисники Вітчизни»




    Дата конвертації28.08.2018
    Розмір6.05 Kb.
    ТипТемочка

    Ірина Нубарян
    Тематичне заняття-вікторина з розвитку мовлення для дітей підготовчої групи «Захисники Вітчизни»

    Цілі: виховання поваги, любові і вдячності до людей, що захищає Батьківщину від ворогів; збагачення мови ознаками, синонімами; засвоєння словотворення іменників, що позначають воїнів-захисників різних військових професій; розвиток зв'язного мовлення.

    Устаткування: презентація до заняття; предметні картинки: танкіст, льотчик, моряк, вертольотчик, десантник, прикордонник, піхотинець. артилерист, ракетник, кулеметник; дві машинки з конструктора «Лего».

    Попередня робота: виставка книг і читання творів про захисників Вітчизни, роботи дітей для виставки «Ми пишаємося!»

    Хід роботи.

    1. Організаційний момент. Читання вірша Лідії Некрасової «Наша армія рідна»

    Прикордонник на кордоні

    Нашу землю стереже,

    Щоб працювати і вчитися

    Міг спокійно весь народ ...

    Охороняє наше море

    Славний, доблесний моряк.

    Гордо майорить на лінкорі,

    Майорить наш прапор.

    Наші льотчики-герої

    Небо пильно стережуть,

    Наші льотчики-герої

    Охороняють мирну працю.

    Наша армія рідна

    Стереже спокій країни,

    Щоб росли ми, бід не знаючи,

    Щоб не було війни.

    Відповіді дітей на питання за змістом вірша:

    - Кому присвячено вірш?

    - Які військові перераховані у вірші?

    - Як ви думаєте, про кого сьогодні ми будемо говорити? Чому?

    - Яке свято наближається?

    2. Введення в тему. Вправа «Скажи інакше»

    Родина - Вітчизна, Батьківщина. - Що для вас Батьківщина?

    Родина - це будинок і вулиця, на якій ви живете. Родина - Це наше улюблене місто. Скоро наша Батьківщина відзначить День Захисників Вітчизни.

    Захисники Вітчизни - боєць, воїн, солдат.

    - Це ті, хто захищає Батьківщину, охороняє, оберігає, попереджає про небезпеку.

    Хоробрий солдат - сміливий, безстрашний, доблесний.

    Захищати Батьківщину - охороняти, берегти.

    Міцно любили свою Батьківщину російські люди. Склали про неї народні прислів'я

    * Жити - Батьківщині служити.

    * Батьківщина - мати, умій за неї постояти.

    * Для Батьківщини своєї ні сил, ні життя не шкодуй.

    3. Вправа «Назви роду військ».

    - З давніх часів і до наших днів існує така почесна, але важка і небезпечна професія - Батьківщину захищати. У Російській Армії є сухопутні війська, які діють на суші, військово-повітряні сили - вони захищають Батьківщину в повітрі, військово-морські - несучі чергування в морях і океанах.

    Розгляд Прапорів і великих емблем всіх родів військ.

    4. Бойові машини.

    - Яку бойову техніку ви знаєте?

    Танки - це самохідні машини на гусеничному ходу, що дозволяє їм проходити по будь-якій місцевості: по ярах і бездоріжжю. Танки озброєні гарматами і кулеметами. Усередині танка знаходяться люди - екіпаж: командир, стрілок, механік і радист.

    Артилерійські установки стріляють з гармат снарядами, а ракетні ракетами. Знаменита ракетна установка «Катюша» громила ворогів під час Великої Вітчизняної війни.

    У нашій армії є і авіація - бойові літаки і вертольоти. Вони готові захищати в разі необхідності нашу Вітчизну з повітря. Літак управляється екіпажем льотчиків - це перший і другий пілоти, штурман, який прокладає курс літака в небі, радист, що тримає зв'язок з аеродромом; механік, який відповідає за справність літака.

    Наші морські простори захищають військові кораблі і підводні човни. Великі надводні кораблі - лінкори - озброєні знаряддями, кулеметами, крилатими ракетами. Крейсер - це корабель поменше, а міноносець - корабель сторожовий. На кораблі є капітан. Він у відповіді за весь корабель. Йому допомагають помічник капітана і штурман, що прокладає в море курс. Боцман стежить за порядком на кораблі. Радист підтримує зв'язок із землею і іншими судами.

    Є у Росії і атомні підводні човни. Вони вражають суду противника особливими великими снарядами - торпедами. Підводні човни пересуваються під водою, вони йдуть у відкрите море на багато місяців.

    5. Динамічна пауза «Розминка»

    Всі рухи розминки повторюємо без запинки!

    Гей! Пострибали на місці.

    Ех! Руками махаємо разом.

    Ехе - хе! Прогнули спинки, подивилися на черевики.

    Еге - ге! Нахилилися нижче, нахилилися до підлоги ближче.

    Покрутивши на місці спритно, в цьому нам потрібна вправність.

    Що, сподобалося, дружок? Завтра буде знову урок!

    6. Гра «Хто захищає Вітчизну?»

    - Підберіть картинки і назвіть професії воїнів за зразком. Зразок: танк - танкіст.

    Артилерія - ...; кавалерія - ...; море - ...; літак - ...; розвідка - ...; парашут - ...

    7. Вікторина «Згадай, розкажи» Діти діляться на дві команди, відгадують загадки і відповідають на питання по темі заняття. (Слайди 25-37)

    8. Гра «Збери машину» Кожна команда вибирає по дві людини, які на час збирають машинки з конструктора «Лего»

    9. Підсумок. Підбиття підсумків. Виставка робіт дітей групи.

    - Наші хлопчики, коли виростуть, теж будуть служити в Армії. Це велика честь. До цього потрібно готуватися вже зараз. Як ви думаєте, яким повинен бути захисник, солдат? А якими будете ви?

    Що запам'яталося вам, що сподобалося?

    Прикріплені файли:

    zaschit-rodiny_t7rga.pptx | 24197,6 КБ | Завантажено: 18



    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Тематичне заняття-вікторина з розвитку мовлення для дітей підготовчої групи: «Захисники Вітчизни»