«Сімка в гостях у хлопців»




Дата конвертації01.05.2019
Розмір8.66 Kb.
ТипТемочка

Тараканова Олена Геннадіївна
Конспект заняття в старшій групі «Сімка в гостях у хлопців»

Конспект заняття в старшій групі

«Сімка в гостях у хлопців»

Мета - досягнення цільових орієнтирів ФГОС, закріпити знання дітей про електричні прилади засобами дитячої мультиплікації

Інтеграція освітніх областей: «Пізнавальний розвиток», «Мовленнєвий розвиток», «Художньо - естетичний розвиток», «Соціально-комунікативний розвиток», «Фізичний розвиток»

завдання:

освітні:

Закріпити знання дітей про електричні прилади, про загальні правила використання приладів, формувати основи безпечної поведінки в побуті, різноманітті приладів і значення їх для життя людини за допомогою дидактичних ігор і бесід, формувати вміння діяти за інструкцією, схемою, формувати пізнавальний інтерес на основі демонстрації уривків з мультфільмів і саундтреків, реалізовувати самостійну творчу діяльність дітей (конструктивно - модельну)

Розвиваючі:

Розвивати уяву і творчу активність, допитливість і пізнавальну мотивацію, розвивати комунікативні навички в спілкуванні з дорослими і однолітками, розвивати вміння володіти мовою як засобом спілкування, розвивати передумови ціннісно - смислового сприйняття і розуміння творів мистецтва (мультиплікації, стимулювання співпереживання персонажам мультфільмів, розвивати фізичні якості , такі як координація і гнучкість

виховні:

Виховувати самостійність, цілеспрямованість і саморегуляцію власних дій, емоційну чуйність, формування готовності до спільної діяльності з однолітками, формування позитивних установок до різних видів праці і творчості.

Словникова робота - формування словникового запасу за допомогою закріплення слова «електрику», вчити диференціювати навколишні предмети на види (інструменти, побутові прилади, вчити висловлювати свої думки, використовуючи для цього мова, ситуацію спілкування

Методичні прийоми:

Показ слайдових і відео - презентацій з уривками з мультиплікаційних фільмів, бесіда, питання до дітей пошукового і уточнюючого характеру, Сюрпризний момент, ігрова ситуація «Збери електричний ланцюг», показ способів дії, словесне заохочення, слайдовая презентація «Побутові прилади», гра «Можна -не », загадування загадок, физкультминутка« допомогатор »

Матеріали та обладнання: екран, проектор, стіл дитячий, робот - іграшка, плакат з інструкцією «Батарейка», батарейки, костюм Сімки, мультфільм «Фіксікі», ліхтарик

Попередня робота:

Перегляд мультфільму «Фіксікі», бесіди про побутові електричні прилади, розглядання наочно - дидактичного посібника «Побутова техніка» (з серії «Світ в картинках»)

хід заняття

Діти входять в зал, сідають на стільчики. Звучить пісня «Хто такі Фіксікі» з демонстрацією на екрані проектора заставки мультфільму. Виходить вихователь в костюмі Сімки.

Сімка. Доброго дня!

Я маленький Фіксікі по імені Сімка.

У приладі будь-якому заміню я пружинку.

Ще я стежу, щоб ці хлопчаки -

Дім Дімич і Нулик - пустували не дуже.

Мене Ви, хлопці, дізналися?

Ми з вами в мультфільмі зустрічалися, в журналі.

З нулики разом я часто граю

Дім Дімич прилади лагодити допомагаю!

Діти. Так, ми тебе дізналися, Сімка!

Сімка. Так, я Сімка, сестра нулики, мого улюбленого шалунишки і великого експериментатора в області електрики. Він знає всі електричні прилади. Електроприлади, як каже Дедус, це складні пристрої, які харчуються електрикою. Вони як добрі чарівники виконують різноманітну домашню роботу. Без них людині було б важко. Діти, а у вас вдома є електроприлади? Які? Назвіть їх.

Діти називають прилади.

Сімка. Хлопці, зараз я буду загадувати загадки про електричні побутових приладах (на екрані проектора демонструється дидактична гра - презентація «Побутові прилади»). Діти відгадують прилади.

Сімка. А чи знаєте ви, як потрібно поводитися з електричними приладами? Я пропоную пограти в гру «Можна - не можна». Якщо ви зі мною згодні, то говорите улюблене словечкоНоліка ... Тидищ! А якщо немає - топайте ногами!

1. Засовувати в електричну розетку сторонні предмети (тупають ногами)

2. Включати настільну лампу (Тидищ)

3. Торкатися руками оголених проводів (тупають ногами)

4. Включати чайник (Тидищ)

5. Торкатися до включеним електропроводів мокрими руками (тупають ногами)

6. Залишати ввімкнені електроприлади без нагляду (тупають ногами)

7. Користуватися несправними приладами (тупають ногами)

8. Включати світло в квартирі (Тидищ)

Сімка. А як можна назвати одним словом те, що я зараз назву. Пропоную гру «Що це таке?»

1. Пила, дриль, молоток ?. інструменти.

2. Холодильник, пилосос, пральна машина ?. побутова техніка

... Тидищ!

Сімка. Побутова техніка, правильно! Діти, а що ж треба зробити, щоб електроприлади заробили?

Діти. Включити в розетку.

Сімка. Правильно, для того, щоб прилади працювали, їх включають в розетку - вхідні ворота в електричну мережу. А що ж таке невидиме там сидить, що змушує прилади працювати?

Діти. Струм!

Сімка. Тидищ! Правильно, електричний струм біжить по дротах і змушує прилади працювати.

Струм біжить по дротах,

Світло несе в квартиру нам,

Щоб працювали прилади,

Холодильник, монітори,

Кавомолки, пилосос,

Струм енергію приніс.

Я пропоную вам в цьому переконатися самим. Пограємо в тихе і добре електрику, гру «Збери електричний ланцюг»: візьмемося за руки і уявімо, що це - електричний провід, ланцюг замикаємо, з'єднуємо (діти з'єднують руки, у сімки загоряється в руці ліхтарик) ліхтарик горить! Але варто нам розімкнути електричний ланцюг, ліхтарик ... гасне (гра повторюється 3-4 рази).

Сімка. Але струм може бути небезпечний. Все залежить від того, як правильно поводитися з електричними приладами. (демонструє слайди з небезпечними ситуаціями).

Сімка. Ми трохи втомилися. А щоб ви відпочили, на допомогу прийде «допомогатор» - спеціальний комплекс танцювальних підготовчих вправ.

Физкультминутка «Дриц - тицПомогатор» (з демонстрацією на екрані)

Сімка. Хлопці, у Дім Дімич зламалася улюблена іграшка - Робот. В чому справа, давайте дізнаємося.

Діти (розглядають іграшку). Немає батарейок, у іграшки закінчилося електрику.

Сімка. Батарейка - пристрій, в якому живе електрику. Це прилад, який не потребує включення в розетку. У мене є запасні батарейки. Хто знає, як встановлювати батареї? Ось інструкція, як встановлювати, для тих хто не знає (показує плакат з інструкцією). Будемо діяти за інструкцією - з'єднуємо плюс з плюсом, мінус з мінусом (діти допомагають встановлювати батарейки). Готово!

(Сімка демонструє робота в русі. Діти рухаються разом з роботом під музику робота.)

Сімка. Завдання виконано, іграшку полагодили. Які ви молодці! Мені пора назад в мультяшних країну Фіксікі, а вам хлопці, я бажаю подальшого перегляду нових пригод нулики і Дім Дімич, і моїх, звичайно. До побачення!

Використана література:

1. Федеральний державний освітній стандарт дошкільної освіти: Накази і листи Міністерства освіти та науки РФ - ТЦСфера, 216

додаток:

Пісня «Дриц - тицПомогатор»

телевізор,

телевізор,

Телевізор, телевізор,

Те-те-ті-ті-телевізор,

Дриц - тиц - телевізор,

Дриц - тиц - телевізор,

Дриц - тиц - телевізор,

І два Фіксікі всередині

вентилятор,

вентилятор,

Вентилятор, вентилятор,

Ве-ве-ве-ве - вентилятор,

Дриц - тиц - вентилятор,

Дриц - тиц - вентилятор,

Дриц - тиц - вентилятор,

І два Фіксікі всередині