• Прикріплені файли
  • Театралізоване квест-гра для середньої групи на тему: «В пошуках казкового героя»




    Скачати 11.56 Kb.
    Дата конвертації16.03.2019
    Розмір11.56 Kb.
    ТипТемочка

    Олена Малхасян
    Театралізована квест-гра для середньої групи «В пошуках казкового героя»

    Театралізоване квест-гра для середньої групи

    на тему: «В пошуках казкового героя»

    Мета: Сприяти розвитку уяви дошкільників, використовуючи сучасні нетрадиційні методи і прийоми, зокрема, за коштами впровадження в виховної -освітній процес ігровий квест-технології, що сприяє формуванню у дітей самостійного мислення, розвитку фантазії і пізнавальної активності.

    завдання:

    Навчальні: активізувати інтерес до пізнання навколишнього світу; допомогти дітям засвоїти нові знання і закріпити раніше вивчені; навчання самостійному висновку; закріплення умінь працювати з нетрадиційним матеріалом; закріплення тимчасових уявлень.

    Розвиваючі: розвиток вміння вступати в діалог, виразності мовлення, сприяти мовного спілкування дітей; створити атмосферу емоційного комфорту, підвищити настрій дітей; розвиток уяви, мислення, уваги, мови, пам'яті; розвивати логічне мислення, закріплювати навички порівняння та узагальнення; розвивати дрібну моторику; розвивати комунікативні навички.

    Виховують: виховувати взаєморозуміння і почуття товариськості, формувати вміння вирішувати конфлікти; Виховання позитивних моральних якостей: доброту, чуйність, бажання допомогти. Виховання навичок співпраці; виховання самостійності, ініціативності, відповідальності.: Виховувати у дітей інтерес до творчості, бажання дарувати радість іншим, колективізм.

    Матеріал й устаткування: мультимедійний проектор, екран, інтерактивна дошка, ноутбук, музичний центр, диск з мелодіями, планшет з презентацією маршруту, шапочки героїв казки «Теремок», ковпаки гномиків.

    Дійові особи: Казкова Фея - вихователь, зайчик, Маша з казки «Три ведмеді», Доктор Айболить, Баба-Яга, золотий ключик, скринька з сюрпризами, гномики - діти середньої групи.

    Інтеграція: по всіх областях ФГОС.

    хід заняття

    1. Організаційний момент

    Гра «Здрастуйте»

    -Здравствуйте, хлопці, давайте привітаємо один одного.

    Станьмо ми в кружечок дружно,

    Привітатися нам потрібно

    Кажу тобі «Привіт!»

    Посміхнися скоріше у відповідь.

    Здрастуй права рука,

    Здрастуй ліва рука,

    Здрастуй друг, здрастуй друг,

    Здрастуй весь наш дружний круг.

    Зібралися всі діти в коло:

    Ти мій друг і я твій дуг.

    Разом за руки візьмемося

    І один одному посміхнемось.

    Вихователь: Діти сьогодні ми з вами станемо слідопитами-гномиками і проведемо міні-розслідування в пошуках зниклого зайчика героя казки «Теремок». А ще нам потрібно відшукати золотий ключик від чарівного скриньки з сюрпризом, а що в скриньці ми дізнаємося, коли пройдемо всі випробування.

    Вихователь: Але перед нашим розслідуванням, ми з вами перетворимося в героїв-гномиків. А для цього нам потрібна чарівна паличка. Отже, хлопці: Один, два, три чарівна паличка діток в гномиків перетвори.

    Вихователь: По електронній пошті нам прийшло завдання, давайте подивимося (розглядають на планшеті карту маршруту проходження станцій)

    Вихователь: Хлопці подивіться на екран, у нас тут хтось наслідив, чиї це сліди.

    Діти: зайчика

    Вихователь: Натискаємо на лапку і дізнаємося, що нам потрібно зробити в першому завданні.

    Вихователь: Подивіться, що зображено на картинці

    Діти: наша група

    Вихователь: Правильно, значить, перше випробування чекає нас в нашій групі. Вирушаємо в дорогу, гномики!

    1 станція «Три ведмеді» (група «Бригантина»)

    За столом сидить «Маша з казки« Три ведмеді »

    Маша: Доброго дня хлопці, ви мене впізнали?

    Діти: Так, Маша.

    Маша: Правильно діти, а з якої я казки.

    Діти: «Три ведмеді»

    Маша: Ой які молодці, але для вас у мене випробування, якщо випробування моє пройдеш далі в шлях підеш!

    Вихователь: Хлопці по пробуємо з правиться з Машиним завданням (Так)

    Маша: Хлопці, а ви любите відгадувати загадки? (Так). Зараз ми перевіримо, як ви відгадуєте загадки якщо правильно відгадаєте загадку, на екрані з'явиться відгадка-відповідь.

    Дізнайся казку по загадці.

    1. Я від бабусі пішов,

    Я від дідуся пішов,

    Відгадайте без підказки,

    З якої пішов, я казки? (Колобок)

    2. Мишка будинок собі знайшла,

    Мишка добра була:

    В тім домі в кінці кінців

    Стало безліч мешканців. (Теремок)

    3. виродків так величезна;

    Не одна, а десять немов.

    Дід, щоб витягнути той овоч,

    Всіх покликав до себе на допомогу. (Ріпка)

    4. Будинок розтанув крижаний -

    Попросилася в луб'яних.

    Прихистив її зайчик,

    Сам залишився без будиночка.

    Зайцю півник допоміг.

    Лисицю вигнати за поріг. (Заюшкина хатинка)

    5. Говорила адже сестриця:

    «Пити з калюжі не годиться».

    Чи не послухався сестру,

    Став козленочком до ранку. (Сестричка Оленка та братик Іванко)

    6. Вона по ягоди пішла,

    Так на будиночок натрапила,

    Будинок під старою сосною.

    У будинку жив ведмідь великий.

    Захворіла б від туги,

    Так врятували ... пиріжки. ( «Маша і ведмідь»)

    7. У цій казці все відмінно:

    Дід, і баба, і яєчко.

    Дуже раді дід і баба,

    Що у них є ... ( «Курочка Ряба»).

    8. Внучка до бабусі пішла,

    Пироги їй понесла.

    Сірий Вовк за нею стежив,

    Обдурив і проковтнув. ( «Червона Шапочка»)

    9. Хрю-хрю-хрю - будь три братика

    Більше вовка не бояться,

    Тому що звір той хижий

    Чи не зруйнує будинок цегляний? ( «Троє поросят»)

    10. Чашки три, і три ліжка.

    Стільців теж три, дивись,

    І мешканців тут справді

    Проживає рівно три. ( «Три ведмеді»)

    Маша: Молодці хлопці, за ваші правильні відповіді ви отримуєте частину золотого ключика. До побачення хлопці, вирушайте далі в шлях.

    Вихователь: Діти, а нас з вами чекає наступне випробування, натискаємо на лапки зайчика (на планшеті картинка маршруту).

    Вихователь: Подивіться, що зображено на картинці (Інтерактивна кімната)

    2 станція «Казки і їх герої»

    Вихователь: Хлопці, ви чуєте якісь голоси?

    Діти: Так

    Вихователь: Давайте підійдемо ближче.

    Айболить: Доброго дня хлопці, ви мене впізнали (Так)

    Айболить: Ви хочете відшукати вашого героя Зайчика і частина золотого ключика (Так) Я пропоную вам завдання, потрібно повернути героїв в свої казки.

    Інтерактивна гра «Поверни героя в казку» або «Хто зайвий герой», «Кому допоміг Айболить» (На екрані картинки різних казок і їх герої, діти по черзі в картинки казок додають своїх героїв.)

    Після виконання завдання, Айболить дякує дітей, віддає частину золотого ключика.

    Вихователь: Вирушаємо далі, по слідах нашого героя.

    Вихователь: Діти, а нас з вами чекає наступне випробування, натискаємо на лапку зайчика (на планшеті картинка 3 станції «Фізкультурний зал»).

    3 станція «Баба Яга з перешкодами» (фізкультурний зал)

    Баба-Яга: Доброго дня дітлахи-мавпи, а у мене для вас смуга перешкод, якщо не пройдете відгадку не знайдете.

    Весела естафета «Смуга перешкод»

    Діти діляться на 2 команди виконують завдання Баби-Яги.

    Завдання: Діти по черзі з кожної команди пробігають по лавочці, про повзають по тунелю, переходять через місток, стрибають в обруч і повертаються назад в свою команду.

    Баба-Яга: Молодці, як ви спритно і швидко впоралися з моїм випробуванням,

    А тепер, дорогі мої гості, перш ніж віддати вам частину золотого ключика ми разом повеселимося. (Звучить музика «Частушки Бабок-YOжек»).

    Баба-яга: Ох, втомили, заморили ви мене! Впоралися з усіма моїми завданнями! Втомилася я від вас! Пора вам в путь-дорогу вирушати!

    Вихователь: Діти, ми з вами продовжуємо шлях далі, натискаємо на лапку зайчика (на планшеті картинка 4 станція «Музичний зал»).

    4 станція «Теремки» (музичний зал)

    Вихователь: Подивіться який гарний будинок, що ж це за будиночок?

    Діти: Теремок.

    Вихователь: Хлопці, а хто це там сидить за ялинкою весь тремтить, хто ж це?

    Діти: Так це ж зайчик.

    Зайчик: Доброго дня Дітки, я вас дуже довго чекав, як добре, що ми з вами зустрілися. Зла Баба Яга мене зачарувала, і я не пам'ятаю з якої я казки, ви допоможете мені? (Відповіді дітей)

    Вихователь: Діти, а зараз ми станемо героями казки «Теремок».

    А хто ж живе в теремочке, ви знаєте? (Відповіді дітей)

    (Біля Теремка розкладені маски і шапочки героїв казки. Діти надягають їх і стають в коло).

    Інсценування казки «Теремок» (показ казки з музичним супроводом)

    Зайчик: Дякую хлопці, ви допомогли мені згадати мою казку. За це я вас хочу нагородити, а нагороду ви знайдете в своїй групі. Ось вам ще частина золотого ключика, повертайтеся назад.

    Вихователь: Спасибі Зайчик, і нам пора хлопці з казки повертатися в дитячий сад «Один, два, три чарівна паличка діток в дитячий сад поверни!»

    Вихователь з дітьми повертаються групу

    Вихователь: Молодці хлопці ми з вами впоралися з усіма випробуваннями, а ось скринька чарівний, а там сюрприз для вас, за ваші старання (діти збирають золотий ключик, відкривають скриньку і отримують солодкі призи).

    Театрализованная квест-игра для средней группы «В поисках сказочного героя»

    IMG] /upload/blogs/detsad-1038305-1541872389.jpg [/ IMG]

    Прикріплені файли:

    prezentacija-skazki-zagadki_kheu0.pptx | 2665,99 КБ | Завантажено: 10


    Скачати 11.56 Kb.