• Управління освіти ВКО акімату
  • Розробка уроку з російської літератури
  • Підготувала і провела
  • Розробка уроку з російської літератури в 5 класі казхской школи




    Скачати 18.05 Kb.
    Дата конвертації19.05.2017
    Розмір18.05 Kb.

    СМШЛІ «Жас Улан» ім. Ш. Уаліханова р Шім'ї

    Учитель російської мови і літератури Ажібаева Мадіна Жумагазіновна

    Методична розробка уроку російської літератури в 5 класі казахської школи.



    Літературне читання (5 клас казахської школи)

    Тема уроку: Мова віршів. Епітет. Порівняння. Уособлення.

    Мета уроку: 1. Ознайомити з віршами І. Нікітіна «Зустріч зими»,

    В. Левановского «У лісі»

    2. Сприяти розвитку умінь знаходити в тексті порівняння і епітети, уособлення; бачити красу природи; підбирати синоніми до слів.

    3. Виховання любові до природи, до навколишнього середовища, здатність бачити подібності та відмінності

    Тип уроку: комбінований

    Методи і прийоми: стратегія Діаграма Венна, есе, групова робота

    Обладнання: ілюстрації на тему зими, відео, аудіоматеріали, картки контролю, замінюються в процесі уроку в залежності від якості відповіді (білий колір - немає відповіді, червоний - задовільно, жовтий - добре, зелений - відмінно), підручник К. Х. Жаданова « літературне читання », Алмати,« Білім », 2009 р

    План уроку:

    I .Організаціонний момент. Здача рапорту. Привітання.

    II. Постановка мети уроку. Вибір групи (на середині столу лежать картки, на яких написані різні словосполучення з вірша, з питання до цього словосполучення визначити групу, в якій учень продовжить роботу. Всього 3 групи по назві теми уроку.)

    III. Пояснення нового матеріалу і закріплення, опитування домашнього завдання - есе на тему «Це буває тільки взимку».

    Хід уроку:

    1. Слово вчителя. Сьогодні ви познайомитеся з віршами І. Нікітіна «Зустріч зими» і В. Левановского «У лісі». Як ви думаєте, про що розповідається в віршах?

    Давайте послухаємо (аудіо «Зустріч зими» - 3 хвилини) їх і спробуємо запам'ятати все, що говориться про зиму.

    Якими словами описує автор зиму?

    1 група - знайти слова, що відповідають на питання: Який? яка? який? Визначення «епітет» - поруч у другій стовпчик виписати епітети з тексту. Епітети: безлюдний простір, побілілі поля, різнокольоровий вогонь, гостя-зима, пісні півночі,

    2 група - знайти з лову, які порівнюють один предмет з іншим. Теңеу. Порівняння: лежить полотном- ак матадай жатир (теңеу), сніг як вогонь, немов радий чогось ліс, з-під кучерів, мости, килими

    3 група - подумати: не людина, але каже, відчуває і думає. Уособлення: дивиться ліс, пісні співати, гуляй, лад, розстеляють, здрастуй.

    (Один від групи відповідає)

    Ми пам'ятаємо, що таке епітет, порівняння, уособлення? На одному з уроків російської мови ми почали тему «Стилістичний аналіз тексту», і одним з пунктів аналізу є характеристика лексичних засобів виразності.

    Таким чином, тема нашого уроку дуже важлива для обох предметів, ці питання зустрічалися і в тестуванні за підсумками 1 півріччя.

    2. Читання віршів учнями по черзі.

    3. Робота над вимовою: безлюдний, побілілих полів, з-під чорних кучерів, здрастуй, килими розстеляє.

    4. Читання вірша «Зустріч зими» учнями (4 учні по 1 куплету кожен

    Послухаємо пісню (Відео матеріал із записом виконання дитячим хором пісні «Здрастуй, гостя-зима!».

    А тепер ви- письменник? Послухаємо ваше твір про те, що буває тільки взимку.

    Оцінка роботи, емоційна і за картками. Дякую за спостереження.

    5. Робота по тексту вірша «В лісі».

    А) Прочитаємо вірш «В лісі». Стор.27.

    Б) Знайдіть слова зі звуками О, К, Н, Ш, Т.

    В) Знайдемо риму (ұйқас)? Назвемо римуються слова. Лісок-високий, сосна-НАВЕСНІ, ВОГНИКИ-великого

    Г) Ритм ми визначаємо по ударному стилю. Давайте ударами будемо виділяти ударний склад. 1 група читає 1 строфу, 2-а, 3-тя і т.д.

    Д) Які почуття виражені у вірші? (Страх, здивування, інтерес)

    6. Закріплення матеріалу (Використовується Діаграма Венна)

    Порівнюємо 2 вірші, вивчені на уроці.

    Відмінності і подібності в тексті: темний-блищить, причаївся-гуляє, зайшло (вечір) -солнце блищить (день), очі у страху великі (қорқу) - радий чогось, лісок став темен- дивиться весело ліс.

    Загальна: картина природи, почуття людини, епітет, уособлення, ритм, рима, порівняння

    Питання на закріплення навчального матеріалу.Програма для тестування з миттєвою видачею результатів тестування.

    Домашнє завдання: вивчити вірш «Зустріч зими», повторити визначень термінів з таблиці.

    Підведення підсумків уроку. Рефлексія. Коментування оцінок.















    Управління освіти ВКО акімату

    СМШЛІ «Жас Улан» ім. Ш. Уаліханова р Шім'ї





    Декада «Наука і Знання»


    Циклова комісія мовних дисциплін









    Розробка уроку з російської літератури

    Тема:

    Мова віршів. Епітет. Порівняння. Уособлення.













    Підготувала і провела:

    Учитель російської мови та літератури

    Ажібаева М. Ж.










    2016-2017 н.р.



    додаток



    C: \ Users \ Admin \ Desktop \ 16-17 \ атестація 2016-2017 \ отктритий урок літра \ DSCN3496.JPG



    C: \ Users \ Admin \ Desktop \ 16-17 \ атестація 2016-2017 \ отктритий урок літра \ DSCN3494.JPG



    C: \ Users \ Admin \ Desktop \ 16-17 \ атестація 2016-2017 \ отктритий урок літра \ DSCN3491.JPG



    Скачати 18.05 Kb.