• Хід заняття.
  • Сценарій безпосередньо-освітньої діяльності «Вітамінки на грядці. Посадка цибулі »(для дітей 4-5 років)




    Дата конвертації24.09.2017
    Розмір9.43 Kb.
    Типвітаміни

    Тетяна Ільясова
    Сценарій безпосередньо-освітньої діяльності «Вітамінки на грядці. Посадка цибулі »(для дітей 4-5 років)

    Муніципальне бюджетне дошкільний навчальний заклад

    «Дитячий садок №55 комбінованого типу« Чарівниця »

    м Воркута

    Сценарій безпосередньо освітньої діяльності.

    Тема: "Вітамінки на грядці. Посадка цибулі". Для дітей 4-5 років.

    Склала і провела:

    вихователь Ільясова

    Тетяна Михайлівна.

    2014р.

    Мета: формувати уявлення дітей про здоровий і правильне харчування.

    завдання:

    • Продовжувати знайомити дітей зі значенням вітамінів для здоров'я людини.

    • Продовжувати формувати уявлення дітей про овочі та фрукти.

    • Вчити висаджувати цибулю.

    • Ознайомити дітей з необхідністю світла, тепла, вологи, ґрунту для зростання цибулин.

    • Виховувати у дітей розуміння цінності здоров'я.

    • Активізувати увагу, пам'ять, збагачувати словниковий запас.

    Матеріал: картинки із зображенням овочів і фруктів, інвентар для посадки цибулі і поливу, коробочка з цибулею, піднос, обідки на голову із зображенням овочів для інсценування.

    Попередня робота:

    • Дидактичні ігри: «Овочі в кошику», «Чарівний мішечок», «Їстівне, що не їстівне», «Корисне, що не корисне», «Що росте на грядці», «Варимо суп» і ін.

    • Розгляд картинок, ілюстрацій, листівок, альбому на тему «Овочі, фрукти»

    • Мультимедійна презентація «Вітаміни ростуть на гілках, вітаміни ростуть на грядці»

    • Читання художньої літератури, загадування загадок про овочі та фрукти.

    Хід заняття.

    Вихователь пропонує дітям стати в коло і привітати один одного.

    Здрастуй, червоно сонечко - руки вгору

    Здрастуй, вітерець - погойдування рук

    Сонячні зайчики - помахи перед собою

    Швидкий струмочок - руки внизу, погойдування рук

    Здрастуй, стигла трава - погойдування долоньок

    Здрастуй, галаслива листя - труть долоні

    Привіт, мишенята - бавовна за спиною

    Привіт, зайчата - стрибки на місці

    Всіх вітаємо зараз - пальці з'єднані в замок

    Дуже раді бачити вас - руки до грудей і вперед - в сторони.

    Вихователь звертає увагу дітей на красиву коробочку.

    Хлопці, ви хочете дізнатися, що ж знаходиться в цій красивій коробочці?

    Щоб дізнатися, що лежить в коробочці, потрібно відгадати загадку.

    Послухайте уважно:

    Сидить дід, у сто шуб одягнений,

    Хто його роздягає,

    Той, сльози проливає. (Цибуля)

    Звичайно - це цибуля! (Вихователь дістає з коробочки цибулю).

    А чому в загадці говориться про те, що цей дід у сто шуб одягнений? (Відповіді дітей).

    Вихователь показує дітям лушпиння.

    вихователь:

    Це шуба, про яку говорилося в загадці. Візьміть цибулину, помацайте, розгляньте її.

    А це зелена цибуля. У ньому дуже багато вітамінів, тому його треба їсти щодня, щоб вирости великими, здоровими і не хворіти.

    Лук дуже корисний. Люди з давніх часів знали: щоб не хворіти, потрібно їсти цибулю. Є навіть таке прислів'я: «Лук від семи недуга».

    Ви знаєте, що в зеленій цибулі багато вітамінів, і ми зможемо самі виростити його в групі. Ось лопатки, є і земля для посадки. Тепер і у нас в групі будуть свої вітаміни, а за обідом ми їх будемо їсти. Подивіться, як будемо садити цибулю.

    Педагог дістає землю і лійку. Показує і коментує свої дії.

    Земля потрібна цибулині для харчування. Потрібно насипати землю в стаканчик. Потім перемішати землю так, щоб не було грудочок, щоб земля була м'якою і однорідною. Після цього зробимо поглиблення і посадимо цибулину в землю. потрібно, щоб цибулина була встромлено в землю корінцем. Тільки тоді цибулина буде рости. вгорі з'являться зелені паростки - пір'я цибулі.

    Як ви думаєте, що слід ще зробити, щоб цибулина виросла?

    Звичайно, землю потрібно полити, щоб напоїти корінці цибулі. Тепер я пропоную кожному з вас посадити свою цибулину.

    Після показу діти садять цибулю в свої стаканчики.

    Вихователь: хлопці, виберіть місце для наших цибулин, щоб їм було світло і тепло. (Ставимо стаканчики на піднос і на вікно).

    Вихователь нагадує, що після посадки цибулі треба помити руки, щоб не занести мікробів, бути здоровими і не хворіти.

    Після вихователь запрошує всіх дітей в коло: «Ми з вами згадаємо, що нас робить здоровими і міцними». (Проводиться физкультминутка).

    Физкультминутка.

    Від застуди і ангіни - діти стоять, показуючи на горло.

    Допомагають вітаміни - розводять руки в сторони.

    Ну, а краще з'їсти лимон, - зображують, що їдять лимон.

    Хоч і дуже кислий він.

    Пам'ятай істину просту: - загрожують пальцем

    Краще бачить тільки той, - зображують, що дивляться в бінокль

    Хто морквину їсть сиру - зображують, що гризуть моркву

    Або сік морквяний п'є - зображують, що п'ють сік.

    Вихователь. Ось бачите, що треба їсти, щоб бути здоровими і міцними, особливо корисні овочі! А зараз хлопці розкажуть «Хто з овочів і корисніше, і потрібніший». (Діти, учасники інсценування одягають каблучки).

    Показ інсценування «Овочі».

    вихователь:

    Господиня одного разу з базару прийшла,

    Господиня з базару додому принесла:

    картоплю,

    капусту,

    морквину,

    горох,

    Петрушку і буряк.

    Ох.

    Ось овочі суперечка завели.

    Хто з них з овочів,

    І смачніше, і потрібніший?

    Хто при всіх хворобах

    Буде всіх корисніше?

    горох:

    Я такий гарненький

    Зелененький хлопчисько, якщо тільки захочу

    Всіх горошком пригощу.

    Буряк:

    Дай сказати хоч слово мені,

    Вислухай спочатку.

    Буряк треба для борщу

    І для вінегрету.

    Їж сам і пригощай -

    Краще буряка нету!

    капуста:

    Ти вже, буряк помовч!

    З капусти варять борщ,

    А які смачні пироги капустяні!

    редиска:

    Я - рум'яна редиска,

    Поклонюся вам низько-низько.

    А хвалити себе навіщо?

    Я і так відома всім!

    огірок:

    Дуже будете задоволені,

    З'ївши огірочок малосольний,

    А вже свіжий огірочок

    Всім сподобається, звичайно!

    морква:

    Про мене розповідь не довгий.

    Хто не знає вітаміни?

    Пий завжди морквяний сік

    І гризи моркву -

    Будеш ти тоді, дружок,

    Міцним, сильним, спритним.

    помідор:

    Не базікай, морквина, дурниця,

    Помовч трошки.

    Найсмачніший і приємний

    Уж, звичайно, сік томатний.

    лук:

    Я приправа в кожній страві.

    І завжди корисний людям.

    Вгадали? Я - ваш друг,

    Я простий зелена цибуля!

    картопля:

    Я, картопля, так скромна -

    Слова не сказала ...

    Але картопля так потрібна

    І великим, і малим.

    вихователь:

    Суперечка давно кінчати пора!

    Овочі:

    Сперечатися марно.

    вихователь:

    Щоб здоровим, сильним бути,

    Треба овочі любити, все без винятку,

    У цьому немає сумніву!

    У кожному користь є і смак,

    І вирішити я не беруся:

    Хто з вас смачніше,

    Хто з вас потрібніше!

    все:

    Їжте більше овочів -

    Будете ви здоровій!

    вихователь:

    Дійсно, всі овочі корисні. У них містяться вітаміни, які необхідні для росту і розвитку. А зараз ми з вами пограємо в гру «Овоч або фрукт».

    Якщо ви вважаєте, що це овоч, то потрібно сісти (зростає на грядці)

    А якщо це фрукт, то потрібно встати, розвівши руки в сторони (росте на дереві)

    Вихователь показує картинки, діти виконують дії.

    Підсумок заняття:

    Про що ми сьогодні говорили на занятті?

    Що посадили в стаканчики?

    Хто приходив до нас в гості? (овочі)

    Ви сьогодні просто молодці: посадили цибулю, розповіли про вітаміни, про те, як правильно харчуватися, щоб бути здоровими і красивими.

    А тепер ми посміхнемось,

    Міцно за руки візьмемося

    І один одному на прощання

    Наше добре побажання:

    "Будьте здорові!"

    Вихователь пригощає дітей фруктами, а зелена цибуля пропонує покришити в суп, на обід.




    Головна сторінка
    Контакти

        Головна сторінка



    Сценарій безпосередньо-освітньої діяльності «Вітамінки на грядці. Посадка цибулі »(для дітей 4-5 років)