Спільна діяльність вихователя з дітьми «Одягнемо ляльку на прогулянку» (друга молодша група)




Дата конвертації19.12.2019
Розмір4.18 Kb.
ТипМетодичні рекомендації та розробки

Немченко Любов Володимирівна
Спільна діяльність вихователя з дітьми «Одягнемо ляльку на прогулянку» (друга молодша група)

Мета: Закріплення елементарних уявлень дітей про весняному одягу і взуття.

завдання:

- Ознайомити дітей з прикметами весни: травичка зеленіє, на вулиці потеплішало, іноді йде дощик, люди змінили одяг;

- Розвивати спостережливість;

- Закріпити назви одягу;

- Вчити запам'ятовувати послідовність одягання.

хід заняття

I Організаційний момент

Одягнемо на ніжки

Теплі чобітки.

(нахиляються, вказують на ноги)

Цей - з правої ніжки,

( «Надягають чобіток» на праву ногу)

Цей - з лівої ніжки.

( «Надягають чобіток» на ліву ногу)

На руки - рукавички,

(піднімають руки вгору)

Теплі сестрички.

(крутять долоньками)

У цю - правий кулачок,

(показують праву руку)

У цю - лівий кулачок.

(показують ліву руку)

- Ось як ми вміємо з вами одягатися, молодці.

II Актуалізація опорних знань з теми.

- Хлопці, подивіться яку картину я сьогодні для вас принесла.

- Яка пора року на ній зображено? (Весна) Як ви здогадалися?

- Що ще ви побачили на цій картині?

Хлопці як ви думаєте, яка погода була в той день, коли гуляла дівчинка? (Ясна, тепла, сонячна і т. Д).

- Чому ви так вирішили?

- А у що одягнена дівчинка? (Куртка, штани, шапка, чоботи, шарф)

- А взимку такий самий одяг носять або тепліше? А чому?

III Ігрова мотивація.

- Ой, хлопці, до нас хтось прийшов. Так це ж лялька Катя. Давайте з нею привітаємося!

- Здрастуй Катя!

- Хлопці, щось Катя не весела. Давайте запитаємо у неї що трапилося.

- Що, що ти говориш? Гуляти зібралася, а на куртці зламалася блискавка.

- Ох, хлопці, що ж нам робити? Як Каті допомогти? (Купити нову куртку)

- А в якому магазині продається одяг? (В магазині одягу)

- Я якраз знаю один такий магазин, ходімо, покажу, де він знаходиться.

IV Основна частина.

- Подивіться скільки одягу в магазині. Яка тут одяг продається? (Штани, кофти, спідниці, куртки і т. Д.)

- Зачекайте, а ми навіщо сюди прийшли, що нам потрібно купити? (Куртку ляльці Каті)

- Точно, а я зовсім вже й забула. Давайте тоді пошукаємо, де тут куртки лежать.

- Ой, а їх тут цілих три штуки.

- Подивіться, є з гудзиками? А для чого потрібні ґудзики? За допомогою чого ще можна застебнути куртку? (За допомогою блискавки)

- Як же нам вибрати відповідну куртку?

- Напевно спочатку потрібно вибрати колір. Якого кольору куртки є?

- Хлопчики зазвичай носять речі блакитного кольору. А який колір люблять дівчатка? (Рожевий)

- Давайте подивимося з якого матеріалу вона зроблена. Поторкайте ручкою, прикладіть до щоки. (З м'якого, теплого і т. Д.)

- З яких частин складається вона?

- А капюшон є? А кишені? А пояс?

- Як ви думаєте, в яку пору року можна носити цю куртку? На весну можна одягати таку? Чи не замерзне лялька? Чи не спітніє?

- Ну що ж, давайте поміряти. Підходить Каті куртка?

- Купуємо? А як нам її купити? (Піти на касу і розплатитися)

VI Підсумок.

- Ну що, Катюша, тепер ти можеш піти гуляти.

- Що що? Хлопці, вона вас дякує, каже, що ви великі молодці і що вона вас з нетерпінням чекатиме на вулиці. А поки прощається з вами.

- Давайте теж скажімо їй до побачення.

- Хлопці, ми такі молодці, велику роботу виконали, а що ж ми робили, давайте згадаємо? (Допомагали Каті, ходили в магазин і т. Д.)

- Де нас Катя чекає? (На вулиці)

- А ми гуляти з вами підемо? Але спочатку потрібно порядок в групі навести.




Головна сторінка
Контакти

    Головна сторінка



Спільна діяльність вихователя з дітьми «Одягнемо ляльку на прогулянку» (друга молодша група)