Розвага «Очки, вуха та носи бути здоровими повинні»




Дата конвертації24.07.2019
Розмір6.79 Kb.
ТипТемочка

Марина Бенько
Розвага «Очки, вуха та носи бути здоровими повинні»

Мадо ДС №15 «Сонечко»

м Нижньовартовськ

Розвага «ГЛАЗКИ, ВУХА І НОСИ БУТИ ЗДОРОВИМИ ПОВИННІ»

Вихователь вищої категорії

Бенько Марина Олексіївна

Розвага «Очки, вуха та носи бути здоровими повинні»

Мета: формувати у дітей звичку до здорового способу життя.

Завдань і.

• Закріплювати знання дітей про органи почуттів і профілактиці їх захворювань,

• Тренувати в самостійному використанні гімнастики для очей.

Розвивати вміння співпереживати, приходити на допомогу тим, хто її потребує.

Устаткування.

«Чарівний мішечок» - морквина, відвар ромашки, марлеві серветки на розсуд вихованням теля.

Алгоритм гімнастики для очей.

Касета з записом музики і касета з шумами природи,

Атрибути для подорожі: будиночок, печера, ширма, «колода», «купини».

Картки для дидактичної гри «Що корисно, що шкідливо».

Попередня робота.

Дидактична гра «Що шкідливо, що корисно».

Дидактична гра «Носи потрібні не тільки для краси».

Бесіда «Як ми чуємо».

Щоденне виконання гімнастики для очей.

хід заняття

Вихователь. Хлопці, сьогодні у нашого вікна весь ранок скрекотала сорока, вона принесла на хвості погану звістку. У казковому лісі біда. Захворіли все казкові герої. Нам треба збиратися в дорогу. А в цьому мішку у мене різні зілля, які нам допоможуть казкових героїв виле-чить. Все готово, можна вирушати в дорогу.

Вихователь тримає в руці клубок, який показує дорогу. В дорозі можуть зустрічати-ся різні перешкоди ( «Перестрибни струмочок», «З купини на купину»; «Пройди і не зачепи» і т. Д.).

Вихователь. Подивіться, на яку гарну галявинку ми вийшли, а це що за хатинка?

Цікаво, хто в ній живе? Давайте скажемо чарівні слова, щоб хатинка до нас повер-нулась.

Діти (хором). Хатинка, хатинка, встань до лісу задом, а до мене передом!

З хатинки виходить Баба Яга.

Баба Яга. Хто це по лісі ходить? Нічого не бачу. Слабка я очима стала, того гляди, зовсім осліпну.

Вихователь. А ти очі бережеш? Знаєш, що потрібно робити, щоб зберегти зір?

Баба Яга. Звідки мені знати? У лісі живу.

Вихователь. А наші діти знають. Хлопці, давайте навчимо Бабу Ягу, як зір збереженні-нитка.

Діти. Не можна читати лежачи і в погано освітленій кімнаті, дивитися на лампу, на яскраве сонце. Потрібно берегти очі ВІД гострих предметів, не терти очі руками. Для очей корисно дивитися на захід і схід сонця, вмиватися чистою водою. Для очей корисний зелений колір: він заспокоює, а червоний колір, навпаки, стомлює.

Баба Яга. Здається, все запам'ятала. Треба читати лежачи, терти очі руками.

Діти виправляють помилки Баби Яги.

Баба Яга. Але що робити, сіли я вже погано бачу?

Вихователь. У нашому чарівному мішку знайдуться зілля, які тобі допоможуть.

Бабу Ягу пригощають морквою, пропонують протерти очі відваром ромашки, радять частіше ласувати чорницею.

Баба Яга. Ось тепер я набагато краще бачити стала.

Вихователь. А щоб зір зовсім відновити, діти навчать тебе робити гімнастику для очей.

Діти показують Бабі Язі вправи, користуючись алгоритмом.

Баба Яга дякує дітей і прощається, а чарівний клубочок веде всіх далі; через бо-лото (вправа «З купини ні купину», через бурелом (вправа «переліз через брёвнишко»,

Раптом чуються гучна музика, грім, свист. Через дерева виходить Соловей-Розбійник. Він стогне, тримається за голову.

Діти. Що з тобою трапилося?

Розбійник. А! Що! Нічого не чую! І голова болить!

Діти допомагають йому зробити холодну примочку (можна прикласти капустяний лист) і об'єк-ясняют, чому він став погано чути і чому болить голова: «Ти став погано чути від гучних звуків, і голова розболілася тому».

Розбійник. А причому тут гучна музика! Не вірю я вам!

Діти. Частинки повітря вдаряються об барабанну перетинку, і сигнал надходить в мозок. Якщо звуки гучні і безладні, то частинки повітря починають стукати по барабанної перепони-ке, як тисячі маленьких кийків. Від гучних звуків барабанна перетинка може навіть лопа-ти.

Розбійник. Але я так люблю музику. Порадьте, що мені робити?

Діти. Шум лісу, спів птахів, дзюрчання струмочка - це теж музика, тільки її треба почути. Така музика заспокоює і додає сил. А ще музика не повинна бути дуже гучною. Коли розмовляєш з ким-небудь, треба говорити тихо, спокійно. Від крику і шуму теж може забо-леть голова.

Одну - дві хвилини все разом слухають касету зі звуками природи. Діти прощаються з раз-бойніков і йдуть далі.

Незабаром діти бачать перед собою «печеру». Вона покрита павутиною. З печери лунають кашель і чхання. Виходить Лісовик.

Лісовик. Ось, захворів, напевно. Цілими днями кашляю і чхаю.

Вихователь заглядає в печеру і теж починає чхати.

Вихователь. Яка пил! Здається, ти чхаєш немає від застуди. Коли ти останній раз робив прибирання в печері?

Лісовик. Не пам'ятаю. Років п'ять чи десять тому.

Вихователь. Тоді все ясно. Мені здається, що діти зможуть дати тобі кілька порад і розкажуть, що потрібно робити, щоб більше не чхати і не кашляти.

Діти. Треба берегти органи дихання: провітрювати приміщення, в якому перебуваєш, робити вологе прибирання кожен день. Повітря буде набагато краще, якщо в будинку є кімнатні квіти.

Діти прощаються з лісовиком і повертаються в групу.

Вихователь. А повернутися нам допоможе чарівний клубочок і казкове заклинання:

Закрути скоріше, клубок, Хлопців в дружний хоровод. Підійшла до кінця гра, До групи нам поспішати пора.

Діти вимовляють ці слова, взявшись за руки.

Ось ми і в своїй групі. Сьогодні ми з вами зробили два важливих справи: казковим героям ми допомогли і ще раз повторили, як зберегти здоровими свої оченята, вуха і носи.

А зараз я пропоную вам пограти в піжмурки, щоб ми могли уявити собі, як чув-ствовала себе Баба Яга, коли вона погано бачила.