• Хід заняття
  • Сценарій ООД в старшій групі: «Я пам'ятаю, я пишаюся»




    Скачати 14.99 Kb.
    Дата конвертації01.05.2017
    Розмір14.99 Kb.
    ТипКонспекти занять, НОД

    римма салімзянова
    Сценарій ООД в старшій групі: «Я пам'ятаю, я пишаюся»

    Сценарій ООД в старшій групі: «Я пам'ятаю, я пишаюся»

    Автор: Салімзянова Римма Ріфкатовна

    Посада: вихователь.

    Місце роботи: філія МОУ Зеленорощінской середньої школи-дитячого садка «Дубравушка»

    Місцезнаходження: Ульяновська область, Ульяновський район, селище Зелений Гай

    Росія

    Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Читання художньої літератури», «Музика», «Фізична культура», «Соціалізація».

    Мета: створення умов для розвитку у дошкільнят патріотичних почуттів.

    завдання:

    Закріпити уявлення дітей про Велику Вітчизняну війну, про захисників Вітчизни.

    -розвивати пошукову діяльність дітей і батьків в рамках історичного минулого сім'ї, Батьківщини;

    - розвивати пізнавальний інтерес, увагу, пам'ять, мова;

    -Продовжуємо виховувати почуття патріотизму, любові до своєї Батьківщини, поваги до ветеранів В. О. В., бажання піклуватися про них.

    Попередня робота:

    1. Проглядання ілюстрацій і слайдів про ВВВ;

    2. Читання художньої літератури;

    3. Прослуховування музики на військову тематику;

    4. Заучування віршів і пісні «Наша Батьківщина сильна»;

    5. Екскурсія в музей ім. О. Матросова.

    Хід заняття:

    Діти заходять в зал і підходять до мульт. дошці.

    Вихователь: Хлопці, подивіться, будь ласка, на ці прекрасні знімки на екрані (звучить спокійна мелодія або пісня про Батьківщину). Це наша Батьківщина. В якій країні ми живемо, в якій області ми живемо, як називається наша мала Батьківщина?

    Сьогодні ми подумки повернемося в минуле нашої Батьківщини, в рік 1941 Літній недільний мирний день. 22 червня ... Давайте послухаємо тишу світу. У тиші шум вітру, спів птахів, гул машин, чиїсь кроки. Мирна тиша. Вней не чути звуку пострілу, реву танка. І раптом з репродуктора долинула страшна звістка.

    Голос Левітана про початок війни, звуки пострілів ....

    Вихователь: Більше 70 років тому без оголошення війни вороги напали на нашу Батьківщину. Почалася Велика Вітчизняна війна. Над країною нависла загроза втрати назавісімо і свободи. Хто напав на нашу країну?

    Діти: фашістко- німецькі війська. (перегляд слайдів)

    Вихователь: фашисти хотіли захопити нашу країну і перетворити наш народ на рабів. Але у них нічого не вийшло. Весь наш народ встав на боротьбу з ними.

    - А що ж таке війна? (відповіді дітей)

    - під час війни скоєно було багато героїчних подвигів. Як ви думаєте, що таке подвиг? (відповіді дітей: це сміливий, відважний, хороший вчинок)

    - А як називається людина, яка вчинила подвиг? (герой)

    Вихователь: За що, як ви думаєте, наші солдати віддавали своє життя?

    Діти: За те, щоб більше не було війни, щоб діти спокійно жили, навчалися.

    Лунає стук у двері. Під музику Ф. Шуберта «Військовий марш» входить стройовим кроком солдатів.

    Солдат: Доброго дня, хлопці.

    Вихователь: Як добре, що ти прийшов солдат. Хто як не ти зможе розповісти нашим хлопцям про дні суворої війни, про солдатську взаємодопомоги, сміливості, хоробрості, подвиг солдата.

    солдат:

    Відгриміла війна,

    Уже давньою історією стала,

    А ніяк не відпустить Тривожну пам'ять бійця.

    Від фугасок і хв

    Ми очистили наші квартали,

    Але який же сапер

    Розмінує наші серця (автор Віктор Кочетков)

    Вихователь: Ми народилися в мирний час. Ми ніколи не чули виття сирен, що сповіщає про військову тривогу, не бачили зруйнованих фашистськими бомбами будинків. Для нас війна це - історія. Але ми пам'ятаємо про стійкість і мужність нашого народу, який нам подарував мир на землі. Хлопці, а як ми про них пам'ятаємо? (Складає пісні, вірші, зводить пам'ятники, зберігає матеріал про захисників вітчизни в музеях).

    Солдат: В один з таких музеїв я запрошую і вас, хлопці. У цьому музеї організована фотовиставка бойових битв.

    Зверніть увагу на цю фотографію (слайди). На ній зображена Брестська фортеця. Герої прикордонники перші зустріли ворога. 22 червня 1941 року на світанку тут розірвалися перші німецькі снаряди і бомби. Гуркіт і виття літаків покрили все. Бомба за бомбою, снаряд за снарядом. Але застава не здригнулася. Прикордонники грудьми заступили фортеця. І тут фашисти вперше дізналися, що таке стійкість і мужність справжніх солдатів.

    Довго німці фортеця бомбили.

    Довго взяти її не могли.

    Скільки сил вони поклали,

    Про цей осколок землі.

    З кожним днем ​​оборона слабшала,

    Чи не слабшав тільки дух бойовий.

    Але німецька рать здолала

    Здався під тиском «Місто герой» (автор А. Макаров)

    Вихователь: Ви слухали уважно розповідь, а тепер скажіть, хто боровся за Брестську фортецю? (солдати прикордонники) Що можна сказати про прикордонників? Які вони? (сміливі, мужні, відважні)

    Не тільки прикордонники захищали нашу Батьківщину, різні представники військ боролися за нас з вами. Хлопці, відгадайте загадки (слайди)

    Літак стоїть на зльоті,

    Я готовий вже бути в польоті.

    Чекаю заповітний той наказ,

    Захищати, щоб з неба вас!

    (ВІЙСЬКОВИЙ ЛЬОТЧИК)

    Можеш ти солдатом стати

    Плавати, їздити й літати,

    А в строю ходити охота-

    Чекає тебе, солдат .... (ПЕХОТА)

    Знову в бій машина мчить,

    Ріжуть землю гусениці,

    Та машина в поле чистому

    Управляється .... (Танкістів)

    Пішов служити мій друг у флот,

    На кораблі тепер пливе.

    І, хоч хвиля йде горою,

    На палубі стоїть герой.

    На ньому морська форма,

    Він не боїться шторму. (МАТРОС, МОРЯК)

    Міцний міцний парашут

    За спиною його розкрився,

    І за кілька хвилин

    Він на землю опустився.

    Він пройде і ліс, і брід,

    Але противника знайде. (ДЕСАНТНИК)

    Солдат: Хлопці, давайте пограємо в гру. Встаньте в коло. У мене в руках прапорці трьох кольорів. Зелений - піхота; червоний - танкісти; блакитний - льотчики. Якщо я підніму зелений прапор, то ви берете один одного за плечі і злегка погойдувався під музику, стоячи в колі. Якщо червоний, то вдаєте руками «моторчик», маршируючи під музику. Якщо блакитний, то ви йдете по колу під музику, зображуючи літак.

    Гра: «Прапорці»

    Після гри діти сідають на модулі.

    Солдат: Добре попрацювали, всі ви дуже уважні і кмітливі, але пора б і перепочити. Хлопці, а як відпочивали солдати після бою ви знаєте? (жартували, співали пісні, писали листи рідним і т. д.) (слайди)

    Вихователь: Так, і на війні звучала музика. Багато різних пісень було написано за 4 роки війни: з піснею йшли в бій, з піснею відпочивали після бою, пісні допомагали легше переносити біль і вірити в перемогу. Постарайтеся вгадати їх за музичними уривками.

    Звучать уривки пісень воєнних років, прослуханих дітьми на заняттях. Діти вгадують і називають: «Ех, дороги», «Пора в путь-дорогу», «Катюша», «Три танкіста». Діти називають назву пісні і композитора.

    Вихователь: Хлопці, я пропоную вам заспівати одну з пісень воєнних років «Ми хлопці, молодці!»

    Діти під пісню перебудовуються під марш. Після пісні діти підходять до магнітної дошці.

    Солдат: Люди різних професій допомагали солдатам воювати. Робочі робили танки і гармати, пекарі пекли хліб, кравці шили одяг (фото).

    Вихователь: Ульяновська область внесла свій значний внесок в загальну перемогу над фашизмом.

    В Ульяновську працювало 15 підприємств. Заводи випускали боєприпаси, автомобілі, одяг для військових.

    Великий внесок у перемогу внесли медичні працівники. Завдяки їх мужності, відвазі і героїзму була надана допомога величезній кількості поранених і хворих. В нашій області працювало 26 госпіталів.

    Серед жителів Ульяновської області чимало учасників бойових битв.

    Жителі сіл і сіл піднімали сільське господарство - вирощували хліб, овочі і фрукти.

    Хлопці я пропоную вам теж зібрати урожай. Ділимося на дві команди. Перший учасник оббігає обруч, діти з колосками по черзі підбігають до обруча і кладуть в нього колоски ( «садять зерно»). Останній гравець підвозить до обруча вантажівка, складає в нього колоски і відвозить до своєї команди ( «прибирає урожай»). Перемагає команда, яка першою виконала завдання.

    Естафета «Урожай»

    Беруть участь дві команди з шести дітей. У першу дитину в руках кермо, останній тримає за мотузочку машину, у решти - колоски. На відстані 4-5 метрів від команд лежать обручі ( «поле»). Перший учасник оббігає обруч, діти з колосками по черзі підбігають до обруча і кладуть в нього колоски ( «садять зерно»). Останній гравець підвозить до обруча вантажівка, складає в нього колоски і відвозить до своєї команди ( «прибирає урожай»). Перемагає команда, яка першою виконала завдання.

    Після гри діти сідають на стільці, які стоять уздовж стіни.

    Вихователь: Але жінки не тільки чекали повернення бійців додому. Вони билися на війні поруч з чоловіками. Вони були медсестрами, лікарями, санітарками. Добрі жіночі руки багатьох солдатів врятували від смерті.

    Гра: перев'яжи солдата.

    Солдат: А у нас в музеї зберігається один з листів солдата з війни. Солдати писали листи на листочку паперу, а потім складали його особливим чином, щоб вийшов трикутник. Такі трикутники віддавали на військову пошту. Вони були без марок, а тільки з печаткою польової пошти (слайди).

    Вихователь: Хлопці, я пропоную вам передати привіт з майбутнього в минуле і написати лист про Перемогу тим солдатам, які захищали нашу країну і ще не знають, що скоро прийде Перемога.

    Діти сідають за столи або стоячи виконують завдання.

    Вихователь: Складіть ці листи в листи-трикутники і на них намалюйте святковий салют як один із символів Дня Перемоги.

    Діти віддають листи солдату. Солдат складає листи в сумочку.

    Солдат: Спасибо ребята! Ці листи полетять на фронт, і солдати ще завзятіше будуть битися, щоб скоріше настав цей великий День - Перемоги. У мене для вас теж є лист. Але воно не просте, його треба розшифрувати.

    Діти підходять до мульт. дошці. На мульт. дошці ребус з посланням для дітей: «Цінуй світ».

    Вихователь: Немає в Росії сім'ї, яку б війна обійшла стороною. Я знаю, що деякі з вас, хлопці, принесли фотографії ваших рідних, які воювали на війні.

    Діти підходять до стрічки Пам'яті, коротко розповідають про своє родича (на презентації фотографія). Після розповіді діти підходять до мульт. дошці.

    Вихователь: Ось які героїчні рідні були у хлопців. Довго тривала Велика Вітчизняна війна, цілих чотири роки, але 9 травня 1945 року війна закінчилася перемогою нашого народу. (Звучить фонограма пісні «День перемоги»).

    Солдат: Країна раділа! На вулицях співали, танцювали, незнайомі люди обіймали один одного, багато хто плакав від радості. А в честь перемоги на Красній площі в Москві пройшов Парад Перемоги (слайди). В цьому році буде рівно 70-років з дня Великої Перемоги! У цей день покладають вінки та квіти, проводяться мітинги, парад військових частин, святковий салют. У цей день ми вітаємо наших ветеранів.

    Вихователь: А хто такі ветерани? (відповіді дітей)

    Вихователь: Це не тільки ті солдати, які були на фронті і в боях перемагали ворога.Це і ті люди, які своєю працею внесли вклад в перемогу: вирощували хліб, шили форму для бійців, лікували поранених, робили снаряди, військову техніку.

    Як ми повинні ставитися до ветеранів? (піклуватися про них, допомагати їм)

    Вихователь: Радянські солдати-переможці подарували нам мирне небо і щасливе життя. Але не всі повернулися додому з тієї страшної війни. На згадку про загиблих в містах та селищах нашої великої країни горить Вічний вогонь - вогонь Пам'яті, до якого люди в День Перемоги приносять живі квіти. У Москві біля Кремлівської стіни, біля могили Невідомого солдата завжди горить вічний вогонь. Там написані слова: «Ім'я твоє невідоме, але подвиг твій не забутий!» (Слайди)

    У нашому місті вічний вогонь горить на центральній площі Ульяновська.

    Вихователь: У нашому селищі є вогонь пам'яті?

    Хлопці, давайте подякуємо солдата за таку цікаву екскурсію.

    Діти читають вірші.

    1. Ще тоді нас не було на світі,

    Коли гримів салют з краю в край.

    Солдати, подарували ви планеті

    Великий Травень, переможний Травень!

    2. Ще тоді нас не було на світі,

    Коли у військовій бурі вогневої,

    Долю вирішуючи майбутніх століть,

    Ви бій вели, священний бій.

    3. Ще тоді нас не було на світі,

    Коли з Перемогою ви додому прийшли.

    Солдати Травня, слава вам навіки

    Від усієї землі, від усієї землі.

    4. Дякуємо, солдати, вас

    За життя, за дитинство і весну,

    За тишу, за мирний будинок,

    За мир, в якому ми живемо. (автор М. Владимов)

    солдат:

    Нехай кулемети НЕ строчать,

    І гармати грізні мовчать,

    Нехай в небі не клуб дим,

    Нехай небо буде блакитним,

    Нехай бомбардувальники по ньому

    Чи не прилітають ні до кого,

    Чи не гинуть люди, міста ...

    Світ потрібен на землі завжди (автор Н. Найдьонова)

    Солдат йде під «Військовий марш»

    (спокійна музика, музика світу)

    Вихователь: Ось ми і повернулися в наш мирний час. Хлопці, ніж ми сьогодні займалися? Що нового дізналися? Війна це добре і погано? Ви хочете, щоб почалася війна? Я вам пропоную передати один одному голуба - символ миру і дружби всіх народів на землі (передають один одному голуба) і закінчити речення, яке починається з фрази «Я хочу, щоб ніколи не було війни, тому що ....»

    Вихователь: Давайте будемо берегти планету,

    У всьому Всесвіті схожою немає,

    Давайте будемо дружити один з одним,

    Як дружить сонце з травою і лугом.

    Хлопці, давайте подякуємо наших гостей за те, що вони прийшли до нас в гості, попрощаємося з ними і в пам'ять про нашу зустрічі подаруємо їм георгіївські стрічки.



    Скачати 14.99 Kb.