Сюжетно-рольова гра «Магазин» в другій молодшій групі




Дата конвертації12.11.2019
Розмір6.12 Kb.
ТипТемочка

Людмила Шульпіна
Сюжетно-рольова гра «Магазин» в другій молодшій групі

Освітня галузь «Соціалізація».

Мета: формування соціального досвіду дітей засобами ігрової діяльності.

Освітні завдання:

- привчати дітей розподіляти ролі і діяти відповідно до прийнятої на себе ролі, розвивати сюжет;

- виконувати відповідні ігрові дії, знаходити в навколишньому середовищі предмети, необхідні для гри, підводити дітей до самостійного створення ігрових задумів;

- збагачувати словниковий запас (контролер, кореспондент, чергу, інтерв'ю, кондитерські вироби);

- збагачувати соціально - ігровий досвід дітей (вчити правильному стосункам в грі).

Розвиваючі завдання:

- розвивати інтерес до гри;

- вчити об'єднаються в групи в грі;

- знайомити дітей з правилами поведінки в магазині.

- повторити правила поведінки в автобусі

Виховні завдання:

- виховувати повагу до праці дорослих.

Інтеграція освітніх областей: «Комунікація», «Музика»,

«ФЕМП», «Художньо-естетичної».

Матеріали та обладнання: муляжі, фруктів, кондитерських виробів, іграшки, коробочки, баночки.

Допомога батьків: Приготування муляжів, різних предметом для гри.

Попередня робота: бесіда про роботу продавця, розглядання муляжів, читання художньої літератури, різні ігрові ситуації, індивідуальна робота.

I. Організаційний момент:

вихователь:

- Хлопці, хочу вам повідомити, що у нашої ляльки Каті сьогодні день народження. Ви все знаєте, що в день народження прийнято дарувати подарунки, солодощі. А де можна придбати подарунки? (відповіді дітей). А хто працює в магазині? (відповіді дітей). Продавець, консультант.

II. Основний хід гри:

вихователь

- Хлопці, у нас відкрився новий магазин. Там зробили два відділи: продуктовий, де можна купити солодощі і фрукти, і іграшковий, де можна купити іграшку в подарунок. Але цей магазин поки закритий, тому що там немає продавців. Раз два відділи в магазині, то скільки продавців треба? (відповіді дітей) Давайте виберемо їх (по лічилці, обрані займають «робочі місця» одягають фартухи, я буду консультант в магазині, а ви - покупці.

Вихователь: Відправиться в новий магазин ми можемо на чому?

(на автобусі).

вихователь:

- Давайте побудуємо автобус.

(діти беруть стільчики і вибудовують автобус)

Вихователь: Потрібен водій (за допомогою лічилки вибирається водій автобуса, ставимо попереду стільчик, даємо йому кермо).

вихователь:

- Хлопці давайте згадаємо як потрібно поводитися в автобусі?

(Не шуміти, не кричати, не відволікати водія, не бігати, пристебнутися, не сварити)

- А що б нам не було нудно поки ми з вами їдемо, давайте зробимо физминутку (про автобус)

вихователь:

- Як швидко пролетів час, ми навіть не помітили, як доїхали до магазину, акуратно виходимо, заходимо в магазин.

- Давайте повторимо як ми поводимося в магазині? (не кричить, що не штовхаємося, стоїмо в черзі)

вихователь:

- Шановні покупці, ми раді бачити вас в нашому магазині! Робіть свої покупки.

(Консультант допомагає з вибором, консультує.)

вихователь:

- Шановні покупці, якщо ви придбали необхідний товар, і відвідайте в нашому магазині кімнату відпочинку, де ви можете взяти участь в акції «Подаруй посмішку одному».

(музика діти танцюють).

III. Ігрова ситуація «Інтерв'ю» (одягаю кепку, беру мікрофон)

вихователь

- Здрастуйте, я кореспондент газети «Чомучка», хочу взяти у вас інтерв'ю.

- Вам сподобався новий магазин?

- Що вам сподобалося найбільше?

- Можна поцікавитися, що ви придбали в магазині?

- Для кого купили подарунок? І т.д.

IV. Вихід з гри.

Вихователь: Шановні покупці, наш магазин закривається на перерву, дякуємо всім за покупки!

- Хлопці, займіть місця в автобусі, їдемо в дитячий сад.

- Приїхали! (включаємо знову музику)

- Привітаємо нашу іменинницю Катю з днем народження, подаруйте їй свої подарунки (діти вітають, дарують подарунки, виконують «Коровай»).

вихователь:

- Катя дуже рада за таке день народження і хоче вас віддячити, пригостити вас цукерками.

Сюжетно-ролевая игра «Магазин» во второй младшей группе