• Хід заняття
  • Сценарій пізнавально-екологічного розваги. Спільна діяльність батьків з дітьми підготовчої групи




    Дата конвертації17.05.2017
    Розмір9.64 Kb.

    Олена Пантелєєва
    Сценарій пізнавально-екологічного розваги. Спільна діяльність батьків з дітьми підготовчої групи

    Сценарій пізнавально-екологічного розваги на тему: «Наш будинок - природа, бережіть її».

    (Спільна діяльність батьків з дітьми підготовчої групи)

    Вихователь: Пантелєєва Е. А.

    Мета: Розвивати екологічно-усвідомлений інтерес до планети Земля.

    завдання:

    1. Закріплювати характерні особливості представників світу тварин і рослин, спосіб їхнього життя.

    2. Продовжувати вчити відрізняти живе від неживого на основі ознак потреб живого.

    3. Уточнити значення і особливості лікарських рослин, способи використання їх в життя.

    4. Вчити любити і розуміти природу з дитинства, дотримуватися необхідні правила поведінки. Виховувати бажання берегти і охороняти її.

    5. Створювати позитивні емоції та гарний настрій від спільної роботи зі своїми батьками.

    Попередня робота: Ознайомлення з об'єктами неживої природи. Спостереження за живими об'єктами, рослинами. Читання художньої та пізнавальної літератури. Бесіди на теми: «Планета Земля в небезпеці», «Живе - неживе», «Хто головний в лісі?», «Що потрібно людям?», «Лікарські рослини», «Як потрібно поводитися в лісі?» І ін. Продуктивна діяльність.

    Матеріал: Картинки з зображенням живої і неживої природи. Іграшки: ведмедик, зайчик, собачка, лялька. Дід. Гра «Четвертий зайвий?». Малюнки дітей на тему: «Лікарські рослини», «Так робити не можна!» Саморобні вироби тварин з паперу в подарунок гостям.

    Хід заняття:

    Вос-ль: Доброго дня, дорогі гості! Ми раді вітати Вас в нашій групі. Сьогодні ми проведемо пізнавальну вікторину на тему: «Наш будинок - природа, бережіть її». У нас буде дві команди: дорослі і діти. В ході вікторини кожна команда перевірить свої знання і дізнається навички та вміння іншої команди про нашу планету Земля.

    1тур

    Читають діти:

    Ось на землі величезний будинок Під дахом блакитний.

    Живуть в ньому сонце, дощ і грім,

    Ліс і морський прибій,

    Живуть в ньому птиці і квіти,

    Веселий дзвін струмка.

    Живеш в тому будинку світлому ти

    І всі твої друзі.

    Куди б дороги не вели,

    Завжди ти будеш в ньому.

    Природою рідної Землі

    Зветься цей будинок.

    Вос-ль: А що означає слово «природа»?

    Дорослі висловлюють свої припущення, потім діти доповнюють. Кожна команда отримує бали.

    Вос-ль: Всю природу Землі можна розділити на дві великі країни світу: світ неживої м світ живої природи. У кожної команди на столі лежать картинки: команді дорослих потрібно відібрати зображення не живої природи, дітям- живу і потім пояснити, чим відрізняється жива природа від неживої. (рухається, зростає, харчується, дихає, розмножується) Роздача балів.

    2 тур

    Сценарий познавательно-экологического развлечения. Совместная деятельность родителей с детьми подготовительной группы

    На фото малюнки дітей на тему "Лікарські рослини"

    Вос-ль: Тепер ми відправимося в царство рослин. Яку роль відіграють вони в нашому житті?

    Відповіді команд: (очищають повітря, дають красу і різні запахи, лікують тварин і людей).

    Читає дитина: Є багато трав корисних. На землі країни рідної.

    Можуть впоратися з хворобою ромашка, м'ята,

    кропива, подорожник, конвалія, звіробій.

    Вос-ль: Дорогі гості, ваші діти приготували вам свої малюнки на тему: «Лікарські рослини». Вашій команді потрібно дізнатися і відгадати їх назви.

    Вос-ль: З командою дітей ми пограємо в гру «Лікарня». Так як доктор Айболить зайнятий в лісі на виклики, то лікувати наші іграшки будете ви за допомогою лікарських рослин.

    1. У Ведмедики болить горло. Давайте порекомендуємо йому лікування народними засобами. (можна полоскати горло відваром ромашки, календули.)

    2. Наша собачка застудилася, у неї сильний кашель. Що ми їй порадимо? (дуже корисно пити відвар звіробою і мати-й-мачухи).

    3. Зайчик під час прогулянки порізав лапку. Який травою можна залікувати йому рану? (докласти подорожник).

    4. У ляльки Каті стали випадати і ламатися волосся. Чим їх можна зміцнити? (мити відваром кропиви). Кожній команді за правильну відповідь дається бал.

    3тур

    Вос-ль: Тепер нас чекає подорож в царство тварин. На які дві групи вони поділяються? (домашні і дикі)

    1 Питання команді дорослих: Чому деяких тварин називають домашніми? (живуть біля людини, він створює їм умови для життя: годує, будує житло, лікує) Дається бал.

    2 Питання команді дітей: Чим дикі тварини відрізняються від домашніх? (самі будують житло, самі добувають їжу, самі себе лікують) Дається бал.

    3 Дід. Гра «Четвертий зайвий?» З дорослими. Подумати, хто в групі тварин зайвий і чому? (серед риб - змія, серед диких птахів - одна домашня і ін.) Дається бал за правильну відповідь.

    4 Команді дітей відгадати загадку і визначити домашнє або дика ця тварина і довести відповідь.

    Вос-ль: У підпіллі, в комірчині, живе вона в нірці, Сіра малятко. Хто ж це? (мишка)

    - Домова миша не домашня тварина, а дике, яке добре пристосувалася жити біля людини в його будинку. Вона їжу добуває сама, житло робить сама. За точну відповідь - бал.

    Физкультминутка

    Вос-ль: Завдання дорослим. Кого ми будемо зображати, спробуйте відгадати.

    Вос-ль читає, діти зображують.

    1. У болотної м'якою купини, під зеленими листочками, Причаїлася попригушка, лупата (жаба)

    2. Довгі вушка ростуть на маківці Стрибає спритно, любить морквину. (заєць)

    3. На вівчарку він схожий. Що не зуб- то гострий ніж! Він біжить, вишкіривши пащу, на вівцю готовий напасти. (вовк)

    4. Днем спить, а вночі літає і перехожих лякає. (сова)

    4тур

    Вос-ль: Всі відгадайте загадку.

    В шубі влітку, а взимку роздягнений (ліс)

    - Подумайте і дайте відповідь: Що таке ліс? (Це спільний дім для рослин і тварин, які в ньому знаходять їжу, місця для гнізд і нір, рятуються від ворогів). Бал команді, яка точніше відповість на питання.

    1-Вос-ль: Всі люди люблять ходити на природу, гуляти і відпочивати в лісі, але не всі знають, як необхідно вести себе ввічливим гостям, щоб не зашкодити нашому зеленому дому. Дорогі гості, ваші діти приготували вам свої малюнки на тему: «Так робити не можна!» Вам потрібно розглянути і дізнатися, що зображено на кожному малюнку і про що хотів розповісти дитина. Бал за кожну правильну відповідь.

    2-Вос-ль: Команді дітей потрібно назвати правила поведінки під девізом: «Будемо друзями лісу». (Не шуміти, що не смітити, не рвати з коренем рослини, не ламати гілки, не палити багаття, не забруднювати водойми, не розоряти гнізда і т. Д.) Бал за відповідь з запереченням.

    На фото малюнки дітей на тему "Так робити не можна"

    5тур

    Діти читають: Ну а тепер про найважливіше: Поглянути на нашу Землю страшно! Вода мутніє з кожним днем, А повітря! Скільки бруду в ньому! Коли - ТО ЧИСТИЙ, ГОЛУБОЙ, Тепер він брудний і хворий! Загинути може все живе! Земля, що зробили з тобою! Нехай знак біди у нас відзначить Хворі точки на планеті!

    Вос-ль: 1. Чому наша планета Земля в такій небезпеці?

    Відповіді: - Це сталося тому, що люди побудували багато заводів, фабрик. Від цих підприємств забруднюється повітря-його забруднює дим, який виходить з труб. Відходи заводів зливаються в річки, моря і забруднюють води, від чого гинуть тварини, рослини, хворіють люди. Бал за відповідь.

    на фото малюнки дітей на тему: "Планета Земля в небезпеці"

    Вос-ль: 2. Як же ми з вами можемо допомогти нашій планеті?

    Відповіді: Щоб допомогти їй, треба навчитися любити природу з дитинства, навчитися розуміти, як живуть усі живі істоти, як вони взаємопов'язані між собою. Треба з повагою ставитися до того, що маємо, берегти і охороняти нашу Батьківщину. Бал за відповідь.

    Вос-ль: Давайте будемо берегти нашу землю і вона відплатить всім нам сторицею - міцним здоров'ям, щедрим урожаєм, веселим співом птахів і незабутньою красою.

    -А тепер настає найважливіший момент, ми будемо підводити підсумки, порахуємо бали.

    -Сьогодні, під час проведення вікторини, всі діти показали відмінні знання, дорослі активно брали участь і не відставали від своїх дітей. Усім дуже дякую!

    Підсумок розваги: Діти роздають гостям подарунки - вироби тварин (методом орігамі) і проходить нагородження переможців медалями «Друзі природи».




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Сценарій пізнавально-екологічного розваги. Спільна діяльність батьків з дітьми підготовчої групи