• Хід заняття
  • Сценарій освітньої діяльності в середній групі «Подорож в країну Наурандію. кислотність »




    Дата конвертації04.08.2019
    Розмір5.03 Kb.
    ТипТемочка

    Петрова Інга Вікторівна
    Сценарій освітньої діяльності в середній групі «Подорож в країну Наурандію. кислотність »

    цілі:

    - освітні: актуалізувати знання дітей про фруктах, познайомити дітей з поняттям кислотність, навчити її вимірювати, виявити користь і шкоду продуктів різної кислотності;

    - розвиваючі: розвивати мова, логічне мислення, дрібну моторику, інтерес до досліджень і експериментів;

    - виховують: виховувати шанобливе ставлення один до одного, потреба в здоровому способі життя.

    устаткування:

    - роздатковий матеріал: олівці, фрукти на тарілках, ілюстрації мови людини;

    - демонстраційний матеріал: навчальна програма «Наураша»; соки різних фруктів: апельсиновий, лимонний, яблучний; вода, сода, магнітна дошка і магніти, ноутбук, музичний фрагмент «Физкультминутка« Фрукти »», ілюстрації: приладів для вимірювання кислотності, лакмусового паперу, смакових зон мови.

    Хід заняття:

    1. Хвилинка настрою (в ігровій зоні)

    Сонечко зараз постає

    Посміхатися нас кличе.

    Ми зібралися пограти,

    Настрій підняти,

    Ми вчитися будемо дружно

    Адже науку в життя потрібно.

    2. Актуалізація знань про фруктах.

    Вихователь.

    Хлопці, сідайте за столи. Сьогодні, я вам приготувала щось секретне.

    Послухайте загадки і здогадайтеся, про що сьогодні піде мова:

    Желтобрюхий, ароматний,

    Кислий він не ймовірно,

    В чай для смаку додають,

    Підкажи, як називають?

    (Лимон)

    Рум'яний бочок,

    Хвостик, листок,

    На гілці качаюсь,

    Як називаюся?

    (Яблуко)

    Помаранчевий ліхтарик,

    На дереві горить,

    І ароматом солодким,

    До собі той фрукт вабить!

    (Апельсин)

    Апельсин, лимон, яблуко - це овочі або фрукти?

    А де у нас ростуть фрукти?

    У вас на тарілках лежать фрукти, спробуйте їх.

    Вони відрізняються за смаком?

    А чим вони відрізняються?

    Правильно, одні фрукти солодкі, а інші кислі. Кислі фрукти бувають за рахунок кислоти, яка живе у фруктах. Навіть в тих фруктах, які солодкі теж є трохи кислоти, просто цукор не дає її відчути. Існують спеціальні прилади (демонстрація ілюстрацій на дошці) для вимірювання кількості кислоти: різні РН - метри, лакмусовий папір, а нам сьогодні допоможе виміряти кислотність різних соків - хлопчик НАУРАША. Він живе у віртуальній країні Наурандіі. Давайте туди вирушимо.

    3. Дослідження кислотності соків за програмою «Наураша»

    Вихователь.

    Перенестися в країну Наурандію нам допоможе сонечко (датчик в програмі «Наураша», але треба їй сказати чарівні слова:

    Раз, два, три, сонечко в країну Наурандію нас перенеси.

    Ось ми і в віртуальної країні. Давайте привітаємося з її жителем -Хлопчик Наурашей і приступимо до дослідів:

    -дослідження кислотності соків.

    Зупинка гри.

    Вихователь.

    Який сік кислий?

    Ви бачите, ніж кислі сік, тим менше цифра.

    Кислі соки не дуже корисні для шлунка, вони його дратують і викликають біль. Тому кислі фрукти треба їсти в невеликих кількостях і після їжі.

    4. Визначення зон, що сприймають кислий смак на макетах.

    Вихователь.

    Хлопці, а ви запам'ятали, якою частиною мови ви відчуваєте кислий смак? Бічними частинами мови. Кислотність сприймають особливі сосочки мовою. У вас на столах лежать зображенні не закрашеного мови. Давайте пройдемо до столів, і ви закрасите ті частини мови, які сприймають кислий смак.

    5. Физкультминутка «Веселі фрукти».

    6. Продовження гри.

    Визначення кислотності води і води з содою.

    Вихователь.

    А тепер, хлопці, давайте попрощаємося з Наурашей, нам пора повертатися.

    Раз, два, три, сонечко нас в групу перенеси.

    7. Підведення підсумків.

    Вам сподобалося наше подорож? А що було найцікавішим? А що було найважчим? А яке нове поняття ми з вами сьогодні дізналися?

    8. Рефлексія

    Кому було цікаво давайте поплескаємо, а кому не дуже цікаво плескати не треба.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Сценарій освітньої діяльності в середній групі «Подорож в країну Наурандію. кислотність »