Сценарій свята «В гостях у майстра Карандаша»




Скачати 16.08 Kb.
Дата конвертації02.05.2017
Розмір16.08 Kb.
ТипМонотипія. Майстер-класи, малюнки, заняття

Людмила Чуприна
Сценарій свята «В гостях у майстра Карандаша»

Сценарій свята «В гостях у Майстра Карандаша»

Тема: «В гостях у Майстра Карандаша»

Мета: формувати художні знання, вміння і навички в ізоіскусства.

Освітні завдання: закріпити знання про основні і складових кольорах, теплою і холодною гамі кольорів, порядку розташування кольорів в колірному спектрі. Продовжувати вчити дітей нетрадиційним способам малювання, використовуючи знання і вміння, отримані на попередніх заняттях, сприяти появі задуму, образу при виконанні роботи.

Розвиваючі завдання: розвивати фантазію, творчість, уяву. Дрібну моторику. Продовжувати розвивати почуття кольору, вчити впізнавати і використовувати холодні і теплі відтінки.

Виховні завдання: Залучати дітей до дивовижного світу мистецтва, формувати інтерес до малювання, виховувати дружні відносини один до одного.

Попередня робота:

Оформлення центральної стіни: різнобарвне сонечко, метелики, птахи, кольорові олівці, квіти.

• Оформлення переднього плану сцени: чорна тканина на ній зображення сумного сонечка без промінчиків.

• Розучування з дітьми загадок, віршів, пальчикової гімнастики.

• Виготовлення костюма для Майстра Карандаша.

• Виготовлення коробки з олівцями для сюрпризних моменту.

• Підготовка виставки дитячих малюнків «Ми малюємо».

устаткування:

• Графічне зображення сонечка без променів і сонечка з сімома самостійними променями, пофарбованими квітами спектра.

• Конверт, який містить розрізане на вісім частин зображення Майстри Карандаша, в якому написано: «Дорогі хлопці! Запрошую вас здійснити захоплюючу подорож по надзвичайною країні ».

• Слово «ИЗО», заховане в картинках.

«Відгадки на загадки»: альбомні листи, фарби, пензлики різної товщини, підставки під пензлика, 7 склянок з водою, серветки, прості олівці.

• М'ячик для гри «Назви ласкаво своє ім'я».

• Іграшки по 2-3 різного кольору (з 7 кольорів веселки, для рухомий гри «Знайди іграшку такого ж кольору», картки різного кольору.

хід заняття

Вихователь: Хлопці, у нас сьогодні багато гостей давайте привітаємося і подаруємо нашим гостям свої чудові посмішки, молодці. А тепер поверніться до мене візьміться за руки. Згадайте, як вас ласкаво називають. Ми будемо кидати один одному м'ячик, і той, до кого м'ячик потрапить в руки, називає одне або кілька своїх ласкавих імен.

Діти називають свої імена.

Які ж у вас всіх гарні імена. Ви знаєте, хлопці сьогодні вранці:

Хтось кинув нам в віконце,

Подивіться листа,

Може це промінчик сонця,

Що лоскоче нам в обличчя?

Може це Воробьішко,

Пролітаючи, зронив?

Може кіт лист як мишку

На віконце заманив?

Вам хочеться дізнатися від кого лист? Тоді треба постаратися і зібрати ціле з частин.

Вихователь дістає з конверта кольорові шматочки. Дидактична гра «Збери картинку».

Вихователь: Хто ж це? Ну, звичайно, це ж Майстер Олівець. Хто прислав нам лист тепер ясно! Але от цікаво, куди ж нас запрошує Майстер Олівець?

Вихователь читає лист.

Хлопці в листі йдеться про надзвичайну країні, яка існує тільки в нашій уяві. А назва сховалося в цих картинах, розгляньте, що тут зображено. Виділіть перший звук з кожного слова і з'єднайте їх разом. Хто перший прочитає, відповідь шепнёт мені на вушко.

Діти виконують завдання.

Правильно, молодці, що ж означає слово образотворчого мистецтва? Які слова в ньому сховалися? Правильно хлопці, образотворче мистецтво, від слова зображати, що означає малювати. А це велике мистецтво. Так ось куди нас запрошує Майстер Олівець! Ну що, ви згодні вирушити в

подорож по країні образотворчого мистецтва? Тоді в дорогу! Закрийте очі, візьміться міцно за руки ми вирушаємо.

Ми в казці сьогодні побуваємо друзі,

Візьмемо з собою знанья,

Без них нам не можна.

Нас чекають пригоди, загадки, гра,

Вміти малювати в нагоді завжди!

Звучить сумна музика, з'являється Майстер Олівець.

Вихователь: Доброго дня Майстер Олівець, чому ви такий сумний? І чому у вашій країні так сумно, так темно?

Майстер Олівець: В нашій країні художників світить сонечко, але особливе, не таке як у вас. Воно складається з декількох квітів, причому кожен колір варто строго на своєму місці, точно так же, як у веселці. Зла чарівниця Чернільда ​​викрала сонечко, і розкидало його по всій країні. І що тепер робити я не знаю?

Вихователь: Хлопці, допоможемо Майстру Карандашу знайти сонечко.

Діти знаходять різнокольорові частини сонечка.

Вихователь: Ну, ось бачиш, Майстер Олівець, які молодці наші хлопці, швидко відшукали всі частини сонечка. Хлопці давайте з вами згадаємо чарівну фразу про веселку, яка сховалася у вірші.

семибарвна дуга

Над будинками встала

Це діти веселка

Вихователь нам сказала

Якщо дощ іде, але сонце,

Яскраво світить з висоти

Веселку зустрічай в віконце

Сім кольорів побачиш ти

Сім кольорів як на параді

Щоб не забути їх лад

Ти запам'ятай жартома

Для себе віршик простий.

Як одного разу Жак дзвонар

Міський зламав ліхтар

У кожному слові першою літерою

Позначений кожен колір

Якщо вірно зрозумів, ну-ка

Назви мені весь букет.

Вихователь: Що ж це за чарівна фраза?

Діти називають чарівну фразу і збирають сонечко по колірному спектрі. На стіні з'являється зображення усміхненого сонечка, звучить весела музика.

Діти: Добро перемогло зло, і ми перемогли злу чарівницю Чернільду.

Майстер Олівець: Спасибо ребята, ви врятували мою країну. Тепер тут знову світло і красиво, світить різнобарвне сонечко. Ви справжні чарівники.

Вихователь: Так, Майстер Олівець, наші діти дійсно маленькі чарівники, навіть просту воду вони можуть перетворити в веселку.

Хлопці перед вами 7 склянок з чистою водою і 3 основні фарби. Які? Чому їх називають головними. У чому їх секрет?

Відповіді дітей.

Вихователь: Змішуючи фарби, ви повинні отримати 7 кольорів веселки і розставити їх в порядку колірного спектра. Але спочатку ви повинні взяти пензля, якого кольору виявиться пензлик, в цей колір ви і перетворюєте воду в склянці, але раніше не забудьте назвати колір, який вам дістанеться.

Діти беруть кісочкі і змішують фарби з водою, отримуючи основні і складені кольори.

Майстер Олівець: Молодці хлопці, ви справжні чарівники. Я знаю, ваші діти люблять малювати. І хочу, щоб ви хлопці стали справжніми художниками.

Вихователь: А що для цього потрібно?

Майстер Олівець: Потрібно мати фарби, пензлик, фантазію і працьовитість. У мене все це є. Хочете перевірити?

Вихователь: Звичайно, хочемо.

Майстер Олівець: Будь ласка, перевіряйте я готовий!

Вихователь: Ну що ж, давайте спробуємо. Для початку намалюйте бублик.

Майстер Олівець приймається за роботу. Звучить весела музика.

Вихователь: Як справи? Намалювали?

Майстер Олівець: (простягає чистий аркуш паперу) Ось!

Вихователь: А де ж бублик?

Майстер Олівець: Я його з'їв!

Вихователь: Гаразд, тоді попрошу вас намалювати склянку з молоком.

Майстер Олівець: Добре! Це для мене дрібниця!

Під веселу музику Майстер Олівець вдає, що працює.

Майстер Олівець: Ось, отримаєте! (простягає чистий аркуш паперу)

Вихователь: Молоко, значить, випили, ну звичайно, адже ви з'їли бублик. А де ж склянку?

Майстер Олівець: Стакан прозорий. Його не видно!

Вихователь: Ось, що фантазія у вас є, а працьовитості я щось не помітила.

Майстер Олівець: Гаразд, гаразд, я пожартував, а у ваших дітей є працьовитість?

Вихователь: Наші діти дуже люблять малювати, але малюють вони не тільки пензлем і олівцями, а знають ще багато способів і прийомів в малюванні.

Майстер Олівець: Невже, і чим же ще можна малювати?

Діти розповідають про прийоми і способи малювання (стусаном, друкуванням, набризком, по мокрому папері, ватою, пальчиками, долонькою, технікою монотипії)

Майстер Олівець: Як же це все цікаво.

Про диво дивне мистецтво!

У ньому пристрасть, і краса, і почуття!

Тут все тремтять і творять,

І спрагою творчості горять!

Я почув, що ви дуже багато знаєте. Але хочу переконатися, чи дійсно ви вмієте так само красиво малювати, як говорити. Зараз я кожному загадаю загадку, а ви спробуєте намалювати відгадку.

По весні в лісі високому

На узліссях і в глушині

Всіх я смачним, солодким соком

Пригощаю від душі. (Береза)

На хвилину в землю вріс

Різнобарвний диво міст.

Чудо майстер змайстрував

Міст високий без перил. (Веселка)

пташка невеличка

ніжки має

А ходити не вміє.

Хоче зробити шажок-

Виходить стрибок. (Воробей)

Спав квітка і раптом прокинувся

Більше спати не захотів.

Ворухнувся, стрепенувся,

Злетів вгору і полетів. (Метелик)

Є один такий квітка,

Чи не вплетёшь його в вінок.

На нього подуй злегка,

Був квітка, і немає квітки. (Кульбаба)

Фью, фью! пташка виспівує

І квіточку розквітає,

І земля дивиться на нас

Мільйоном синіх очей. (Фіалка)

Довга шия, білий пух

Важливо плаває в ставку,

Восени летить на південь. (Лебідь)

Вихователь: Ну, що хлопці, впораєтеся з таким завданням Майстри Карандаша? Щоб дізнатися, хто, де буде працювати, подивіться уважно на підставки під пензлика на столах і на свій одяг. Колір вашого одягу відповідає кольору підставок під пензлика.

Треба взятися всім за справу

Завдання виконати вміло,

Щоб красиво малювати

Треба правила всім знати

Все до столів підійдіть.

Чи не штовхайтесь, не поспішайте.

Сядьте прямо не сутультесь,

І кисті не балуйтесь!

Вихователь: Хлопці, перш, ніж приступити до роботи давайте згадаємо правила малювання.

Вертикально кисть тримайте.

Потім в фарбу опустіть,

Опускайте тільки ворс,

Та не брудніть свого носа.

Якщо всім малюєш ворсом

Регулюй свій натиск

Тонкою лінією ведіть

І на кисть ви не тисніть.

Фарбу зайву на кисті,

Дуже довго не тримай.

Щоб не капнула на листочок,

Про край баночки зніми.

Кисть промий водою чистою,

Про серветку промокни.

Набери потрібну фарбу

І малюнок сотвори.

Хлопці, я знаю, що ви дуже дружні, а ваші пальчики вміють дружити?

Давайте подивимося.

Дружать в нашій групі

Дівчата й хлопчики.

Пальці обох рук з'єднуються ритмічно в замок.

Ми з вами подружимося

Маленькі пальчики.

Ритмічне хитання мізинців.

Раз два три чотири п'ять,

Починай вважати знову.

Почергове торкання пальців обох рук, починаючи з мізинців.

Раз два три чотири п'ять,

Ми закінчили рахувати.

Руки вниз, струсити кистями.

вихователь:

1, 2, 3, 4, 5, починаємо малювати,

У кого виникло питання,

Ви не вішайте свій ніс,

Чи не вставайте, що не галасуйте,

Тихо руку підніміть.

До вас до всіх я підійду

І звичайно допоможу.

Діти під музику малюють.

Физминутку.

Казка про фарби.

Якщо б все на світі було

Однакового кольору,

Обертальні рухи головою.

Вас би це розсердило

Або радувало це?

Нахили голови вперед і назад.

Бачити світ звикли люди

Білим, жовтим, синім, червоним ...

Руки на поясі, нахили тулуба вліво вправо.

Нехай же все навколо нас буде,

Дивним і різним!

Стрибки на лівій, правій, двох ногах ...

Діти закінчують свої малюнки, старші діти продовжують домальовувати, а малюки після закінчення роботи грають з Майстром Олівцем в рухливу гру «Знайди іграшку такого ж кольору».

Майстер Олівець: Хлопці, я хочу пограти в гру, яка називається «Знайди іграшку такого ж кольору».

Вихователь: Майстер олівець, подивися, як постаралися діти. Вони тобі зараз розкажуть, що намалювали і якими способами.

діти:

Я намалювала березу, стовбур і гілочки малювала пензликом, і чорною фарбою, а листочки м'ятою папером використовувала зелену фарбу

Я намалювала блакитною фарбою озеро, білою фарбою лебедів, лебедів малювала стусаном.

Я намалював різнокольорову веселку, використовував широкий пензлик.

Я намалювала долонькою виробів, коричневою фарбою, а дзьоб і лапки чорною фарбою.

Я намалювала кульбаба, листочки і стебло тонким пензликом, а сама квітка білою фарбою, стусаном.

Я намалювала метелика, використовувала фарби різного кольору, методом монотипії.

Я намалювала фіолетовою фарбою фіалку пальчиком.

Майстер Олівець: Які ви молодці хлопці.

діти:

І в шість і в десять років,

І в п'ять

Всі діти люблять малювати

І кожен сміливо намалює

Все, що його цікавить

Квіти, малюнки, ліс і казки

Все намалює, були б фарби,

Так аркуш паперу на столі

І мир на всій на всій землі.

Майстер Олівець:

Хлопці, дякую всім,

За ваше чудное мистецтво,

Олівці свої дарую,

Один два три,

Олівчик мій чарівний,

Чудеса скоріше твори!

Тут замість стрижня є сюрприз

Вам за малюнки цей приз.

Ну що ж прощатися нам пора.

До нових зустрічей, поки друзі!

Вихователь: До побачення, Майстер Олівець, і нам хлопці пора вирушати додому.

Встаньте в коло. Давайте покладемо руки на плечі один одному, трохи так постоїмо, подивимося уважно один на одного і подумаємо, хто вам сьогодні найбільше сподобався на сьогоднішньому занятті, кого б вам хотілося подумки подякувати. Подумки скажіть імена хлопців, яких вам хотілося б подякувати. А тепер спробуємо уявити тих людей, з якими вам сьогодні належить, ще зустрінеться. З ким із них вам хотілося б поділитися тією радістю, яку ви отримали сьогодні на занятті. Подумки скажіть їх імена. Тепер посміхнемося, один одному і закінчимо заняття.

Використовувана література.

• Васильєва Л. Н. розвиваючі ігри для дошкільнят. Ярославль «Академія розвитку». 1 997.

• Ковалько В. І Азбука фізкультхвилинок для дошкільнят. Москва. «ВАКО» 2006.

• Бодня О. В Пальчикова гімнастика. Москва АСТ «Астрель». 2006.

• Сухін І. Г 800 загадок. Москва «Нова школа». 1996.

• Бодня О. В. Пальчикова гімнастика. Москва АСТ «Астрель». 2006.



Скачати 16.08 Kb.