• Хід заняття.
  • Сценарій заняття-прогулянки «Екологічна стежка. зима »




    Дата конвертації22.05.2017
    Розмір6.01 Kb.
    Типзима

    Юлія Волгіна
    Сценарій заняття-прогулянки «Екологічна стежка. зима »

    Сценарій заняття-прогулянки «Екологічна стежка. зима »

    Тема Екологічна стежка

    Вид заняття узагальнюючий

    Тип заняття Цільова прогулянка

    Час 30 хвилин

    Кількість дітей 16 осіб

    Мета: Узагальнити знання дітей про об'єкти екологічної стежки в зимовий період;

    Завдання I Освітні:

    Закріплювати вміння дітей впізнавати і називати дерева на екологічної стежині дитячого садка.

    Систематизувати знання про деякі особливості будови дерева.

    Закріпити знання про сезонні зміни об'єктів екологічної стежки.

    II Розвиваючі:

    Розвивати у дітей пам'ять, увагу, вміння співвідносити в іграх руху зі словами.

    Розвивати уміння зосереджувати свою увагу на розглянутих об'єктах.

    Розвивати уваги слухати питання і відповідати на нього повним поширеним пропозицій.

    III Виховні:

    Виховувати інтерес до різноманітності навколишнього світу, прагнення до збереження його різноманіття.

    Виховувати любов до природи через пряме спілкування з нею, сприйняття її краси і різноманіття.

    Матеріали і устаткування: Об'єкти екологічної стежки. Лист за формою сніжинки від Еколёнка Ялинки, маска ведмедя, частування для птахів, дуги. Костюм еколёнка Ялинки.

    попередня робота

    Розглядання зимових ілюстрацій і фотографій із зображенням зимових пейзажів. Спостереження за птахами. Розгляд дерев, малювання зимових пейзажів. Заучування вірша Н. Меркушова «Горобина»

    Хід заняття.

    організаційний момент

    Діти в роздягальні знаходять лист від еколого.

    - «Дорогі мої маленькі друзі, здрастуйте! Я дуже рада, що ви не забуваєте мене. Сьогодні я запрошую вас в подорож по нашій північній природі, в кінці якого вас чекає сюрприз. Ви зможете помилуватися красою північної природи, дізнатися щось нове і цікаве. Чекаю вас на вашій ділянці.

    Ваш друг - Ялинка.

    Сценарий занятия-прогулки «Экологическая тропа. Зима»

    -Хлопці, сьогодні ми вирушимо в гості Еколятам. Подивимося, що змінилося з приходом зими на на нашій ділянці.

    Діти виходять на вулицю, їх зустрічає Ялинка.

    I частина

    Т. П. Привіт діти, дізналися мене? Я - Ялинка.

    Вихователь: Діти а ви помітили що змінилася у Ялинки з тих пір як ми розлучилися.

    Звичайно, вона одяглася по сезону: в теплу шубу шапку і валянки.

    Т. П. На вулиці стало морозно, і я одяглася тепліше. Відгадайте, про який час року говориться в загадці?

    Запорошені доріжки,

    Прикрасила віконця,

    Радість дітям подарувала

    І на санках прокотила.

    -Правильно, про зиму! Стало холодно! Сонце рідше з'являється, світить, та не гріє.

    Діти подивіться на небо, що ви бачите? (небо, сніг йде)

    - що таке сніг?

    - як утворюються замети?

    Ялинка запрошує дітей погуляти по екологічній стежці і уважно подивитися, які навколо відбулися зміни.

    II частина.

    Физминутку

    Ялинка - діти, а де ж клумби з квітами?

    Діти розкопують лопатами сніг, дивляться, що сталося з рослинами та квітами з появою снігу.

    Вихователь узагальнює відповіді дітей: «На клумбі квітів немає лише опале насіння знаходиться в землі і вони надійно вкриті снігом. Навесні коли сонце пригріє, розтане сніг, насіння проросту, на клумбі знову будуть цвісти квіти ».

    Ялинка -А наша екологічна стежка веде нас далі, до пня.

    Вихователь -Щоб пройти нам далі по стежці, потрібно проповзти через тунель (дуги) і бігом за ялинкою.

    Ялинка - Перед нами пень. Як з'явився пень? А як ви думаєте, хто тут живе і чому їх не видно? (Відповіді дітей).

    - Звичайно, вони сховалися і чекають весняного потепління. Взимку всі комахи сплять.

    Ялинка - Подивіться, хлопці, близько пня дехто сидить (дитина в масці ведмедя). Як Ви думаєте, що роблять ведмеді в цю пору року? А ми його потривожили ...

    Рухлива гра «Втечи від ведмедя»

    Т. П. Діти подивіться, на стежці є дерево, на якому взимку важать ягоди. (Показують на горобину)

    - Яке це дерево? (Відповіді дітей).

    -Правильно, це горобина. Ну, для того щоб підійти до горобини, нам треба пройти по заметах. А щоб ніхто не застряг в снігу, йдемо один за одним слід-в слід. Йдіть за мною.

    - Зверніть увагу, як красиво виглядають грона ягід, на яких лежить сніг.

    -А як ви думаєте, для кого тут розвішані годівниці? (Відповіді дітей).

    - Годівниці змайстрували для того, щоб підгодовувати птахів у зимовий період. Взимку птахам особливо важко знайти корм, він замерз або знаходиться під снігом.

    -Кожна пташка любить свій корм. Синичок можна погодувати салом; виробів, голубів і ворон - хлібними крихтами, насінням та крупою; снігурів ягодами горобини.

    - Які птахи прилітають до нас на ділянку взимку? (Відповіді дітей)

    Якраз цей корм виявився у мене в сумочці. Давайте погодуємо птахів.