Сценарій свята, присвячений Дню літньої людини




Дата конвертації17.06.2019
Розмір4.5 Kb.
ТипДень літньої людини. 1 жовтня

Сергій Трифонов
Сценарій свята, присвячений Дню літньої людини

Сценарій свята, присвячений дню літньої людини. (середня група)

Вихователь Трифонов С. А.

Мета: Розповісти дітям про те, що існує таке свято як день літньої людини.

Завдання: 1. Формувати основи морального виховання дітей дошкільного віку.

2. Допомогти дітям в поняття хто, такі літні люди, і як з ними треба спілкуватися.

3. Продовжити виховувати у дітей бажання любити і поважати літньої людини.

Матеріал: фотографії, пластилін, стека, велику тацю, магнітофон з веселою музикою, імпровізована пічка, альбом.

Попередня робота: принести заздалегідь фотографії своїх бабусь і дідусів. Пограти в гру «Холодно-Горячё» - розповісти правила гри.

Учасники: бабуся (переодягнений помічник вихователя, вихователь.

Хід заняття:

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, що сьогодні у нас свято присвячений дню літньої людини. А ви знаєте хто такі люди похилого віку?

Діти: Так. Бабуся, дідусь (можливо пра)

Вихователь: Правильно. Я дивлюся у вас на столі лежать фотографії (я). А що на ній (них) зображено.

Діти: відповіді дітей (діти починають відповідати по черзі, хто зображений на фотографії, можна розповісти, чим займаються або займалися їх бабусі й дідусі).

Вихователь: Молодці. Як ви всі дуже багато знаєте про своїх бабусь і дідусів.

Раптом хтось стукає голосно в двері. Двері відчиняються і входить бабуся.

Бабуся: Доброго дня дітлахи. А ви знаєте хто я?

Діти: Бабуся.

Бабуся: Правильно. Ой, щось я втомилася поки до вас йшла. Подав би хто-небудь мені стільчик.

Гра «Холодно і горячё».

Вибирається 1 дитина. Він іде в спальню, а тим часом вихователь ховає стілець. Дитина виходить і починає шукати стілець. Використовуючи підказки «Холодно або горячё». Холодно - далеко від стільця, гаряче - близько.

У гру грають кілька разів.

Бабуся: Ой, спасибі. Вшанували. Тепер можна і відпочити.

Вихователь: Хлопці, а як ви думаєте, що вміють робити люди похилого віку.

Діти: Дідуся працюють, фарбують, теслювали. Бабусі печуть пироги, млинці.

Бабуся: Я те саме можу спекти пиріг. Хоч з картоплею, хоч з капустою, хоч з м'ясом.

Вихователь: Хлопці, а ви вмієте пекти пироги?

Діти: Ні!

Вихователь: Бабуся, а навчи, будь ласка, нас пекти смачні пироги.

Дітям лунає пластилін, стека. Уважно слухають бабусю і виконують всі ті ж рухи бабусі.

Бабуся: Слухайте уважно і запам'ятовуйте. Беремо тісто (пластилін) робимо з нього круглий млинець. Після чого робимо начинку (відщипується невеликий шматочок тесту або пластиліну і катається маленький кружечок). Кладемо начинку на тісто, красиво загортаємо і кладемо на піднос і в грубку для повного приготування.

Вихователь: Ну, поки у нас готуються наші пироги, пропоную потанцювати.

Вихователь включає веселу пісню і починає з дітьми танцювати.

Після танцю витягуємо пироги з печі і милуємося своєю виконаною роботою.

Вихователь: Які ж у нас вийшли гарні пироги.

Бабуся: Ох, таких смачних пирогів і у мене не виходили. Молодці хлопці. Ну, що хлопці пора мені йти додому, піду і своїх онуків навчу пекти пироги. До побачення.

Діти: Досвіданія, бабуся.

Вихователь починає підводити підсумок даного заходу

Вихователь: Хлопці, так яке сьогодні свято? Хто до нас приходив? Чим ми з вами займалися? Молодці. Не забудьте, коли сьогодні прийдете додому зателефонуйте бабусям і дідусям, обійміть їх. Привітавши їх зі святом.

Після заняття все виготовлені пироги підписати і покласти в роздягальню, на шафки. Для показу батькам.

Фотографії вкласти в альбом «Бабуся, дідусь і Я».