• Хід заняття
  • Сценарій розробки інтегрованого заняття старшої, підготовчої групи «Чарівний світ весни»




    Скачати 13.41 Kb.
    Дата конвертації17.05.2019
    Розмір13.41 Kb.

    Любов Треніна
    Сценарій розробки інтегрованого заняття старшої, підготовчої групи «Чарівний світ весни»

    Сценарій розробки інтегрованого заняття старшої, підготовчої групи

    Нефтеюганского районного муніципального

    дошкільного навчального бюджетного

    установи «Дитячий садок« Ялинка »

    п. Юганска Об

    Треніна Любов Миколаївна

    Тема: «Чарівний світ весни».

    мета:

    Узагальнити уявлення дітей про ознаки весни, використовуючи різні види освітньої діяльності (музику, художнє слово, пізнання, читання художньої літератури і образотворчу діяльність).

    завдання:

    освітні:

    • закріплювати знання по змішуванню на палітрі світлих, теплих, весняних відтінків при малюванні квітів первоцвітів;

    • закріплювати вміння узагальнювати і систематизувати ставлення до пори року;

    • удосконалювати художньо-мовні виконавські навички дітей при читанні віршів;

    • розвивати вміння імпровізувати під музику, складати власні композиції зі знайомих рухів;

    • закріплювати практичні навички виразного виконання пісень, чути і розуміти музичний характер і настрій, виражені в музиці;

    Розвиваючі:

    • сприяти розвитку мислення, фантазії, пам'яті, музичного слуху;

    • розвивати вміння бачити красу створеного зображення;

    • розвивати почуття ритму, вокально-хорові навички;

    формувати світосприйняття, почуття композиції, уяви.

    виховні:

    • виховувати дбайливе ставлення і любов до природи через музику, образотворчу діяльність, художнє слово;

    • виховувати самостійність, доброзичливість, акуратність;

    • виховувати інтерес до образотворчої діяльності та музичної.

    Словникова робота: схвильована, рвучка музика; первоцвіт.

    Очікуваний результат:

    Діти повинні вміти імпровізувати під музику, складати власні композиції зі знайомих рухів, виразно виконувати пісні, чути і розуміти музичний характер і настрій, виражене в музиці. Також у дітей має бути розвинене мислення, фантазія, пам'ять, музичний слух, почуття ритму, вокально-хорові навички.

    Попередня робота:

    Розучування віршів про весну, розгляд картин, розучування пісні, слухання музики П. І. Чайковського «Пролісок», замальовки копзінок.

    матеріал:

    Гуаш, пензля, палітри, олівці прості, вази з квіточками, коробочка, ілюстрації, картина весни, емблеми, квіти, звукозапис, портрет композитора, парасольку.

    Було присутнє 8 дітей.

    Методи і прийоми: 1. Словесний (бесіда, відгадування загадок, питання до дітей, повторення, нагадування, заохочення).

    2. Наочний (показ демонстраційних матеріалів, розгляд картин, малюнків).

    3. Ігровий (завдання, ігрова ситуація).

    4. Практичний (вправи, хоровод).

    5. Метод контролю (спостереження. Аналіз колективної роботи)

    Тема: «Чарівний світ весни».

    мета:

    Узагальнити уявлення дітей про ознаки весни, використовуючи різні види освітньої діяльності (музику, художнє слово, пізнання, читання художньої літератури і образотворчу діяльність).

    завдання:

    освітні:

    • закріплювати знання по змішуванню на палітрі світлих, теплих, весняних відтінків при малюванні квітів первоцвітів;

    • закріплювати вміння узагальнювати і систематизувати ставлення до пори року;

    • удосконалювати художньо-мовні виконавські навички дітей при читанні віршів;

    • розвивати вміння імпровізувати під музику, складати власні композиції зі знайомих рухів;

    • закріплювати практичні навички виразного виконання пісень, чути і розуміти музичний характер і настрій, виражені в музиці;

    Розвиваючі:

    • сприяти розвитку мислення, фантазії, пам'яті, музичного слуху;

    • розвивати вміння бачити красу створеного зображення;

    • розвивати почуття ритму, вокально-хорові навички;

    • формувати світосприйняття, почуття композиції, уяви.

    виховні:

    • виховувати дбайливе ставлення і любов до природи через музику, образотворчу діяльність, художнє слово;

    • виховувати самостійність, доброзичливість, акуратність;

    • виховувати інтерес до образотворчої діяльності та музичної.

    Словникова робота: схвильована, рвучка музика; первоцвіт.

    Очікуваний результат:

    Діти повинні вміти імпровізувати під музику, складати власні композиції зі знайомих рухів, виразно виконувати пісні, чути і розуміти музичний характер і настрій, виражене в музиці. Також у дітей має бути розвинене мислення, фантазія, пам'ять, музичний слух, почуття ритму, вокально-хорові навички.

    Попередня робота:

    Розучування віршів про весну, розгляд картин, розучування пісні, слухання музики П. І. Чайковського «Пролісок», замальовки копзінок.

    матеріал:

    Гуаш, пензля, палітри, олівці прості, вази з квіточками, коробочка, ілюстрації, картина весни, емблеми, квіти, звукозапис, портрет композитора, парасольку.

    Було присутнє 8 дітей.

    Методи і прийоми: 1. Словесний (бесіда, відгадування загадок, питання до дітей, повторення, нагадування, заохочення).

    2. Наочний (показ демонстраційних матеріалів, розгляд картин, малюнків).

    3. Ігровий (завдання, ігрова ситуація).

    4. Практичний (вправи, хоровод).

    5. Метод контролю (спостереження. Аналіз колективної роботи)

    Хід заняття:

    1 частина. Вступна частина. 3 хвилини

    Організаційний момент. Музичне вітання «Здрастуйте, хлопці». (В руках у музичного керівника красива коробочка).

    Бесіда музичного керівника з дітьми.

    Педагог звертається до дітей: «Хлопці, сьогодні я вас запрошую в чарівний світ звуків, фарб і віршів, які знаходяться в цій красивій коробочці.

    Тихо-тихо встанемо поруч,

    Входить музика в наш будинок.

    У дивовижному вбранні,

    У різнобарвному, расписном!

    (в запису звучать звуки дощу)

    Хлопці, що ви чуєте?

    (відповіді дітей).

    -

    Проблемно-ігрова ситуація.

    Хлопці, здається, пішов дощ, де ж моя парасолька? (Дістає і відкриває парасольку, ховаючи під ним дітей, а в цей час коробку прибирають).

    Ось і закінчився дощик.

    Вдалину біжать лісові стежки,

    Тануть в серпанку блакитний,

    Це музика квапить,

    І кличе нас за собою ...

    (М. Р. озирається, шукає свою коробочку).

    -А де ж моя коробочка? Ви не бачили? Куди ж вона поділася? (відповіді дітей). Де ж ми будемо шукати звуки, фарби, вірші? (відповіді дітей).

    -Правильно, за віршами ми вирушимо до поета. Звуки знайдемо у композитора, а фарби нам подарує художник. Ну що ж, в шлях на пошуки чарівної коробочки. Давайте станемо один за одним і поїдемо на машині.

    2. Основна частина. (23 хвилини)

    Рішення проблемно-ігровій ситуації.

    Гра «Ми шофери» (з рухами).

    Їдемо, їдемо на машині,

    Натискаємо на педаль

    Газ включаємо, вимикаємо,

    Дивимося уважно ми вдалину.

    Двірники стирають краплі,

    Вправо, вліво чистота,

    Волосся куйовдить вітер,

    Ми шофери хоч куди.

    М. Р. Ми в чарівний світ потрапили,

    Ми тут раніше не бували,

    Сповнений звуків цей ліс,

    Дуже багато тут чудес ...

    -Подивіться як тут красиво, скільки квітів, світла (звернути увагу на художника).

    -Хто це?

    Художник - Ви впізнали мене? Я - художник і люблю малювати природу, а яку пору року я зобразив ви відгадайте:

    Вона розкриває нирки в зелені листочки.

    Дерева одягає, посіви поливає,

    Рухом сповнена, звуть її - (весна).

    (Художник звертає увагу дітей на картину). Діти розглядають картину весни і відповідають на питання художника:

    Яке сезон зображено на картині?

    -Що відбувається з природою навесні?

    -За що ви любите весну?

    - Весна відразу чи приходить до нас тепла?

    Художник-Правильно зима не відразу поступається місцем весні. Про це ми дізнаємося з вірша Тютчева «Зима не дарма злиться». (Діти читають вірш)

    Художник Але весна, хлопці, загадала вам ще одну загадку. Подивіться на три вазочки і знайдіть відмінності у цих гілочок.

    (Діти знаходять відмінності: 1 «голі» гілки, 2 гілки з нирками, 3 гілки з листочками.)

    Художник - А які 3 місяці весни ви знаєте?

    Діти - березень, квітень і травень.

    Художник - А вірші про весну ви знаєте?

    (діти читають вірші про весну І. Нікітіна, А. Плещеєва, прислів'я і приказки).

    Гра «Веснянка»

    Сонечко, сонечко, золоте денце,

    Гори, гори ясно, щоб не згасло (йдуть по колу)

    Побіг в саду струмок (біжать по колу)

    Прилетіло сто граків (махають руками)

    А замети тануть, тануть (присідають на місці)

    А квіточки підростають (повільно встають)

    Мета: зняття напруги, зниження стомлюваності, координація мови з рухами.

    М. Р. А тепер відгадайте загадку:

    На снігову галявину, зігріта навесні,

    Упав шматочок неба, розцвів квітка лісової.

    (пролісок)

    Пролісок - це символ весни і тепла.

    М. Р. звертає увагу на картинки із зображенням пролісків.

    (Йде розмова про пролісках).

    -Чим відрізняються проліски?

    (виконання пісні «Пролісок»).

    (слухання музичного твору «Пролісок» П. І. Чайковського.

    М. Р Хлопці. а хто ж пише музику?

    Діти - композитор.

    Художник підходить до дітей з листочками, на яких намальовані кошики.

    Діти разом з художником малюють проліски, самостійно обравши техніку і колірну гамму при малюванні первоцвітів.

    Після закінчення роботи діти розглядають малюнки, відзначаючи більш вдалі. (художник прощається і йде)

    М. Р. пропонує квіти дітям і під музику П. І. Чайковського «Вальс квітів» виповнюється імпровізація.

    Тютчева «Зима не дарма злиться». (Діти читають вірш)

    Художник Але весна, хлопці, загадала вам ще одну загадку. Подивіться на три вазочки і знайдіть відмінності у цих гілочок.

    (Діти знаходять відмінності: 1 «голі» гілки, 2 гілки з нирками, 3 гілки з листочками.)

    Художник - А які 3 місяці весни ви знаєте?

    Діти - березень, квітень і травень.

    Художник - А вірші про весну ви знаєте?

    (діти читають вірші про весну І. Нікітіна, А. Плещеєва, прислів'я і приказки).

    Гра «Веснянка»

    Сонечко, сонечко, золоте денце,

    Гори, гори ясно, щоб не згасло (йдуть по колу)

    Побіг в саду струмок (біжать по колу)

    Прилетіло сто граків (махають руками)

    А замети тануть, тануть (присідають на місці)

    А квіточки підростають (повільно встають)

    Мета: зняття напруги, зниження стомлюваності, координація мови з рухами.

    М. Р. А тепер відгадайте загадку:

    На снігову галявину, зігріта навесні,

    Упав шматочок неба, розцвів квітка лісової.

    (пролісок)

    Пролісок - це символ весни і тепла.

    М. Р. звертає увагу на картинки із зображенням пролісків.

    (Йде розмова про пролісках).

    -Чим відрізняються проліски?

    (виконання пісні «Пролісок»).

    (слухання музичного твору «Пролісок» П. І. Чайковського.

    М. Р Хлопці. а хто ж пише музику?

    Діти - композитор.

    Художник підходить до дітей з листочками, на яких намальовані кошики.

    Діти разом з художником малюють проліски, самостійно обравши техніку і колірну гамму при малюванні первоцвітів.

    Після закінчення роботи діти розглядають малюнки, відзначаючи більш вдалі. (художник прощається і йде)

    М. Р. пропонує квіти дітям і під музику П. І. Чайковського «Вальс квітів» виповнюється імпровізація.

    Діти - композитор.

    Художник підходить до дітей з листочками, на яких намальовані кошики.

    Діти разом з художником малюють проліски, самостійно обравши техніку і колірну гамму при малюванні первоцвітів.

    Після закінчення роботи діти розглядають малюнки, відзначаючи більш вдалі. (художник прощається і йде)

    М. Р. пропонує квіти дітям і під музику П. І. Чайковського «Вальс квітів» виповнюється імпровізація.



    Скачати 13.41 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Сценарій розробки інтегрованого заняття старшої, підготовчої групи «Чарівний світ весни»

    Скачати 13.41 Kb.