Сценарій НСД в підготовчій до школи групі по темі «Зимуючі птахи»




Дата конвертації22.05.2017
Розмір6.92 Kb.
ТипЗима. Зимові свята. Сценарії, розваги

Галина Хорошева
Сценарій НСД в підготовчій до школи групі по темі «Зимуючі птахи»

Мета: активізація знань дітей по темі «Зимуючі птахи»

завдання:

Освітні: Уточнити і розширити уявлення дітей про зимуючих птахів. Ознайомити дітей з поняттям «кочують птиці» і з птахами, які до них відносяться. Тренувати у вживанні антонімів, присвійних прикметників; в узгодженні числівників і іменників, в складанні пропозицій з префіксальних дієслів.

Розвиваючі: Розвивати зв'язне мовлення; розвивати пам'ять, зорове сприйняття і увагу, дрібну і загальну моторику.

Виховні: Формувати навик співпраці, взаємодії, самостійності, ініціативності. Виховувати любов до птахів, бажання допомагати їм.

Демонстраційний матеріал:

Аудіозапис зі співом птахів, ілюстрації із зображенням зимуючих птахів, тематичні картинки (зимуючі і перелітні птахи, пташиного «корми», розрізні картинки, обручі, «кулі» (вирізані з картону, м'яч, годівниця, іграшка Снігура.

Хід НСД.

1. Організаційний момент.

- Хлопці, ми сьогодні на занятті будемо говорити про .... Втім, може, ви самі відгадаєте, про кого ж ми будемо говорити? (Включає запис з голосами птахів). Правильно, сьогодні ми будемо говорити про птахів. А почнемо ми з гри.

2. Вступна частина. Гра «Повітряні кульки»

(Педагог запрошує дітей підійти до столу, на столах силуети кульок двох квітів, на одній стороні яких наклеєні картинки зимуючих птахів)

Вихователь:.

Я вам кульки даю,

Пограти з ними покликом.

Їх за ниточки візьміть,

Тихо, тихо покрутіть.

На долоньку покладіть,

А тепер переверніть.

На картинку подивіться,

Слово голосно назвіть.

(Діти називають свої картинки: у мене синичка і т. Д)

- Які це птахи? Чому цих птахів так називають? (Відповіді дітей)

3. Основна частина

Робота в мікрогрупах. (Діти діляться на мікрогрупи за кольором кульок, на підлозі лежать обручі, в яких знаходяться картинки з зимуючими птахами)

Завдання микрогруппам:

а) - Чим схожі всі зимуючі птахи?

б) - Чим все зимуючі птахи відрізняються один від одного?

Гра «Розрізні картинки»

- Хлопці, серед зимуючих птахів є і кочують птиці. Як видумаєте, хто відноситься до кочующім птахам? (Відповіді дітей). А ось ми зараз і перевіримо. У конвертах, які я вам роздам, лежать розрізні картинки. Якщо ви їх зберете, то вони допоможуть вам дізнатися - хто ж з зимуючих птахів відноситься до кочующім.

Бесіда з дітьми. (Діти сідають на стільчики)

- Як ви думаєте, зимуючим птахам живеться взимку легко? Чому? А як люди допомагають птахам пережити лихоліття року? (Відповіді дітей) Правильно хлопці, щоб допомогти птахам пережити холодну зиму, люди роблять годівниці ...

Для Щеглов, і для синичок,

І для всіх голодних пташок.

(Педагог виставляє годівницю)

- Які зимуючі птахи можуть прилетіти до нашої годівниці? (Діти називають, а педагог виставляє картинки птахів на дошку)

Пальчикова гімнастика:

(Педагог запрошує дітей до столу, на якому стоять тарілочки з горохом; на кожен ударний склад діти повинні перекласти горошину з тарілочки в долоню)

Снігур, і сорока, і клест, і синиці

Зимують у нас ці чудові птиці.

І щоб вони жили раніше снами

Ми будемо годувати їх, звичайно ж, самі.

Гра «Частування»

- А яке частування можна покладемо в нашу годівницю? (Відповіді дітей: для синичок - насіння, зернятка, шматочки сала і м'яса, для дятла і клестов - насіння соснової і ялинової шишок, для снігурів - ягоди горобини, глоду, шипшини, крихти хліба ...)

- І перший до нашої годівниці прилетів ...

Чорнокрилий, червоногрудий, і взимку знайде притулок.

Чи не боїться він застуди з першим снігом тут як тут. Це ....? (Снігур)

Гра «Склади пропозицію»

- Зараз снігур будуть щось робити, а ви скажіть, що він робить?

(Складання пропозицій з префіксальних дієслів: підлетів, залетів, вилетів, облетів, пролетів через ...)

4. Физминутку - рухлива гра «Знайди свій будинок»

(На підлозі два обруча: в одному картинка зими, в іншому - літа; на столі картки - зимуючі і перелітні птахи. Діти беруть по одній картинці птахів і під музику, з додаванням пташиних голосів, зображують птахів, з закінченням музики - «летять» в свій будиночок)

5. Гра «Скільки птахів прилетіло до годівниці?» (В колі)

- Хлопці, поки ми з вами грали, до нашої годівниці пролетіло багато птахів. Скажіть, які і скільки прилетіло птахів (діти беруть картки з годівниці, вважають і дають відповідь - До нашої годівниці прилетіли 5 синиць і т. П.).

6. Гра «Скажи навпаки»

- Всі птахи різні ...

Голуб важкий, а горобець .... (Легкий)

У горобця тулуб дрібне, а у ворони - .... (Велике)

У дятла дзьоб великий, а у синиці - .... (Маленький)

У повзика хвіст короткий, а у сороки - .... (Довгий)

У омелюхи лапки тонкі, а у тетерева - .... (Товсті)

7. Гра з м'ячем «Чий, чия, чиє, чиї?» (Діти сідають на коліна на килим)

- Я буду називати частину тіла якогось птаха і кидати вам м'яч. Ви ловите м'яч, говорите, чия це частина тіла, і повертаєте м'яч мені. Постарайтеся бути уважними:

• дзьоб ворони -. , Дзьоб голуба -. ;

• голова сови -. , Голова горобця -. ;

• перо голуба -. , Перо ворони. ;

• крила горобця -. , Крила сови -. ;

• хвіст сови -. .

8. Гра «Мій, моя, мої»

- Про яку птаху можна сказати: мій ?. моя? ... мої? (Відповіді дітей)

9. Підсумок. Гра «Вгадай-ка»

- Про кого ми сьогодні говорили? Що нового ви дізналися?

Молодці, а про кого можна сказати ....?

• Маленький, сіренький, непоказний, скромний, але він же забіякуватий, бойовий, молодецький (горобець)

• Червоногрудий, товстий, малорухливий (снігур)

• Твердоклювий, червоноголовий, пестрокрилий, працьовитий (дятел)

• Спритна, рухлива, чернохвостая, білобока (сорока)

• чорнохвостий, чорнокрилого, горлата розбійниця (ворона)

Маленька, на жовтому черевці чорна смуга, в'юнка і спритна (синиця)

• З хрестоподібним дзьобом, тільки ці птахи взимку пташенят виводять (клести)