• Хід заняття
  • Сценарій організованою освітньої діяльності «9 Мая-День Перемоги»




    Дата конвертації09.05.2017
    Розмір5.07 Kb.
    ТипДень Перемоги. 9 травня

    Олеся Лисий
    Сценарій організованою освітньої діяльності «9 Мая-День Перемоги»

    Сценарій організованою освітньої діяльності

    по пізнавальному розвитку «9 Травня - День Перемоги»

    в середній групі вихователя МБДОУ № 30 п. Вімовец

    Лисий Олесі Миколаївни.

    Мета: Виховання патріотичних почуттів дітей дошкільного віку.

    Програмні завдання:

    Навчальні: Розширювати уявлення, знання дітей про Велику Вітчизняну війну, святі Перемоги; спонукати шанобливо, ставитися до подвигу наших співвітчизників.

    Розвиваючі: Закріпити навички мовної, музичної та продуктивної діяльності на патріотичному матеріалі; активно брати участь в діалозі з вихователем.

    Виховні: Виховувати повагу до пам'яті воїнів- переможців, любов до Батьківщини; традиції спадкоємності поколінь. Створити у дітей настрій співпереживання минулих подій Великої Вітчизняної війни.

    устаткування:

    1. Презентація про Велику Вітчизняну війну.

    2. Пілотки, санітарна сумка.

    3. фонограм військових пісень, магнітофон, диск, мультімедіний обладнання.

    Хід заняття:

    Показ слайдів про війну:

    - Тим, хто йшов в бій за Батьківщину, вистояв і переміг.

    - Тим, хто навіки, безіменний канув у фашистському полоні.

    - Всім тим, хто пішов у безсмертя і переміг, присвячується наше заняття.

    (Слайд 1).

    Вихователь: Хлопці, до якого свята готується наша країна?

    Діти: До Дня Перемоги.

    Вихователь: 9 травня наш народ відзначає свято - День Перемоги. У цей день багато років тому наш народ переміг дуже сильного ворога - фашистську Німеччину. Ворог напав на нас вночі, без оголошення війни. Це була дуже страшна війна. Ворог дійшов майже до самої Москви, але наші воїни не пустили ворога в Москву. Фашисти розоряли нашу країну, забирали в полон чоловіків, жінок, дітей. На боротьбу з ними піднявся весь народ. Воювали не тільки солдати в армії, а й прості люди, які ніколи не тримали в руках зброї. У цій війні загинуло дуже багато людей. Тривала вона довгих чотири роки. І ось, нарешті, 9мая 1945 наші війська зуміли перемогти фашистів. З тих пір, щороку, весь наш народ святкує 9 травня - День Перемоги. Тих, хто тоді воював і подарував нам мир, залишилося зовсім небагато. Їх називають - ветеранами (Слайди 2-3).

    Вихователь: За що, як ви думаєте, наші солдати віддавали своє життя?

    Діти: За те, щоб більше не було війни, щоб діти спокійно жили, навчалися.

    Вихователь: Хлопці, а як в нашому селищі пам'ятають про людей, які віддали за Батьківщину найдорожче - життя?

    Діти: У нашому селищі є обеліск. Це місце особливо значимо для жителів нашого селища. Люди приходять сюди, щоб вклонитися пам'яті героїв і покладають квіти, тут проходять мітинги.

    (Слайд Обеліск Слави 4).

    Вихователь: Були на війні і короткі хвилини відпочинку. Між боями на привалі солдати співали пісні. Знаменитої на весь світ стала «Катюша».

    Діти співають 1 куплет пісні «Катюша».

    Вихователь: Не тільки на фронті, але і в тилу люди кували Перемогу - поставляли на фронт танки, снаряди, боєприпаси, бойові машини. Люди працювали з девізом: «Все для фронту - все для Перемоги». (Слайд 5).

    Вихователь: Перемога дісталася нашому народу дорогою ціною. Вічна пам'ять героям, які захистили нашу Батьківщину. Пам'ять про всіх загиблих прийнято шанувати хвилиною мовчання. Давайте і ми вшануємо пам'ять про загиблих за Батьківщину воїнів.

    Діти встають, хвилина мовчання.

    Вихователь: У цей день покладають вінки та квіти, проводяться мітинги, парад військових частин, святковий салют. (Слайд 6).

    Чим, крім квітів і привітань, можна порадувати ветеранів в цей день?

    Діти: Можна розучити вірші, пісні, підготувати концерт.

    Вихователь: Зараз я пропоную пограти в гру «Літаки».

    Гра «Літаки».

    Вихователь: Хлопці, послухайте вірш:

    Нехай кулемети НЕ строчать

    І гармати грізні мовчать,

    Нехай в небі не клуб дим,

    Нехай небо буде блакитним.

    Нехай бомбардувальники по ньому

    Чи не прилітають ні до кого.

    Чи не гинуть люди, міста ...

    Світ потрібен на землі.

    Все: завжди.

    Діти: виконують пісню «Сонячне коло».

    Підсумок заняття:

    Вихователь: Що нового ви сьогодні дізналися, що сподобалося вам на занятті? Які емоції викликало це заняття?

    Як ви ставитеся до війни?

    Щоб ви зробили, щоб не було війни?