• Хід заняття.
  • Сценарій освітньої ситуації в технології діяльнісного підходу Л. Г. Петерсон в старшій групі дитячого садка.




    Скачати 19.85 Kb.
    Дата конвертації19.10.2018
    Розмір19.85 Kb.
    ТипТемочка

    оксана Пожидаєва
    Сценарій освітньої ситуації «Мир овочевих культур» в технології діяльнісного підходу Л. Г. Петерсон в старшій групі

    Тип ситуації: відкриття нового знання.

    Тема: «Світ овочевих культур».

    Мета: формування у дошкільнят вміння складання і читання схем «послідовних дій» на прикладі рисуночное схеми посадки овочів.

    Завдання.

    освітні:

    розширити:

    - початкові знання про природний світі (на прикладі світу овочевих культур);

    - знання про умови необхідних для росту і розвитку рослин;

    Закріпити уявлення про екологічні зв'язки в природі: залежність живої природи від неживої.

    Розвиваючі:

    сприяти розвитку якостей особистості: спостережливість, чуйність, самостійність, працьовитість.

    виховні:

    сприяти формуванню

    - екологічної культури дітей старшого дошкільного віку; - установки позитивного ставлення до світу природи, до праці в природі;

    створювати умови для:

    - розвитку дбайливого ставлення до природи;

    - прояви самостійності у трудовій діяльності (праця в природі).

    Попередня робота.

    Бесіда «Навіщо рослинам потрібні вода, сонце, земля».

    Спостереження за ростом лука в землі, воді.

    Розгляд квітучих рослин.

    Читання і переказ російської народної казки «Вершки і корінці».

    Перегляд мультиплікаційного фільму за мотивами оповідання В. Катаєва «Квіточка-семи цветик».

    Заучування посівних віршів, пріговорок.

    Матеріали до заняття.

    Демонстраційний матеріал:

    картки із зображенням сонця, води, грунту, повітря: розмір: 1313;

    картки із зображенням порожнього горщика, горщика з землею, цибулини з пророщених росточками, совка для створення поглиблення в землі, горщик з землею і посадженої цибулиною, лійка з водою: розмір: 1313;

    стрілки - 5 шт.

    Роздатковий матеріал:

    горщики, совочки, лійки з водою за кількістю дітей;

    насіння овочевих культур за кількістю дітей;

    ємність з великою кількістю землі;

    фартухи на кожну дитину.

    устаткування:

    магнітна дошка: розмір: 120100 см;

    столи 2 шт. (поставлені квадратом) або один круглий стіл;

    клейонка для покриття столу;

    стільці за кількістю дітей;

    казковий квітка «Цветик-семи цветик»;

    зелений настил (штучний) для обладнання клумб - 2 шт. ;

    Кошик для овочів - 2 шт.

    Овочі

    Необхідні матеріали:

    аудіозаписи:

    · В. Дашкевич, сл. Ю. Кім «Приходьте з гості до нас» з к / ф «Там на невідомих доріжках» (без слів);

    · П. І. Чайковський «Пролісок» з циклу «Пори року»;

    · П. І. Чайковський «Вальс квітів» з балету «Лускунчик»;

    · П. І. Чайковський «Танець Феї Драже» з балету «Лускунчик».

    Заставка-картинка «Грядки городні» для проектування на екрані.

    Сценарий образовательной ситуации «Мир овощных культур» в технологии деятельностного подхода Л. Г. Петерсон в старшей группе

    Хід заняття.

    1. Введення в ігрову ситуацію.

    Діти входять в групову кімнату.

    педагог:

    - Сьогодні в наш дитячий сад прийшло загадковий лист!

    Педагог читає лист.

    «Хлопчики і дівчатка! Я дуже прошу Вас допомогти мені в одному дуже скрутному, але корисній справі. Весна вже давно вступила в свої права, а я не встигаю висадити овочеві культури в грядки. Сподіваюся, Ви мені допоможете!

    Я живу в Чарівному місті. Я чекаю вас! Фея Вітамінка ».

    - Хлопці, а ви любите овочі! (Так., (Звичайно ми любимо овочі, (Дуже).

    - Розкажіть вірші про овочі, які ви знаєте!

    Діти читають вірші про овочі, які вивчили заздалегідь.

    - Ви хочете допомогти Феї вітамінки? (Хочемо., (Звичайно., (Ми любимо допомагати.).

    - Хто ж така Фея Вітамінка? (Чарівниця., (Казкарка., (Красива дівчина.).

    - Як Ви думаєте, ми зможемо їй допомогти! (Так.).

    - Чому? (Ми вже багатьом допомагали., (Ми будемо намагатися і у нас вийде допомогти.).

    - Що треба для цього зробити? (Треба всім разом посадити овочі., (Треба, щоб кожен з нас посадив по овочу.).

    - Як же нам потрапити до Феї вітамінки? (За допомогою чарівних слів., (З допомогою чарівних предметів: килим-літак, чарівна паличка, чарівну квітку, сопілка.).

    - У нас в групі, в куточку природи, є чарівна рослина Цветик-семи цветик. Він нам зможе допомогти потрапити до Феї вітамінки? (Звичайно допоможе.).

    - Думаю нам пора поспішати на допомогу до Феї вітамінки! Як ми можемо використовувати можливості Квіточки-семи Цветик? (Давайте візьмемо один пелюстка, проізнесём чарівні слова і перенесемося в Чарівний місто.)

    Під музику В. Дашкевич, Ю. Кім «Приходьте в гості до нас» діти вимовляють слова: «Лети. Лети, пелюстка. Через захід на схід. Через північ, через південь, повертайся, зробивши коло. Лише торкнешся ти землі, бути по-нашому вели. Хочемо, щоб ми опинилися в Чарівному місті ».

    2. Актуалізація в ігровій ситуації.

    На екрані з'являється картинка - заставка. Звучить музика П. І. Чайковського «Вальс квітів» з балету «Лускунчик».

    - Що ми бачимо в Чарівному місті? (Овочі на грядках.)

    - Які бувають овочі (Ті що ростуть в землі., (Ті що ростуть на землі.).

    - Давайте познайомимося з жителями Чарівного міста! Виберіть з кошика овочі, які ростуть в землі, назвіть і розташуйте на зеленій галявині.

    Хлопці беруть з першої кошики, в якій знаходяться всі овочі, тільки ті, які ростуть в землі, називають і мають у своєму розпорядженні на запропонованому зеленому настилі.

    - Ви знаєте багато овочевих культур, які ростуть в землі. Мені дуже хочеться переконатися, що і овочеві культури, що ростуть на поверхні землі ви знаєте добре. Виберіть з другого кошика ті, овочеві культури, які ростуть на поверхні землі і розташуйте на інший зеленої галявині!

    Хлопці беруть з другої кошики, в якій знаходяться всі овочі, тільки ті, які ростуть на поверхні землі, називають і мають у своєму розпорядженні на запропонованому зеленому настилі.

    - Ви знаєте велика кількість овочів! Я думаю, що ви можете сказати багато слів про овочі! (Різнокольорові., (Корисні., (Прекрасні., (Красиві., (Ароматні., (Незвичайні., (Яскраві., (Смачні., (Різнокольорові.).

    - Молодці! Які прекрасні слова про овочі ви сказали!

    - Без чого овочі не можуть рости? (Овочам потрібна грунт., (Грунт, в якій знаходяться корені, забезпечує овочі поживними речовинами.)

    - Вибери, .... (Ім'я дитини, потрібну картку і даси ці на дошку. []

    Дитина бере картку із зображенням горщика з грунтом і прикріплює на дошку.

    -Без чого овочі не можуть рости? (Без води., (Вода напуває рослини, умиває їх.)

    - Вибери, .... (Ім'я дитини, потрібну картку і даси ці на дошку.

    Дитина бере картку із зображенням води і прикріплює на дошку.

    - Без чого овочі не можуть рости? (Без сонця., (Сонце зігріває рослини, дає їм тепло.)

    - Візьми, .... (Ім'я дитини, потрібну картку і даси ці на дошку.

    Дитина бере картку із зображенням сонця і прикріплює на дошку.

    - Без чого овочі ще не можуть рости? (Овочам потрібне повітря., (Повітря потрібен всім живим для дихання)

    - Візьми, .... (Ім'я дитини, потрібну картку і даси ці на дошку.

    Дитина бере картку із зображенням повітря і прикріплює на дошку.

    - Без чого овочі не можуть рости? (Овочам потрібен догляд., (Моя бабуся каже, що без любові до них, вони погано ростуть і сохнуть.).

    - Звичайно, рослинам необхідні: догляд, турбота і любов, які сприяють зростанню, цвітінню і красі рослин!

    - Давайте уявимо себе рослинами!

    Психогимнастика «Я - рослина».

    На тлі музики П. І. Чайковського «Пролісок» з циклу «Пори року» звучить текст. Діти виконують зазначені руху.

    Текст Руху дітей

    - Уяви, що ти рослина-малюк. Тебе посадили в землю. Ти ще дуже маленький паросток. Зовсім слабкий, крихкий, беззахисний. Діти сідають навпочіпки, пригинаючи голову до колін, зображуючи себе маленьким рослиною.

    - Але ось чиїсь добрі руки поливають тебе, витирають пил, розпушують землю, щоб твої коріння дихали. Ти починаєш рости. Вихователь підходить до дітей і гладить кожного по голові. Діти починають повільно підніматися, зображуючи зростання квітки.

    - Твої пелюсточки підросли. Стебло став міцним, ти любиш багато світла. Діти стають в повний зріст, витягаючи вгору руки.

    - Тобі так добре жити з іншими красивими квітами. Діти погойдуються, зображуючи себе квітами і посміхаються.

    - Вам сподобалося бути рослинами? (Так., (Сподобалося.).

    - Чому? (За нами доглядали, (Про нас піклувалися).

    3. Складне Становище в ігровій ситуації

    Звучить музика П. І. Чайковського «Танець Феї Драже» з балету «Лускунчик».

    - Чуєте, хтось йде. Піду, подивлюся! Тільки тихо!

    Вихователь виходить і одягає вбрання Феї вітамінки. Повертається.

    - Здрастуйте, хлопці! Я Фея Вітамінка. Для чого ви прийшли в моє місто? (Ми прийшли Вам допомогти посадити овочі.).

    - Ви знаєте, як садити овочі? (Ні.).

    - З чим ми зіткнулися? (Виникло утруднення).

    - Чому ви не знаєте? (Ми не вміємо, (Я бачив тільки, як батьки на дачі садили петрушку., (Ми не пробували., (Всі овочі різні: одні садять за допомогою насіння, інші - цибулинами).

    4.Відкриття нового знання

    - Ви зможете навчитися садити овочі? ... (Так).

    - Що необхідно для посадки? (Грунт).

    - Куди ми повинні насипати грунт! (В квітковий горщик).

    - .... (Ім'я дитини, вибери картку і даси ці на дошку.

    Дитина прикріплює картку з порожнім горщиком на дошку.

    - Як ви думаєте, що ми будемо робити далі?

    Педагог прикріплює до дошки «стрілку», як позначення наступного дії, здійснюваного під час посадки овочевої культури. (Насипаємо грунт.)

    - Чому? (Для рослин потрібен грунт., (Щоб рослина харчувалося., (В грунті поживні речовини.)

    - ... (ім'я дитини, вибери потрібну картку і даси ці на дошці.

    Дитина прикріплює картку із зображенням горщика з землею на дошці.

    - Я прорости цибулини часнику і цибулі. Давайте їх розглянемо! Де коріння, де вершки? (Вершки - зелені листочки, а корінці - внизу, тоненькі, як ниточки.)

    - Ви бачите, що з'явилися перші паростки. Як ми будемо садити цибулину корінцями або вершками? (Корінці.)

    - Чому? (Коріння у всіх рослин в землі.)

    Педагог прикріплює до дошки «стрілку», як позначення наступного дії, здійснюваного під час посадки квітів.

    - ... (ім'я дитини, вибери потрібну картку.

    Дитина вибирає картку з зображенням цибулини і прикріплює до дошки.

    - Що потрібно зробити, щоб цибулині було зручно перебувати в землі.

    (Треба зробити поглиблення., (Совком розрити ямку.)

    - Молодці. Така ямка, називається лунка.

    Педагог прикріплює до дошки «стрілку», як позначення наступного дії, здійснюваного під час посадки рослин.

    - ... (ім'я дитини, вибери, будь ласка, потрібну картку і даси ці на дошці.

    Дитина вибирає картку з зображенням совочка, що знаходиться в землі і прикріплює до дошки.

    - Що ж будемо робити далі?

    Педагог прикріплює до дошки «стрілку», як позначення наступного дії, здійснюваного під час посадки овочів.

    (Засиплемо землею., (Прикриємо землею корінці цибулини).

    - Молодці! Вибери потрібну картку ... (ім'я дитини, будь ласка!

    Дитина вибирає картку з зображенням цибулини в горщику і прикріплює до дошки.

    - Ви все зробили, щоб наші овочі росли? (Не всі.)

    - Що ще потрібно зробити!

    Педагог прикріплює до дошки «стрілку», як позначення наступного дії, здійснюваного під час посадки рослин. (Полити.)

    - Що станеться, якщо не полити рослини? (Загине.)

    - Чому? (Рослинам потрібна вода, (Це їх харчування., (Від води вони ростуть.)

    - Хто хоче знайти потрібну картку? Добре, …. (Ім'я дитини, йди, вибирай картку.

    Дитина вибирає картку з зображенням лійки з водою і прикріплює до дошки.

    - Давайте повторимо всі наші дії при посадці рослин.

    Фея веде указкою по вибудуваної на дошці рисуночное схемою, а діти промовляють алгоритм посадки квітів.

    - .... (ім'я дитини, назви перша дія при посадці квітів. (Приготувати горщики.).

    - Далі, .... (ім'я дитини, що ми будемо робити? (Насипати грунт.).

    - Наступне наше дію яке, .... (ім'я дитини (Проростити цибулини або насіння до появи перших росточков.).

    - Поясни, .... (ім'я дитини, дивлячись на схему, що ми діємо далі. (Треба зробити поглиблення., (Совком розрити ямку, яка називається лунка.).

    - Добре. Потім, .... (ім'я дитини, поясни свою дію. (Засиплемо землею, прикриємо корінці цибулини.).

    - І останнє дію, .... (ім'я дитини? (Треба обов'язково полити.).

    - З якою труднощами, ми зустрілися на занятті? (Ми не вміли садити рослини.).

    - Що ви мені скажіть зараз? (Ми зрозуміли, як садити овочі).

    -Тільки зрозуміли!

    Педагог веде указкою по вибудуваної на дошці рисуночное схемою.

    (Ми склали рісуночних схему «Як садити овочі?»).

    - Навіщо малюнкова схема нам потрібна? (Пояснити іншим., (Якщо забув, на неї подивишся і швидко все згадаєш.).

    - Що позначено в схемі? (Порядок дій при посадці овочів., (Ми знаємо, як треба діяти при посадці овочів).

    - Значить, у нас вийде посадити овочі!

    5. Включення нового знання в систему знань

    - Зараз ми підійдемо до столу і приступимо до роботи! Одягнемо фартухи. У кожного з Вас є все необхідне для посадки овочів.

    - Приступайте до роботи.

    Діти приступають до посадки овочів. Звучить музика П. І. Чайковського «Вальс квітів». Вихователь коригує діяльність дітей, звертаючи їхню увагу на рісуночних схему посадки овочів на дошці.

    - Молодці! Ви все зробили згідно зі схемою. Щоб наші овочі росли швидше, розповімо посівну примовку.

    Посівна примовки.

    Уж, ти, цибулина, моя,

    Ти, не бійся, що земля!

    Ляжеш в лунку ти на дно!

    Нічого, що там темно.

    До світла, до сонця з землі

    Ти, паросток, скоріше пішли!

    Як весною в ранню годину

    Нехай паростки зійдуть у нас.

    Чи вийдуть до сонечка з темряви:

    «Здрастуй, сонце, це ми!»

    - Що ще потрібно овочам? (Тепло., (Сонечко.).

    - Давайте всі разом поставимо горщики з посадженими овочами на підвіконня.

    Діти разом з Феєю вітамінки ставлять горщики на підвіконня.

    - Ви мені дуже допомогли! Я Вам вдячна і дарую чарівну скриньку з сюрпризом! Її можна відкрити тільки в групі дитячого саду. Нам пора прощатися. Всього найкращого!

    Звучить музика П. І. Чайковського «Танець Феї Драже». Фея йде (знімає наряд). Повертається, як вихователь.

    - Хлопці, нам треба повертатися в дитячий сад!

    Під музику В. Дашкевич, Ю. Кім «Приходьте в гості до нас» діти вимовляють чарівні слова: «Лети. Лети, пелюстка. Через захід на схід. Через північ, через південь, повертайся, зробивши коло. Лише торкнешся ти землі, бути по-нашому вели. Хочемо, щоб ми опинилися в дитячому саду, в нашій групі », відривають пелюстку і повертаються в групу.

    6. Підсумок.

    - Хлопці, де ми сьогодні були? (В Чарівному місті.).

    - Для чого ми туди вирушили? (Для того, щоб допомогти Феї з посадкою овочів).

    - Що нам допомогло впоратися з посадкою овочів? (Ми склали схему, на яку можна було дивитися і бачити, як правильно садити рослини., (Ми в горщики насипали грунт, робили лунку, посадили пророщену цибулину корінцями вниз, присипали грунтом, полили і поставили на підвіконня до сонечка.).

    - Це дуже важливі і корисні знання. Де вони можуть вам стати в нагоді? (Ми можемо посадити овочі на дачі, у бабусі в селі., (Навчити інших дітей або дорослих за схемою садити овочі.).

    - Чому у вас все вийшло? (Тому що ми навчилися складати і читати схему., (Ми були уважними, старанними).

    - Ви дійсно сьогодні були дружні і разом склали, і прочитали схему посадки овочевих культур.

    - Давайте подивимося, що Фея Вітамінка поклала в скриньку!

    - Ой, та тут насіння моркви, які ми зможемо посадити на ділянці нашого дитячого садка! Ай, да Фея Вітамінка! Здорово, тут ще й картка, на якій описані умови нової гри для всіх дітей! Це, значить, що ви все працювали дуже добре! Вихователь знайомить дітей з умовами гри (Гра «Во саду чи в городі» - гра «Зоопарк» тільки замість тварин вибираємо назви овочів)



    Скачати 19.85 Kb.

    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Сценарій освітньої ситуації в технології діяльнісного підходу Л. Г. Петерсон в старшій групі дитячого садка.

    Скачати 19.85 Kb.