• Хід заняття
  • Сценарій КВК для дітей старшої групи «В світі кімнатних рослин»




    Дата конвертації16.05.2017
    Розмір4.8 Kb.

    Лариса Чекаліна
    Сценарій КВК для дітей старшої групи «В світі кімнатних рослин»

    Сценарій розваги в старшій групі

    «КВН - в світі кімнатних рослин»

    мета:

    1. Закріпити знання дітей про кімнатні рослини і способи догляду за ними.

    2. Поглибити знання про лікарські властивості кімнатних рослин.

    3. Виховувати прагнення берегти і любити кімнатні рослини, доглядати за ними.

    4. Розвивати розумову діяльність, пам'ять і мову дітей.

    5. Виховувати вміння працювати спільно, надавати одна одній допомогу.

    Хід заняття:

    Під музику діти входять в групу. Фея Квітів зустрічає дітей.

    1. Подання команд

    Команда «Какутусята»

    Девіз: Ми - кактусята, дружні хлопці,

    До перемоги дружно ми йдемо, з дороги цієї не звернемо!

    Команда «Фіалки»

    Девіз: Ми фіалки скромні, але зате - наполегливі!

    2. Розминка

    Питання для команд:

    - Назвіть найкраща пора року для пересадки кімнатних рослин? (Весна)

    - Якою водою потрібно поливати кімнатні рослини? (теплою, дощовою, відстояною)

    - Назвіть рослини, які можна розмножувати листочками? (фіалки, глоксинія, бегонія)

    - Що є у кожної рослини? (корінь, стебло, листя, квіти)

    - Які умови необхідні для гарного росту і розвитку рослини? (сонце, повітря, вода, відповідна грунт)

    - Коли кімнатні рослини не потребують підгодівлі? (взимку)

    - У будь кімнатної рослини найбільші листя? (фікус)

    - у будь кімнатної рослини пахнуть не тільки квіти, а й листя? (герань)

    - Яке рослина отримало свою назву на честь любителя і збирача кімнатних рослин Бегона? (бегонія)

    - Як треба доглядати за кімнатними рослинами? (Поливати, розпушувати землю, протирати листочки, підгодовувати, пересаджувати, обприскувати)

    3. Конкурс «Трудовий»

    Учасникам з команд пропонується показати, як вони доглядають за кімнатними рослинами (розпушують ґрунт, протирають листя, поливають гібіскус і фікус)

    4. Конкурс «Загадковий»

    Командам належить розгадати загадки:

    Лист горбочком, з желобочком,

    шипи має, а поранити не вміє.

    Зате лікує нас в будь-який день і годину.

    (Алое)

    На моєму віконці оселився їжачок,

    Все дивиться у віконце, а ходити не може.

    Де ж його лапки? Де у нього пика?

    Може він без шапки від морозу щулиться?

    (Кактус)

    Круглі, м'які листочки

    Веселі, яскраві квіточки

    Цвітуть, ну просто клас

    Радують око!

    (Фіалки)

    Він зелений, а не луг,

    Носить плаття, а не пастух

    Він чіпко висить, а не крюк

    На стіну вліз, а не павук.

    (Плющ)

    Плоский, довгий, а не брус

    Смугастий, але не кавун

    (Сансивьера)

    На вікні стоїть квітка,

    Цвіте він цілий рік

    Квіточки зібрані в клубочок

    Ажурний лист, пахучий дуже.

    (Герань)

    Хрумтить за віконцем у морозний день,

    Варто на віконці квітка-вогник

    Малиновим кольором цвітуть пелюстки

    Наче й справді запалилися вогники

    (Бальзамін)

    Музикальна пауза

    Під музику «Вальс Квітів» діти танцюють, представляючи себе красивими квітами.

    5. Конкурс «Художній»

    Командам показують малюнки незрозумілих рослин. Завдання дітей визначити, частини яких рослин використовував художник в малюнку.

    6. До уваги дітей пропонується сценка «Про Боляк», де діти розповідають, які кімнатні рослини мають лікувальні властивості.

    7. Конкурс капітанів.

    Викликають капітани команд. Вони повинні по черзі назвати якомога більше кімнатних рослин.

    8. Домашнє завдання.

    Команди розповідають про кімнатному рослині, яким названа їх команда.

    ЖУРІ підводить підсумки, оголошує перемогла команду, діти отримують солодкі призи.

    Чекаліна Лариса Олександрівна,

    Вихователь першої кваліфікаційної категорії

    МБДОУ дошкільного навчального закладу № 140 «Моржонок» м Брянська