• Тема: Імена власні: географічні назви.
  • Розробка уроку з російської мови на тему "Власні імена та географічні назви"




    Скачати 10.49 Kb.
    Дата конвертації08.10.2017
    Розмір10.49 Kb.
    ТипРозробка

    Урок російської мови в 2 класі

    204-2015 навчальний рік

    Тема: Імена власні: географічні назви.

    Мета уроку:

    1.Учіть виділяти з мови імена власні, що позначають географічні назви.

    2. Формування умінь писати географічні назви з великої літери.

    3. Виховувати любов до своєї республіці, до свого рідного краю.


    Обладнання: інтерактивна дошка, проектор, портрет М.Каріма, презентація до уроку по темі, завдання для груп на картках. Підручник А.В.Полякова «Російська мова» 2 клас. Частина 1 с.56.


    Хід уроку.

    1.Організаціонний момент.

    учитель

    Якщо ти готовий вчитися,

    Те має все вийти.

    На сьогоднішньому уроці ми знову дослідники і нам не доведеться сидіти склавши руки, а потрібно буде працювати засукавши рукава.

    Склавши руки - це як? Засукавши рукава - це як?

    2. Хвилина чистописання.

    Прийміть правильну посадку для письма і дотримуйтесь її протягом виконання завдання.

    Написання букв д, а, б, О, про

    - Яка буква зайва? Чому?

    - Для чого потрібні великі літери?

    - Назвіть прізвища знайомих вам письменників, поетів.

    - Запишемо ім'я і прізвище ще одного поета.

    Мустай Карім - народний поет Башкортостану. (Вивішується портрет поета).

    3. Постановка навчальної задачі. Робота по темі уроку.

    Прочитайте уривок з вірша Мустая Каріма.

    Слайд 1.

    Поглянь на глобус:

    Ось він - земну кулю.

    На ньому Башкирія

    З березовий листок величиною.

    Всього лише на-всього

    Не більше

    Звичайного листка,

    Береза ж - велика Росія -

    Так зелена, така висока!

    Мустай Карим.

    - Про що пише поет?

    - З чим порівнює поет карту Башкортостану? (З долонею дружньої руки).

    - Який прийом використовує поет?

    - Що знаєте про Башкортостані ви?

    - Знайдіть імена власні.

    - Що вони означають? Раніше наша республіка мала назву Башкирією, а 11 жовтня 1990 року стала називатися республіка Башкортостан.

    - Що сьогодні головне на уроці? (Велика літера в назвах).

    3. Вибіркове списування із завданням.

    - Шановні дослідники, я вам пропоную текст. Прочитайте і знайдіть слова, що позначають назви.

    Слайд 2.

    Прекрасна і велика наша республіка Башкортостан. Місто уфа - її столиця. Розташована вона в долинах мальовничих річок біла і Уфа. Асиликуль - найбільше озеро в Башкортостані. Одним із загадкових місць нашої планети можна назвати гору Янгантау.

    - Які назви знайшли? Що можете про них сказати?

    - Запишемо назви правильно.

    - Перевіримо наші роботи. (Показ слайдів 3-6)

    - Як одним словом можна назвати ці слова? (географічні назви)

    - Який висновок можна зробити?

    Висновок: Географічні назви пишуться з великої літери.

    4. Физминутку.

    - Я буду називати слова, а ви будете присідати, якщо це власна назва, а якщо ім'я загальне, то піднімати руки вгору.

    Слова: Маша, діти, лялька, Андрійович, Сергєєв, машина, кішка, Жучка, Мубарякова, Салават.

    5. Робота з підручником.

    - Наші дослідження продовжуємо за підручником.

    Вправа 98, с.56 - самостійне виконання з подальшою перевіркою.

    6. Робота в групах.

    1 група.

    Знайдіть імена власні, виправте помилки.

    І одного ранку рано

    Ми почуємо в тиші:

    «Космонавт Єгор степанов

    З Марса шле привіт місяці ».

    2 група.

    Калейдоскоп. Зошит с. 10.

    3 група.

    Назви міст розташувати в алфавітному порядку.

    Уфа, Салават, Туймази, Стерлітамак, Дюртюли, Мелеуз, Сибай, Ішимбай, Жовтневий.

    4 група.

    Прочитайте текст. Виправте помилки.

    Мою бабусю звати віра Петрівна. Вона живе в Москві на вулиці Русакова. Я часто буваю у Бабусі. ми любимо ходити в Парк Сокільники.

    7. Перевірка роботи груп.

    8.Обобщеніе.

    - Про що ми сьогодні говорили?

    - Що нове дізналися?

    - Самий рідний і близький куточок для нас в Башкортостані - то місце, де ми народилися, живемо і вчимося.

    - Як називається наше місто?

    Слайд 7.

    - Як ми повинні ставитися до своєї Батьківщини?

    Слайд 8.

    Запашний хліб, стежка лісова,

    Кришталеве повітря на зорі ...

    Є у мене рідна земля,

    І щастя є на тій землі.

    Риф Міфтахов.

    9.Домашнее завдання.

    1. Вправа 97.

    2. Написати про своє місто текст.

    3. Намалювати малюнок на тему «Моє місто».





    Скачати 10.49 Kb.