• Урок за технологією
  • Тема: «Мода і стиль»
  • Обладнання
  • Методи уроку
  • Структура уроку
  • 3. Творча робота учнів.
  • 2. Вивчення нового матеріалу.
  • 5. Підведення підсумків.
  • Розробка уроку за технологією "Мода і стиль"




    Скачати 13.98 Kb.
    Дата конвертації18.05.2017
    Розмір13.98 Kb.

    КГУ «Ершовская середня школа»










    Урок за технологією


    "Мода та стиль"



    hello_html_10485f.png




    учитель технології

    Сахно Ольга Олександрівна









    Тема: «Мода і стиль»

    Цілі: - Дати поняття про напрямки моди, стилях і силуетах одягу;

    - вчити створювати моделі з урахуванням напрямків моди і призначення одягу;

    - формувати вміння виступати публічно, знаходити потрібну інформацію;

    - розвивати інтелектуальні здібності, естетичну культуру, розуміння того, що виглядати красиво - результат роботи над собою;

    - формувати стійкий інтерес до предмету;

    - сприяти розвитку смаку і творчих здібностей учнів.

    Обладнання: комп'ютерна презентація.

    Наочні посібники: - зображення плечового одягу;

    - зображення стилів;

    - зображення силуетів.

    Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

    Методи уроку: словесні, інформаційно-повідомляють, наочні, практична робота на аркушах А4, інструктивно-практичні.

    Форми роботи: фронтальні, індивідуальні.

    Структура уроку:

    1. Орг. Момент.

    2. Вивчення нового матеріалу.

    Мода - це ...

    - актуалізація знань (вступне слово вчителя)

    - екскурс в історію: повідомлення учнів (з комп'ютерною презентацією)

    Стиль - це ...

    Силует - це ...

    3. Творча робота учнів.

    4. Підведення підсумків уроку.

    Хід уроку:

    1. Орг. момент.

    - перевірка готовності до уроку

    - відмітка відсутніх

    - постановка цілей уроку

    2. Вивчення нового матеріалу.

    1. Учитель: Всі ви чули крилатий вислів Чехова про те, що в людині все має бути прекрасним: «і особа, і одяг і думки ...». Скажіть, як ви вважаєте, який одяг красива? Правильно, красивою є модна в даний момент одяг. І тема нашого уроку «Мода і стиль». Основні поняття теми - мода, стиль, силует. Який же буде мета нашого уроку? Правильно, дізнатися про моду, її історії, стилях, про вигляді силуетів одягу. А що вам це дасть? Це буде сприяти розвитку естетичного смаку, інтелектуальних і творчих здібностей, загального розвитку. А також сьогодні ви підготували деяку інформацію і спробуєте свої сили в публічних виступах.

    Що таке мода? Одні скажуть: «Мода - це марна примха, захоплення нероб». Для інших мода - це професія, щоденна творча праця. Треті скажуть, що це не просте питання і на нього в двох словах не відповіси. А що скажете ви? (Відповіді дітей). Давайте сьогодні спробуємо з'ясувати, що таке мода, як давно вона існує і як до неї ставитися. Для цього корисно зробити екскурс в історію і простежити, як розвивалася мода в різні епохи.

    Екскурс в історію:

    Перша учениця. Більшість книг, присвячених історії костюма, починається з опису одягу Стародавнього Єгипту, Стародавньої Греції. Грецькі одягу демонструють природність і гармонію. По суті, це просто шматок тканини, застебнутий на плечі і гнучкими пластичними складками, струмує вниз до щиколотки або до коліна. Тонке полотно, з якого робилися ці хітони, як би описувало лінії тіла, а м'який пояс, що не стягуючи талії, сприяв свободі рухів. Жіночий хітон прикрашався вишивкою.

    Друга учениця. У період середньовіччя існували неписані звичаї і спеціальні укази щодо костюма. Вони видавалися потім, щоб привілеї пануючого класу в одязі неухильно дотримувалися. Феодали, наприклад, не сміли вбиратися багатшими короля, а розбагатіли городяни, торговці і ремісники - змагатися з феодалами. Це були часи готичного стилю в архітектурі. І його основні риси - висота, вузькість - передалися і костюму

    Так в XV столітті велика різноманітність представляють головні убори і зачіски цього періоду: капюшон, капелюхи з конусоподібної тулією. А завершували картину черевики з носами настільки довгими, що їх доводилося прикріплювати спеціальними ланцюжками під коліном, інакше ходити було неможливо. Довжина носів досягала 70 сантиметрів. За формою взуття була однаковою для правої і для лівої ноги. Жіночому, як і чоловічому костюму цього періоду, властива штучна витягнутість форм, сукня має бути надвузьким.

    Третя учениця. На зміну мистецтву готики приходить художній стиль бароко (дивний, химерний). Стиль бароко зародився в кінці 16 століття в Італії і поширився в більшості європейських країн в архітектурі, живописі, декоративно-прикладному мистецтві.

    Розкішні палаци, церкви рясніють різнобарвними архітектурними прикрасами, дзеркальними стелями, важкі меблі з чорного дерева інструктується золотом і сріблом. Все це створює певний фон для людини, утворює єдине ціле з його виглядом, костюмом, манерою поведінки. Чоловік-лицар поступово перетворюється на світського придворного. Уже цінується не фізична сила, а розум, хитрість, витонченість, галантно ставлення до жінок.

    У XVII столітті законодавицею моди стає Франція. Ідеал жіночої краси - величність, парадність, манірність. Жіноча фігура характеризується високим зростом, розвиненими формами плечей, стегон і дуже тонкою талією. Француз 17 століття виглядає яскраво і нарядно. В основі жіночого костюма - каркас: кістяний корсет і спідниця, надівалися поверх сорочки. Потім надягалось спіднє з довгими рукавами. Зверху надягав орне сукню з широкими мереживними рукавами.

    Четверта учениця. До середини XVIII століття в мистецтві затверджується стиль ампір. Основою стає штучність: волосся пудрять до втрати їх природного кольору, покривають білилами і рум'янами. Чоловіки і жінки набувають ляльковий вигляд

    Жіночий костюм як і раніше складається з двох частин. Нижня частина - прилеглий вузький ліф і широка спідниця на каркасній основі, спідниця верхнього ряду досягала широчезний. Тканина використовувалася переливчаста, мерехтлива.

    П'ята учениця. В кінці XIX століття затверджується стиль модерн. Він робить свій вплив на силует. Найцікавіший силует в профіль, який створюється за допомогою корсета: лінія грудей і талії спереду знижується, ззаду талія завищена і прямо від неї починається м'який валик - турнюр.

    Учитель: Послухавши повідомлення, ми з вами зробимо певні висновки. Як ви думаєте, чи змінюється мода протягом століть або має місце повторення елементів моди?

    Сучасна мода пропонує сміливі експерименти по змішування стилів. Це поняття називається еклектика і передбачає поєднання в одному комплекті предметів одягу з різних стилів.

    Що ж таке мода? (Слайд №)

    Мода - це те, що в певний час користується найбільшою популярністю і визнанням більшості (запис в зошит). І одяг стає модною тоді, коли вона прийнята мільйонами людей. Основна риса моди - це її новизна. Оцінка одного й того ж костюма з плином часу змінюється. Але іноді давно вийшов з моди костюм знову починає цікавити, він як би витримує випробування часом. Один з модельєрів, кажучи про еволюцію моди, дав таку оцінку одному і тому ж костюму: "за 10 років до появи на нього моди - безсоромний; за 5 років - непристойний; за рік до появи моди - сміливий; мода - красивий, чарівний, прекрасний; через рік після моди - недбалий; через 10 років після моди - потворний; через 20 років - смішний; через 30 років - кумедний; через 50 років - цікавий; через 70 років - привабливий; через 150 років після моди - прекрасний ". Не можна брати з моди все без розбору, але не можна і цуратися її. У кожному новому віянні потрібно шукати те, що близько і підходить тільки вам. Мода не диктує, вона лише пропонує і підказує, як підкреслити свою - індивідуальність.


    2. Часто ми чуємо: «Модний людина», «Стильний людина». Це одне і теж? Що таке стиль? (Слайд №). Стиль - це стійкий, конкретно визначився мову епохи, який стверджує її культуру, поняття краси, ставлення до навколишнього світу. Стиль - це манера одягатися (запис в зошит), (мода приходить і йде, а стиль залишається). Характер одягу залежить від її стилю. За стильовому рішенню все різноманіття форм одягу можна звести до трьох основних груп: (демонстрація слайдів)

    Класичний стиль - найбезпечніший з усіх (слайд №). Його вибирають жінки будь-якого віку, які бояться слідувати моді чи просто нею не цікавляться. Але класика не повинна бути нудною. Скориставшись модними аксесуарами, ви досягнете воістину сучасного класичного вигляду. Основні риси: суворість, діловитість, стриманість, елегантність, стабільність форм, бездоганність ліній, практичність, солідність. Цей стиль годиться для всіх випадків життя (з різними аксесуарами і прикрасами). Класичне поєднання кольорів: чорний - білий, зелений - коричневий, червоний - синій, синій - білий. Жіночий костюм: сукня з рукавами - жакет, спідниця - блузка - жилет або жакет, брюки - блузка - жилет або жакет. Частиною класичного стилю є діловий стиль (для роботи, навчання, ділових зустрічей і т.д.).

    Одяг спортивного стилю (слайд №) - зручно для руху, занять спортом, а також активного відпочинку, прогулянок. Тканини в крупну смужку, клітку, горох. Для цього стилю характерна наявність ґудзиків, кнопок, блискавок, погон, кишень, обробна строчка, чітке розташування деталей.

    Одяг фантазійного або романтичного стилю (слайд №) - наявність збірок, рюшів, мережив, бантів, оборок. Тканини м'які, легкі, ніжних пастельних тонів. Романтичний стиль містить елементи історичного і національного костюма.

    (Запис у зошит видів стилів).

    3. Зовнішній вигляд людини визначається не тільки стилем, а й силуетом його одягу. Які види силуетів ви знаєте? (Слайд №). Силует - зовнішні обриси предмета, його тінь.

    Попри всю різноманітність форм сучасного одягу можна виділити чотири основних силуету, які протягом останніх десятиліть постійно в моді:

    Прямий або прямокутний (а)

    Трапецієвидний (б)

    Трикутний (в)

    Овальний (г)

    (Запис у зошит визначення та видів силуетів).

    Прямий і трапецієподібний силует - це пряма або полуприлегающий одяг (слайд №).

    Два трикутника або дві трапеції, звернені один до одного, утворюють приталений силует (слайд №).

    Овальний силует - в моді зустрічається нечасто (слайд №).

    3. Закріплення теми:

    - що таке мода?

    - що таке стиль?

    - які стилі в одязі ви знаєте?

    - що таке силует в одязі?

    - які бувають силуети?

    4. Творча робота учнів.

    1. Вступне слово вчителя: Ми сьогодні говорили про класичному стилі в одязі. Цей стиль ще називають «діловим». Як ви думаєте, чому? Багато з нас ніколи не замислювалися про те, що таке "ділова людина". А як ви думаєте?

    Як повинен виглядати ділова людина? Це, ж, звичайно, людина в костюмі.Можна сказати, що костюм - це візитна картка людини. Адже перш дивляться, як одягнений чоловік. Дуже часто перше враження надовго залишається в пам'яті людей, з якими ми знайомимося. Тому нехтувати своїм зовнішнім виглядом - непрощенна помилка. Вам важко буде змінити той образ, який створився у людини при першому знайомстві з вами. Наприклад, акуратність і підтягнутість в одязі дуже часто асоціюється з організованістю в роботі, умінням цінувати чужий час. Розпізнати майбутню ділову жінку можна ще в школі: "По одягу зустрічають", свідчить старе прислів'я, тому що одяг, який носите ви, можливо, не робить вас легко впізнаваними, проте, говорить багато про що. Вибір, який робите ви, формує певної думка про те, що ви самі про себе думаєте. Давайте подумаємо про те, який ви представляєте шкільну форму, і спробуємо зобразити її.

    У всьому світі основна одяг для роботи - це костюм. Можуть бути спідниці, брюки, жакети, блузки-жилети. Я покажу вам деякі варіанти на слайдах (слайд №).

    2. Творча робота. Проявивши творчий підхід, ви зможете зробити свою модель індивідуальної.

    Звертайте увагу на колір і продумайте, яка тканина підійде для цієї моделі. Ви створюєте модель для себе, т. Е. Займаєтеся пошуками свого стилю. Подумайте, щоб ви хотіли носити. Враховуйте свої індивідуальні особливості.

    Критерії оцінки:

    - творчий підхід,

    - гармонійність вигляду,

    - закінченість роботи

    5. Підведення підсумків.

    1.Слово вчителя:

    - Сьогодні на уроці ми з вами займалися пошуком свого стилю. Я вважаю, що все успішно впоралися зі своїм завданням. Сподіваюся, що знання, набуті на уроці, збагатили вас і допоможуть вам у подальшому житті.

    2. Виставлення оцінок.

    3. Заключне слово вчителя:

    Я сподіваюся, що наша зустріч переконала вас у тому, що одяг - це дуже цікава і захоплююча тема для вивчення. Одяг може бути одночасно простою і складною, примітивною і химерною, дивовижно прекрасною і суворої.

    Словом, такий же, як наше життя. І від нас з вами багато в чому залежить, як будемо жити і виглядати. І хоча мода дійсно мінлива і примхлива, істина ж постійна: "Проводжають по уму".

    6. Домашнє завдання:

    1. Розробити рекламу моделі.

    2. Захист проекту моделі шкільної форми.




    Скачати 13.98 Kb.