• Організаційний момент.
  • Завдання в конверті.
  • Введення в тему уроку.
  • Пояснення нового матеріалу.
  • Закріплення.
  • Робота з книгою.
  • Тест-контроль
  • Підсумок уроку.
  • розробка уроку з російської мови на тему "Односкладні речення"




    Скачати 18.89 Kb.
    Дата конвертації28.05.2017
    Розмір18.89 Kb.


    Акмолинська область

    Жаркаінскій район

    П'ятигорська середня школа





    Відкритий урок російської мови

    в 8 класі




    «Односкладні речення»




    hello_html_m67b548bc.jpg


    Розробила і провела

    Яшкін Є.І.

    вчитель російської мови та літератури



    Дата: 18 листопад


    Цільова група: учні 8 класу


    Предмет: російську мову


    Тема: Односкладні речення


    Тип уроку: урок-знайомство

    (із застосуванням ІКТ)


    Мета уроку:


    • Ознайомити учнів з типами односкладних пропозицій, особливостями їх будови і значення; простежити відмінності в значенні і будову двусоставних і односкладних пропозицій

    • Формувати вміння «читати» терміни, розвивати мову учнів

    • Робити щеплення інтерес до осягнення нового, формувати культуру мовлення учнів


    ресурси:

    підручник російської мови п / р Кабдоловой К.Л., Сабитова З.К., «Мектеп" 2004, кросворд, маркер, терміни для складання схеми, стрілки, конверти з граматичними завданнями, тестові завдання, інтерактивна дошка






    Хід уроку


    1. Організаційний момент.

    потрібно любити

    і безперервно вивчати

    російська мова.


    1. Завдання в конверті.

    Повторення граматичних розборів.

    1. У кого совість чиста, у того подушка під головою не крутиться.

    Завдання 1.

    Визначте частеречную приналежність слів у реченні.

    Привід, місць., Ім., Дод., Привід, місць., Ім., Привід, ім., Частка, дієслово.

    Завдання 2.

    Зробіть морфологічний розбір слова «головою».

    Головою - ім.

    1. Чи не крутиться (де?) - під головою, н.ф. - голова

    2. Пост.м / п: наріц., Неодуш., Ж.р., 1 скл .; Постить. м / п: Т. П., однини

    3. Не крутись де? під головою (обст.)

    Завдання 3.

    Охарактеризуйте звуковий склад слова «совість»

    сов, ис, т,

    1. Совість є свідомість свого призначення в світі.

    Завдання 1.

    Розберіть пропозицію по членам пропозиції.

    Совість є свідомість свого призначення в світі

    Завдання 2.

    Розберіть слово «призначення» за складом.

    призначення


    1. Введення в тему уроку.

    Хлопці, для того щоб визначити тему нашого уроку, прошу вас розгадати кросворд.



    Д

    Про

    П

    Про

    Л

    Н

    Е

    Н

    І

    Е




    Р









    П

    Р

    Е

    Д

    Л

    Про

    Г





    П

    Про

    Д

    Л

    Е

    Ж

    А

    Щ

    Е

    Е




    Л










    До

    Про

    Р

    Е

    Н

    Ь







    Ж








    Про

    П

    Р

    Е

    Д

    Е

    Л

    Е

    Н

    І

    Е




    Н









    П

    Р

    І

    Ч

    А

    З

    Т

    І

    Е





    Е









    Питання до кросворду:

    Другорядний член пропозиції, може бути непрямим і прямим.

    Службова частина мови, служить для зв'язку слів у реченні.

    Головний член пропозиції.

    Є у дерева, є і у слова.

    Другорядний член пропозиції, відповідає на питання який? чий? Котрий?

    До якої частини мови відносяться слова читав, що йде, розбита?


    Про що ми сьогодні будемо говорити на уроці?

    Звичайно, сьогодні ми поговоримо про пропозицію, виділимо основні типи пропозицій. В кінці уроку ви пройдете тест-контроль по цій темі.


    Висвітлити новий матеріал допоможуть мої асистенти.


    1. Пояснення нового матеріалу.

    Складання схеми.

    hello_html_m766f644.gif

    hello_html_m72f1f701.gif Пропозиція


    односкладні Двоскладні

    З гл.чл. - п. З гл.чл. - с.

    ніякі

    hello_html_2aadaa8e.jpg

    Називним. Опр.-лич. Неопр.-лич.


    Узагальнено-особисті



    Висновок.



    1. Закріплення.

    Перед вами текст. Прочитайте його. Визначте типи пропозицій (усно).

    Зима. (зв) Світає. (безособовий) У селищі будують нову школу (неопр-лич). Мені не спиться. (БЕЗЛІМ) О 8 годині виходжу з дому (опр-лич). Який сильний мороз! (Зв) Мені холодно (БЕЗЛІМ). Задумливо ходжу і міряю порожніх простір місць. (Опр-лич) Попити б чаю! (БЕЗЛІМ)


    Робота з книгою.

    Виконання упр. 210

    1. Розвиток мовлення.

    Складання діалогу «У бібліотеці», «В аптеці».

    Виконання упр. 170 (усно)

    1. Тест-контроль

    1. Виділіть зайве:

      1. Безумовно-особисті пропозиції

      2. Невизначено-особисті пропозиції

      3. називние пропозиції

      4. ніякі пропозиції

    2. Закінчите формулювання: «Безумовно-особисті пропозиції - це такі односкладні пропозиції, в яких присудок виражено дієсловом у формі ...»

      1. У формі третьої особи

      2. У формі першої особи однини і множини

      3. У формі другої особи однини і множини

      4. У формі першої та другої особи однини і множини особи

    3. Який тип односкладні пропозицій вживається в живої розмовної мови?

      1. Безумовно-особисті пропозиції

      2. Невизначено-особисті пропозиції

      3. називние пропозиції

      4. ніякі пропозиції

    4. Які з односкладних речень відносяться до узагальнено-особовим?

      1. Безумовно-особисті і невизначено-особисті пропозиції

      2. Невизначено-особисті і безособові пропозиції

      3. Називние і безособові пропозиції

      4. Ніякі і виразно-особисті пропозиції

    5. Пропозиція Вітайся з усіма по всіх усюдах. про ре ...

      1. До безумовно-особистим пропозицій

      2. До невизначено-особистим пропозицій

      3. До називним пропозицій

      4. До безособовим пропозицій

    6. Виділіть безособове речення.

      1. Сьогодні я не працював

      2. Ніхто сьогодні не працював

      3. Не хочу сьогодні працювати

      4. Мені сьогодні не працює

    7. Які з пропозицій широко використовуються в прислів'ях?

      1. Безумовно-особисті пропозиції

      2. Невизначено-особисті пропозиції

      3. називние пропозиції

      4. ніякі пропозиції

    1

    A

    B

    C

    D

    2

    A

    B

    C

    D

    3

    A

    B

    C

    D hello_html_7a333f55.png

    4

    A

    B

    C

    D

    5

    A

    B

    C

    D

    6

    A

    B

    C

    D

    7

    A

    B

    C

    D


    1. Підсумок уроку.


    1. Домашнє завдання.

    Упр.178, 179.




    .



    Скачати 18.89 Kb.