Наталя Лагойда
Сценарій екологічного розваги для дітей групи раннього віку «Хто гуляє по галявині?»
Мета: - дати дітям початкове поняття по екології
завдання:
Освітні: вчити дітей порівнювати рослини, знаходити подібність і відмінність;
Розвиваючі: розвивати мова; закріплювати назва домашніх тварин;
Виховні: виховувати дбайливе ставлення до природи.
устаткування:
костюми ялинки і клоуна; цукерки і фантики; квіти штучні; корзинка для сміття; іграшки корова, кінь і коза; метелик прив'язана шнуром до палички; повітряні кулі, музичний супровід.
Хід заходу:
Діти виходять на галявину. На галявині серед квітів на траві розкидане сміття. Вбігає клоун Кльопа, їсть цукерки, кидає фантики на землю. Побачив квітка і хоче його зірвати.
Ялинка: - Не треба, Кльопа, рви, хай росте! Давайте зберемо все сміття з галявини і заберемо його в урну.
Кльопа: - Добре ялинка давай, а хлопці нам допоможуть?
Ялинка:. - Ну ось, чисто і красиво стало на галявині. Тепер всі зможуть приходити сюди і милуватися красою.
Ялинка :: - Хлопці подивіться. Ми з вами прибрали все сміття і хто вийшов до нас на галявину? (корова)
Яка корова? (велика).
Що в неї є? (тулуб).
А що ще? (голова).
Що у неї на голові? (роги). Завдяки рогам вона захищається.
А що на голові у корови ще? (очі, рот, ніс, вуха). Правильно як у нас. За допомогою очей вона дивиться, носом дихає, вухами чує, а ротом їсть.
Що у корови знаходиться ззаду на тулуб? (хвіст). За допомогою нього корова відганяє мух.
Що їсть корова? (травку).
Діткам що дає корівка? (молоко).
Як у корови називається дитина? (теля).
Ялинка просить дітей показати, де голова, хвіст, ноги, очі корови.
Кльопа: - Діти, подивіться хто прийшов до корови на нашу галявину? (конячка і коза).
Ялинка: - ці тварини теж харчуються травою. Трава потрібна тваринам, щоб їсти і рости. Ці тварини не завдають шкоди нашій галявині коли топчуть траву і зривають її. Після того як вони йдуть на галявині залишається гній. Він перегниває і земля отримує добрива. Потім на такий галявині трава росте густа.
Ялинка: - А які звуки видають ці тварини?
Корова? Му-му-му.
Коза? Ме-ме-ме.
Кінь? І-го-го.
Це вони так розмовляю.
Кльопа: - Давайте і ми з вами підемо погуляємо по доріжці.
Физминутку:
(Діти співають і інсценують пісню «Топ, топ»).
Рушили ніжки, топ, топ, топ!
Прямо по доріжці, топ, топ, топ!
Ну-ка веселіше, топ, топ, топ!
Ось як ми вміємо, топ, топ, топ!
Тупають чобітки, топ, топ, топ!
Це наші ніжки, топ, топ, топ!
Ялинка: - Траву, квіти, рвати не можна.
Послухайте вірш:
Якщо я зірву квітку
Якщо ти зірвеш квітку,
Якщо все зірвемо квіти-
Чи не залишиться квітів
І не буде краси.
Звичайно, не можна рвати квіти. Квітами можна милуватися. А як? (дивитися на них, спостерігати за ними).
Кльопа: - А на нашій галявині є не тільки квіти і травичка, а ще живуть красиві метелики. Давайте з ними пограємо.
Рухлива гра «злови метелика»
На кінець невеликої палички прив'язують шнурок і до нього вирізану з картону метелика. Вихователь тримає паличку так, щоб метелик не дуже високо літала над головами дітей. Малюки підстрибують, відштовхуючись двома ногами, намагаючись зловити метелика.
Кльопа: - Діти, давайте будемо берегти рослини, щоб зберегти красу природи.
Ялинка: тварини, які прийшли на галявину живуть вдома. Коза, кінь, корова - домашні тварини. Дбають про них люди.
Кльопа: - Хлопці я дуже люблю грати, давайте тепер з вами пограємо.
Рухлива гра «Коники».
На кониках їхали, їхали
До лісу доїхали, доїхали (скачуть по колу як конячки)
Трр ... Стоп. Розворот. (зупинилися, розвернулися)
Ось ми і приїхали! (зупинилися ляскаємо в долоні)
Ялинка: Кльопа після того, як ми прибрали сміття на галявині, стало там чисто і з'явилося багато травички для наших домашніх тварин. І ти Кльопа не забувай, що смітити не можна. Хлопці тепер ви стали справжніми захисниками природи і я приймаю вас в Еколята.
Кльопа: - Давайте посміхатися! Як добре навколо
Природа - наш хороший. Наш добрий, вірний друг.
Хлопці, я завжди буду пам'ятати про правила веління в природі і розповім усім про те, що я дізнався у вас в садку.
Ялинка разом з Клёпой роздає повітряні кульки.